راه اندازی کسب و کار

بعد از ماندن ویروس کرونا در ایران افراد بسیار زیادی به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی و فروشگاه اینترنتی شدن، با 10 میلیون تومان چه کسب و کاری راه اندازی کنم؟ با سرمایه کم چه کسب و کار راه اندازی کینم،با 50 میلیون چه کسب و کاری؟ خیلی‌ها سردرگم در این دنیای دیجیتال شدن، چه مراحلی را باید طی کنم تا یک کسب و کار و فروشگاه اینترنتی داشته باشیم؟

مطالب بسیار زیاد است و نمیتوان واقعا در یک مقاله گنجایش داد، از راه اندازی کسب و کار گرفته تا راه اندازی کسب و کار اینترنتی، راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم، می دانم که سوالاتی بسیار زیادی دارید اما من در این مقاله نمی توانم به آنها پاسخ دهم در نتیجه پیشنهاد می کنم از صفحه مشاور رایگان جهت راه اندازی کسب و کار با رسول مومنی استفاده کنید تا بتوانم بهتر شما را راهنمایی کنم.

در این مقاله از آکادمی مومنی سعی می کنم درباره مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی و راه اندازی کسب و کار با شما صحبت کنم،  همچنین نکاتی را که باید قبل از راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدانید را به شما می گویم.

 

راه اندازی کسب و کار - آکادمی مومنی

 

 

مراحل راه اندازی کسب و کار قدم به قدم

1.شناخت علاقه و تعیین بازار هدف

اولین قدم برای راه اندازی کسب و کار شناخت علاقه است، باید علاقه خودتان را پیدا کنید و برای آن تلاش کنید.

 

چگونه بفهمم به چه علاقه دارم؟ از چه روشی علاقه خودمان را پیدا کنیم؟

قدم اول:

یک سوالی که خیلی از مواقع در مکان‌های مختلف از من میپرسن این است که چگونه باید به علاقه مان پی ببریم؟؟ پاسخ من به این افراد یک جمله است !!!

اگر تمام روز مجبور به کار کردن بودید و هیچ پولی هم به شما نمی دادند دوست داشتید چه کاری کنید؟؟

یک برگ آچار بردارید و بر روی آن به چیزهایی که فکر می‌کنید علاقه دارید را این یادداشت کنید از خانواده، دوستان، همکلاسی ها، و اطرافیان خود بپرسید به نظر شما چه چیز من خیلی عالی است؟؟ چه کاری را من عالی انجام میدهم؟!
در کودکی خودتان جستجو کنید ببینید چه کاری را همیشه دوست داشتید انجام دهید؟ چه کاری است که زمانی آن که به آن فکر می کنید لذت می برید؟

قدم دوم:

انتهای یک کار را ببینید، یعنی چی؟؟ یعنی در پایان کار شما تبدیل به چه شخصی می شوید و روز خود را چگونه سپری می کنید؟
به عنوان مثال تخصص و من فروش اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ است، روز من همیشه قسمتیش را صرف آموزش دیدن و مطالعه میکنم، قسمت را با مشاوره دادن به افراد متفاوت و کسب و کارها پر می کنم و قسمت دیگری را به ساختن آموزش و فکر کردن برای آینده آکادمی مومنی صرف می شود.

مثال دیگر اگر بخواهم بزنم شاطر نانوایی را مثال می زنم

زمانی که فردی می خواهد یک شاطر نانوایی بشود، اول کار باید به انتهای آن کار فکر کند، یک شاطر نانوایی روز خود را چگونه سپری می کند؟ تایم کاریش از چه ساعتی شروع و به چه ساعتی پایان می پذیرد، در چه محیطی کار می کند و از این نوع موارد…

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: روش های کسب درآمد اینترنتی

تست شخصیت شناسی بدهید

پیشنهاد می کنم حتماً یک تست شخصیت شناسی مانند MBTI یا مایرز بریگز بدهید تا با شناخت بهتری به خودتان دست پیدا کنید، در این تست می توانید بفهمید، شما فرد برونگرا یا درونگرا هستید.

کتاب‌های پرفروش دنیا را بخوانید

یکی از بهترین کارهای دنیا کتاب خواندن است، من قبلا فرد کتاب خوانی نبودم، اما زمانی که به حوزه دیجیتال‌مارکتینگ علاقه مند شدم و تصمیم گرفتم در این حوزه متخصص شوم به کتاب خواندن علاقه مند شدم و هر از گاهی کتاب می خوانم، سعی می‌کنم در ماه یک کتاب را بخوانم، در مجموعه سال حدود ۱۲ ۱۳ تا کتاب میخوانم.

