سرمایه لازم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی چقدر است؟


با بیشتر شدن ویروس کرونا و از بین نرفتن این ویروس، خیلی از افراد به این فکر افتادن تا یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنند، و همین باعث شد تا سوالات زیادی در ذهنشان درست شود، من در این مقاله به شما هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی و میزان سرمایه راه اندازی فروشگاه اینترنتی را گفته ام، و در انتهای صفحه یک هدیه برای شما دارم امیدوارم یا خواندن این مقاله تصمیمتان را بگیرید و همین امروز اقدام کنید.

سرمایه و هزینه مورد نیاز برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی واقعا چقدر است؟

خیلی ها بر این باورند که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیازمند سرمایه زیادی هستند. ولی در حقیقت اینطور نیست  و ما با سرمایه اندک میتوانیم فروشگاه اینترنتی خودمان را راه اندازی کنیم.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

برآورد هزینه برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی و کسب و کار اینترنتی

در مرحله اول باید بدانید برای چه بازاری و چه افرادی میخواهید فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید. در واقع بازار هدفتان را مشخص کنید. با دانستن این موضوع میتوانید بطور تقریبی محاسبه کنید که چه میزان سرمایه برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی لازم دارید.

برای مثال اگر بخواهید بازار هدف خود را تمامی قشرهای جامع در نظر بگیرید و یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید مانند دیجی کالا باید هزینه های زیادی صرف کنید تا بتوانید محصولات را خریداری و انبار کنید، تعداد افراد زیادی را استخدام کنید.

اما اگر بازار هدف فروشگاه اینترنتی و کسب و کار اینترنتی خودتان را کوچیکتر در نظر بگیرید مثل دانشجوهای رشته کامپیوتر. خب هزینه ها بشدت کاهش پیدا میکند. کاری که اینجا انجام میدهید، دانش و تجربیات خودتان را در قالب فایل های آموزشی (تصویر صوت و متن) بفروش می رسانید و در این مورد هزینه های شما فقط برای راه اندازی سایت است.

پس اولین و مهمترین کاری که باید انجام دهید تعیین بازار هدف فروشگاه اینترنتی خود است.

نکته بسیار مهم: سعی کنید بازار هدف فروشگاه اینترنتی و کسب و کار اینترنتی خودتان را کوچکتر و تخصصی تر انتخاب کنید. تا بتوانید زودتر تبدیل به برند شوید.

یک مثال ساده

با یک مثال کاملا ساده براتون روشن میکنم که چطور تبدیل به یک برند میشوید. فکر کنید برای خرید یک موس به بازار رفته اید. مغازه اول همه لوازم های کامپیوتری را دارد و چند عدد موس در ویترین خود دارد. و دقیقا کنار همان مغازه یک مغازه ای وجود دارد که تمامی مغازش پر از موس های مختلف است. شما از کدام مغازه خرید می کنید؟

قطعا مغازه دومی بخاطر اینکه تخصصی بازار هدف خود را روی موس گذاشته است. و نکته بسیار جالب این است که این مغازه به دلیل متفاوت بودن در ذهن شما می ماند و هر وقت بخواهید موسی خریداری کنید این مغازه به ذهن تان می آید و حتی شاید به دوستان و اطرافیان خودتان پیشنهاد می کنید از این مغازه موس خرید کنند. چون می دانید آن چیزی که دنبالش هستید را می توانید در این مغازه پیدایش کنید.

هزینه و سرمایه لازم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در ویدیو آخر صفحه گفتم که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی چقدر سرمایه لازم دارید. اما بطور کلی این را بدانید که راه اندازی فروشگاه اینترنتی واقعاا کار سختیه!!. برعکس راه اندازیش که بسیار کار آسونیه و توی تقریبا نصب روز میتونید راه اندازی کنید. چرخوندن یک فروشگاه اینترنتی بسیار کار دشواری است.

پبشنهاد فوق العاده ای که بهتون میکنم اینکه بجای اینکه بیایید و یک فروشگاه اینترنتی راه اندزای کنید. برید و جز فروشندگان دیجی کالا باشید. درآمد های میلیونی می تونید از دیجی کالا بدست آورید. شما با اینکه در وب سایت دیجی کالا فروشگاه ندارید اما می توانید تمامی کارهای که برای یک فروشگاه لازم است را تجربه کنید. از تبلیغ نویسی، سئو سایت و خیلی از کارهای که اگر وب سایت داشته باشید مجبور هستید که تمامی این کارها را انجام دهید.

