7 نکته طلائی فروش تلفنی که فروش شما را 90% افزایش میدهد

فروش تلفنی طی 2 سال اخیر دوباره آغاز شده است و افرادی که فقط به ایمیل مارکتینگ اعتقاد داشتند متوجه شدند که می توان با تلفن مارکتینگ و فروش تلفنی حتی بیشتر از ایمیل مارکتینگ نیز فروش داشته باشند

فروش تلفنی مانند دیگر فروش های اینترنتی نیازمند ابزار و دانش می باشد. من در این مقاله ای از آکادمی مومنی به شما می گوییم که چگونه 7 نکته را رعایت کنید تا فروشتان را تا 90 درصد افزایش دهید. البته شاید این موارد، موارد آسانی نباشند و دشوار باشند اما همیشه به یاد داشته باشید. اگر میخواهید نتیجه متفاوت بگیرید باید کارهای متفاوتی انجام دهید، یا کارها را متفاوت انجام دهید.

 

این مقاله حاصل تجربیات بنده و خواندن چندین کتاب عالی در زمینه فروش تلفنی می باشد. پس لطفا به دید یک مقاله ساده نگاه نکنید و طوری نگاه کنید که انگار به آن پول داده اید و خریده کرده اید

 

فروش تلفنینکات طلائی فروش تلفنی

 

  1. گوش کننده خوبی باشید نه صحبت کننده خوب!!

در اولین تماسی که با مشتری خود می گیرید، به صحبت هایشان گوش کنید و یک شنونده خوب باشید! سعی نکنید شما صحبت کنید. صحبت های در مورد خودتان، شرکتتان، شغلتان و… سعی کنید شما شنونده خوبی باشید و صحبت های مشتریانتان را گوش کنید

با مشتریانتان در مورد نیازها و خواسته های آنها صحبت کنید.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: افزایش فروش سایت (7 روش عملی)

 

 

  1. تمامی سوالاتتان را قبل از تماس یادداشت کنید

هرچقدر شما اطلاعات بیشتری داشته باشید می توانید فروش بیشتری داشته باشید. در فروش تلفنی شما باید اطلاعات زیادی از مشتریان خودتان دریافت کنید، هرچقدر در این عمل موفق باشید راحت تر می توانید فروش تلفنی داشته باشید

در فروش تلفنی سوال پرسیدن بیشترین اهمیت را دارد. و مهمترین کار این است که سوال هایتان از قبل آماده باشد. خوب گوش کنید به حرفهای مشتریانتان و بعد خوب سوال بپرسید و نهایتا خوب پیشنهاد بدهید.

  1. در اولین تماس برای فروش تلفنی مشتریانتان را خسته نکنید!!

اولین باری که تماس می گیرید با مشتریانتان باید طوری صحبت نکنید که میخواهید فقط محصول بفروشید. باید طری صحبت کنید که بفهمد میخواهید کمکش کنید. راه حلی برای مشکلش دارید. و آن وقت محصول خودتان را معرفی کنید.

و نکته دیگر این است که در اولین تماس سوالات زیادی نپرسید که مکالمه بیشتر شبیه 20 سوالی باشد. چند مورد سوال، مثلا راجب محصولات شان و کسب و کارشان بپرسید. با این کار شما می توانید بفهمید که مشتریان شما بیشتر به چه چیزی علاقه مند هستند تا بهتر بتوانید راهنماییشان کنید.

 

  1. از متن ها و لحن های متفاوت استفاده کنید

در فروش تلفنی رازی که وجود دارد این است که شما باید از مشتریانتان اطلاعات داشته باشید. زمانی که مشتریانتان به شما پاسخ مثبتی نشان میدهند شما باید از آنها اطلاعات بیشتری داشته باشید و بانک اطلاعاتی خودتان را کامل تر کنید تا فروش های بعدی برایتان ساده باشند.

یک از بهترین روش های این است که مشتریانتان را به محصل کارتان یا در یک مکان مجلل و شیک دعوت کنید و یک قرار بگذارید تا بیشتر آنها را بشناسید تا بتوانید بهتر به آنها کمک کنید.

به زبان ساده شما اگر درد مشتریانتان را بشناسید  و آنها را برطرف کنید آن مشتری ها عاشق شما میشود و می توانید آن مشتری ها را به مشتریان دائمی کسب و کارتان تبدیل کنید.

این را در کسب و کارهای متفاوتی دیده ام که مشکلی را از مشتریانشان را حل کرده اند و زمانی که محصول یا خدمتی معرفی می کنند بدون پرسش که این محصول یا خدمت چه چیزی است شروع به خریدن می کنند. در واقع آنها اعتماد کامل به شما پیدا کرده اند. و پیاده سازی همین باعث میشود که ششما در هر ماه به یک مبلغ بسیار زیادی درآمد برسید.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: کسب درآمد از اینترنت رایگان (100 % عملی و واقعی)

 

 

  1. در اولین تماس شنونده باشید نه فروشنده خبره

در اولین تماس فروش تلفنی سعی نکنید چیزی بفروشید، که دید مشتری این باشد که این شرکت، یا شخص میخواهد محصولش را بفروش برساند. من اهمیتی ندارم. سعی کنید در اولین تماس ها بیشتر اطلاعات کسب کنید از مشتریانتان تا یک فروشنده خبره باشید، یا اگر میخواهید فروشی داشته باشید حداقل محصولی را پیشنهاد دهید که قیمتش زیاد نباشد و واقعا آن محصولتان عالی باشد.  از تمامی صحبت های مشتریانتان یادداشت برداری کنید و آنها را در یک برگه تمیز بنویسید یا در کامپیوتر وارد کنید و به مشتریانتان بگویید که دوباره با شما تماس می گیریم. سعی کنید یک همراه برای مشتریانتان باشید نه یک فروشنده خبره!!

 

  1. دلیل خرید مشتری را به آنها بگویید یا بدانید!!

هر مشتری برای خرید از شما یک دلیل دارد که او را وادار به خرید از شما می کند. شما باید آن دلیل را بشناسید و همچنین تردید و شکی نیز دارد تا از شما خرید نکند، مهمترین وظیفه شما این است که بتوانید شک و تردید مشتری را از بین ببرید و دقیقا بدانید اگر نمیخواهد خریدی انجام دهد و تردیدی دارد دلیلش چیست و اگر خریدی می کند دلیلیش چیست.

اگر شما دلیل شک و نخریدن مشتری را بشناسید مطمین باشید که می توانید باعث شوید تا آن را وادار به خرید کنید و اگر دلیل دلیل خرید کردنش را بدانید می توانید محصول بهتر و بیشتر به مشتریانتان بفروشید.

مهمترین نکته در فروش تلفنی این است که : فروش تلفنی یک فرآیند است باید بتوانید مراحلش را طی کنید تا مشتریانتان از شما خرید کنند

این فرآیند می تواند نصفش در درون وب سایت شما باشید و یا کلش می تواند با تماس شما باشد.

فروش تلفنیجمع بندی و کلام آخر

امیداوارم با این مطالبی ارزشمندی که در این مقاله به شما گفتم بتوانید فروشتان را 90 درصد افزایش دهید. دقت کنید که شما باید مرتب تماس های تلفنی تان را بهبود ببخشید تا بتوانید فروش خوبی داشته باشید

ممنون که در این مقاله با من و آکادمی مومنی بودید

اگر سوالی دارید می توانید در قسمت کامنت های همین بخش سوال هایتان را بپرسید

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link