هر کتابی را هم نخوانید!!!!!

سعی کنید بهترین کتاب‌ها و پرفروش کتابهای آن حوزه را بخوانید، افراد موفق را بشناسید و کتاب‌های آنها را بخوانید.

در سایت آمازون در قسمت تاپ سلرز می توانید پرفروش ترین کتابهای دنیا را بشناسید و آنها را بخوانید، خواندن  کتاب فوق العاده می تواند درک و دید شما را افزایش دهد و به شما یک دید عمیقی میدهد. بعضی از مقالات مانند همین مقاله ای که می خوانید هم بسیار با ارزش است، تجربیاتم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را سعی می کنم در اینجا بصورت تیتروار یا ساده توضیح دهم.

 

برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی کردن یک اصل مهم در راه اندازی کسب و کار و موفقیت است، اگر برنامه ریزی نداشته باشید یک فرد ناامید هستید و مانند فردی هستید که در جنگل گم شده است، نمی داند که قرار است از کدام راه برود و برنامه ریزی این راه را برای شما هموار می‌کند و دید نسبی می‌توانید داشته باشید
راه اندازی کسب و کار - آکادمی مومنی

تقاضا برای آن حوزه

یکی دیگر از کارهایی که شما باید انجام دهید این است که بررسی کنید آن حوزه چقدر طرفدار دارد و به زبان بازاری یا عامیانه در این حوزه چقدر پول وجود دارد.

آیا کسی به من پول میدهد؟؟ آیا این محصول من را کسی میخرد؟ بررسی های بسیار زیادی را انجام دهید تا بتوانید به این سوال پاسخ بدهید. پاسخ این سوال ساده نیست و باید مدت زمان زیادی را به فکر کردن بگذرانید،

 

این نکته را حتما بدانید
حوزه هایی که طرفداران زیادی دارند، رقیبان زیادی را هم دارند.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: روش های کسب درآمد در منزل

 

2.آنالیز رقبا و سرمایه گذاری

در این مرحله شما باید یک لیستی از رقبای احتمالی خود تهیه کنید، اینکه چه تعداد رقیب دارید البته شاید در اوایل کار چون اطلاع ندارید نتوانید رقیب های خودتان را دقیقاً پیدا کنید، اما رفته رفته می‌توانید رقیبان واقعی خودتان را پیدا کنید.

باید ببینید چقدر سرمایه برای کار لازم دارید، رقیبان شما دقیقا چه کارهایی را کرده و میکنند، چقدر کسب و کار را گسترده کرده اند، قیمت های رقیب را بررسی کنید، خدماتی، محصولات، وب سایت رقیب تان را بررسی کنید، نوع تبلیغ نویسی، نوع تخفیف دادن همه چیز را بررسی کنید و یادداشت کنید.

بررسی کنید آیا برای این کسب و کار مجوز خاصی میخواهد همچنین در این مرحله بعد تصمیم بگیرید صاحب اصلی شرکت تان خودتان خواهید بود یا شراکت خواهید داشت. همچنین باید یک اسم برای کسب و کار خود نیز انتخاب کنید یا بهتر بگویم یک نام برند.

مقابله با ترس

در این مرحله از راه اندازی کسب و کار شاید ترس وجود شما را بگیرد، که رقیبان بسیار بزرگی دارید و شما هنوز اول راه هستید، این ترسی است که خود بنده هم داشتم، اما بعد از شروع کردن کسب و کار و ادامه دادند می توانید بفهمید کدام قسمت بازار را می توانید پوشش بهتری بدهید و بر روی آن قسمت فوکوس کنید.

البته از نظر من بودن این نوع رقبا برای کسب و کارها بد هم نیست چون می توانید راه آنها را پی بگیرید و شما هم مانند آنها کسب و کار بزرگ شوید.

آنالیز رقبا - راه اندازی کسب و کار - آکادمی مومنی

 

نکته از رسول مومنی

حتماً برای خود و کسب و کارتان یک منتور یا مربی داشته باشید، چرا که یک مربی می تواند دقیقاً به شما بگوید که چه کاری را باید انجام دهید و چه کارهایی را نباید انجام دهید، زمانی که شروع به فعالیت کسب و کارتان می کنید در واقع داخل کار هستید و نمی توانید تمام جوانب کار را مورد بررسی قرار دهید، اما یک مربی چون از بیرون نگاه می کند می تواند ایرادات کار ما را بگوید.