شما اگر در اینترنت و وب برند نباشید به سختی به شما اعتماد می کنند اما در وب سایت دیجی کالا از برند دیجی کالا استفاده می کنید و محصولاتتان را به فروش میرسانید. به مقدار سهمی که دیجی کالا از محصول شما برمیدارد فکر نکنید به این فکر کنید که کمتر از یک هفته می توانید از اینترنت درآمد کسب کنید

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید : طراحی وب سایت بدون یک خط کد نویسی

چه هزینه های را برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی مد نظر باید داشته باشیم؟

اولین هزینه تهیه دامین یا دامنه است. که بیشتر کسب و کارهای اینترنتی از دامنه com  و ir  استفاده میکنند. هزینه ir بین 5 هزار تومان تا 15 هزارتومان است. و هزینه com بین 100 تومان تا 190 تومان است.

دومین هزینه تهیه هاست است. هاستی که اول کار لازم دارید بین 100 هزار تومان تا 350 هزار تومان است.

نکته بسیار مهم: شما هیچوقت صاحب هاست و دامین نمیشوید. بلکه برای مدتی آن را اجاره می کنید. این مدت ها معمولا 1 ساله هستند.

سومین هزینه طراحی سایت است که بین 1000.000 تا 3500.000 هزار تومان است اما اگر نمیخواهید چنین هزینه ای کنید با استفاده از محصول طراحی سایت بدون کدنویسی به راحتی می توانید در چند ساعت وب سایت خودتان را آن طور که دلتان میخواهد طراحی کنید

چهارمین هزینه پشتیبانی سایت است. برای پشتیبانی سایت میتوانید ماهیانه بین 100 هزار تومان تا 700 هزار تومان هزینه کنید. که با استفاده از محصول طراحی سایت بدون کدنویسی دیگر این هزینه را نمی کنید. من پیشنهاد میکنم حتما سایت ساز وردپرس را یاد بگیرید چون برای یک مدیر کسب و کار اینترنتی امری واجب است.

پنجمین هزینه تهیه افزونه یا (پلاگین) و قالب یا (پوسته) برای سایت ساز وردپرس است. این دو مجموعا زیر 1000.000 هزار تومان میشود.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید : شش قدم طلائی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 

ابزارهای مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی و کسب و کار اینترنتی لازم نیست هزینه های زیادی را انجام دهید بلکه با همین لوازم های که در خانه های همگی پیدا میشود می توانید کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید.

اولین و مهمترین وسیله کامپیوتر یا لب تاپ است که در اکثر خانه ها پیدا میشود.

دومین وسیله میکروفن برای ساخت فایل های آموزشی. توصیه بنده مارک لاجیتگ است.

سومین وسیله یک دوربین است که خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی در دست اکثریت قشر جامعه میتونیم یک دوربین نسبتا حرفه ای را ببینیم.گوشی تلفن هوشمند.

چهارمین وسیله سه پایه مونوپاد است.

پنجمین وسیله پرده سبز یا (کروماکی) است.

ششمین وسیله مونوپاد است که این هم در اکثر خانه ها پیدا میشود.

هفتمین وسیله پکیج نور که میتوانید برای اوایل کار از پکیج های دست ساز استفاده شود.

گزینه سوم تا هفتم برای کسانی به کار می رود که بخواهند خودشان جلو دوربین بیاییند و از خودشان فیلم منتشر کنند. اگر کسب و کار اینترنتی شما طوری نیست که بخواهید فقط با لب تاپ محتوا تولید کنید باید حتما جلو دوربین بیایید. و با این ترس و خجالتی بودن مقابله کنید تا بتوانید موفق بشوید.

این نکته را همیشه از من رسول مومنی نیا به یاد داشته باشید آن طرف ترس بهترین ها انتظار شمارو می کشند که شما حتی نمی توانید الان تصورشو را کنید. پس خواهش میکنم به ترستان قلبه کنید تا موفق شوید.

نکته بسیار مهم: همیشه اولین کارهای ما افقضاحه است و به هیچ دردی نمیخورند ولی با تمرین و کسب تجربه می توانید محتوای آموزشی عالی تولید کنید.

یک مثال ساده

آقای لئوناردو داوینچی را که همه میشناسیدش نقاش معروف. این آقا از اول نقاش به دنیا نیامد و قطعا اولین نقاشیش هم اثر فوق العادش مونولیزا نبوده. با تمرین بسیار توانست به آقای لئوناردو داوینچی تبدیل شود. پس لطفا اگه میخواهید موفق شوید تمرین کنید.

اگر کسب و کار شما مثل کسب و کار اینترنتی من است زیاد لازم نیست جلو دوربین بیایید و فقط با یک لب تاپ می توانید تولید محتوا آموزشی کنید.

اگر هم مثل من شوق جلو دوربین آمدن را  دارید توصیه می کنم حتما جلو دوربین بیایید. چون افراد وقتی شمارو می بینند راحتر اعتماد می کنند و این خودش نکته ریز ولی بسیار مهم است چرا که می توانید بیشتر پول در بیاورید و ثروتمندتر شود.