مثالی که من همیشه میزنم این است که کسب و کار و راه اندازی کسب و کار مانند مبارزه در رینگ بوکس است، شما در داخل رینگ هستید و باید ضربه بزنید، این مربی و منتور است که از بیرون به شما می گوید کدام قسمت ضربه بزنید.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: روش های کسب درآمد از اینستاگرام

3. راه اندازی کسب و کار تهیه محصول اولیه و استخدام کارکنان

در این مرحله است که باید یک فهرست از اقلام و تجهیزاتی که برای تولید محصول اولیه نیاز دارید را فراهم می کنید، سعی کنید ارزانترین تجهیزات را بخرید و در اوایل کار هزینه نکنید.
یک فهرست از هزینه‌های خودتان تهیه کنید، مانند اجاره دفتر، تلفن، آب، میزان حقوق کارمندان، میزان هزینه برای تبلیغات
با استفاده از توانایی و کارکنان که دارید باید شروع به تولید یک محصول اولیه (MVP) کنید، بعد از تولید این محصول اولیه باید شروع به فروختن این محصول کنید، آیا برای این محصول خریداری وجود دارد؟؟ بقیه راجع به محصول من چه می گویند؟؟ شاید اصلا یه چیزی تولید کرده باشم که هیچ کس آن را نخرد و باید آن را تغییر بدهم!!
باید ایرادات محصول اولیه تان را برطرف کنید و در نهایت به دنبال فروختن و پیدا کردن بازار برای این محصول باشید.

راه اندازی کسب و کار - آکادمی مومنی

4.ساخت و طراحی سایت

در این مرحله شما باید یک وب سایت طراحی و بالا بیاورید، ما در آکادمی مومنی محصولی تحت عنوان دوره حرفه ای طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی داریم پیشنهاد می کنم این محصول را تهیه کنید چون یک محصول فوق العاده برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی است، این محصول دقیقا برای شما تولید شده است، به جرعت می توانم بگوییم با خرید این محصول هیچ هزینه اضافی برای سایت نخواهید داد. این دوره بی نظیرترین دوره است.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: روش های کسب درآمد از یوتیوب

5.جذب ترافیک و تبلیغات

بعد از بالا آوردن سایت شروع به تولید محتوا در فرمتهای متن و ویدیو کنید، (حتما مقاله سئو محتوا، بازاریابی ویدیوی و بازاریابی محتوایی را بخوانید تا با تولید محتوا آشنا شوید) و سعی کنید این محتوا را در سایت و شبکه های اجتماعی به انتشار بگذارید تا شما را ببینند و با کسب و کار شما آشنا شوند. همچنین پیشنهاد می کنم مقاله افزایش بازدید سایت راه هم بخوانید

سعی کنید این سوال را از خودتان بپرسید مشتریان من در کدام وب سایت ها می توانند باشند؟ در آن سایت ها تبلیغ کنید.
محتواهای ویدیویی را که تولید کردید در سایتهای اشتراک ویدیو مانند آپارات، یوتیوب، نماشا، تماشا به اشتراک بگذارید.
از تبلیغات استفاده کنید و ترافیکی به سایتتان روانه کنید این ترافیک را از طریق قیف فروش تبدیل به مشتری کنید

راه اندازی کسب و کار - آکادمی مومنی

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید:

راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون تومان

اگر ایده برای شروع کسب و کار ندارید یا برایتان سوال است که چه کسب و کاری راه بندازم که پولساز باشد؟ پیشنهاد می کنم محصول 12 ایده برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در ایران را حتما بخوانید و ببینید، چون درباره ایده های صحبت کرده ام که می توانید با راه اندازی آن درآمد ماهیانه 20 میلیون تومان داشته باشید.

مشاوره جهت راه اندازی کسب و کار

اگر با خواندن این مقاله ابهامات برطرف نشد. می توانید در این قسمت یک مشاوره رایگان با من داشته باشید، برای این کار بر روی مشاوره رایگان جهت راه اندازی کسب و کار با رسول مومنی کلیک کنید

 

جمع بندی و کلام آخر

همانطور که در اول مقاله گفتم مباحث مربوط به راه اندازی کسب و کار بسیار زیاد است، من در اینجا تقریبا تیتر وار گفتم و بسته به اون حوزه متفاوت است، به دلیل مشکلات و کرونا مشاوره رایگان جهت راه اندازی کسب و کار به افراد میدهم.

اگر سوالی داشتید می توانید در قسمت نظرات همین قسمت از من بپرسید

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link