پیشنهاد میکنم ویدیو سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی را تماشا کنید

جمع بندی و کلام آخر

با  صحبت های که کرده ام متوجه شدید راه اندازی فروشگاه اینترنتی و کسب و کار اینترنتی آسان و سود آور است. و با توجه به شرایط جامعه و نرخ بالای تورم در کشور به نظر من بهترین کسب و کار از طریق اینترنت است و در واقع راه نجات کشور کسب و کار اینترنتی است. پس همین امروز تصمیم بگیرید تا آینده موفق و ثروتمندی داشته باشید.

بزرگی می گفت 5 سال پیش تصمیم گرفتم شدم بیکار و بی پول امروز تصمیم می گیرم تا 5 سال آینده یک آدم موفق بشوم. موفق شدن یا نشدن ما در گرو تصمیماتیه که میگیریم در گرو افرادیه که می بینیم.

این را بدانید که شما مثل 5 نفر اطرافتان میشوید، پس 5 نفر اطرافیانتان را خوب انتخاب کنید. همین امروز تصمیمت را بگیر تا موفق بشوی. لا به لای تصمیم هایت خدا را هیچوقت فراموش نکنید. و بدانید هدف از آفریده شدن چه بوده است.

اگر سوالی داشتید می توانید در قسمت کامنت های همین پست مطرح کنید تا  پاسخگو باشم.

هدیه من برای گرفتن این تصمیم بزرگ. یک هدیه 90% محصول طراحی وب سایت و فروشگاه اینترنتی را فقط 9700 تومان بخرید. محدود برای 30 نفر اول

سوالات متداول راه اندازی فروشگاه اینترنتی

این عامل بستگی به خیلی از موارد دارد، اولین عامل این است که فروشگاهتان چقدر میخواهید بزرگ شود، روزانه چه تعداد بازدید کننده داشته باشد، میزان خرید روزانه از سایت شما چقدر باشد و خیلی از موارد دیگر… که می توانید با تماس با این شماره از من بپرسید 09105751349

با یک گشتن در بازار می توانید افراد بسیار زیادی را پیدا کنید تا محصولات فروشگاه اینترنتی شما را فراهم کنند. شما می توانید به صورت چکی حتی از این افراد خرید کنید، یا به صورت امانتی. بسته به محصول مورد نظر شما متفاوت است

سوپر مارکت هم در واقع یک نوع فروشگاه اینترنتی می باشد با این تفاوت که محصولات شما تاریخ مصرف دارند و در این مورد باید بیشتر بازار خودتان را بررسی کنید و رقیبانتان را پیدا کنید

این یکی از سوالات که خیلی از افراد از من می پرسند، شما اگر مزیت رقابتی داشته باشید، و قیمت های محصولاتتان از بقیه بهتر باشد با کمی تبلیغ می توانید در کمتر از 10 روز به درآمد برسید، نکته ای که وجود دارد این است که شما باید بگردید و تامین کننده ارزانی را پیدا کنید تا حاشیه سود شما بالا باشد

8 Comments
 1. mohamad says

  kheli mamnoon az maghale khoobeton

  1. رسول مومنی نیا says

   خواهش میکنم
   موفق باشید

 2. رضا says

  مقاله خوبی بود ولی اینکه پیشنهاد میدین بجای راه اندازی فروشگاه بریم فروشنده بشیم تو یه فروشگاه دیگه بخاطر اینکه دردسر داره این یکم با ذات کارآفرین پرور بودن این مقاله در تضاده

  1. رسول مومنی says

   شاید
   ولی برای خیلی از افراد فروشنده شدن بسیار عالیه
   دوستانی دارم که الان از دیجی کالا ماهانه 60 میلیون درآمد دارند.
   شما به این درآمد برسید و بعدش به فکر فروشگاه راه اندازی کردن باشید
   توی دیجی کالا شما خیلی چیزها آموزش می بینید
   از کپی رایتینگ تا مشتری مداری حس کردن درآمد بالا و خیلی چیزهای دیگه
   میخوام بگم تجربه بسیار عالی رو می تونید با دیجی کالا کسب کنید
   موفق باشید

 3. رضا اسماعیلی says

  ممنون
  مقاله خوبی بود
  ولی سوالم بیشتر شد بعد از خوندنش

  1. رسول مومنی says

   سلام
   خواهش میکنم
   میتونید از طریق شبکه های اجتماعی ما یا از بخش تماس با ما سوالهاتونو بیشتر بپرسید
   موفق باشید

 4. رضا says

  چطور میشه فروشنده ی دیجی کالا باشیم؟
  آیا باید محصولی داشته باشیم؟

  1. رسول مومنی says

   سلام
   بله باید حتما محصول داشته باشید
   برای فروشنده شدن در دیجی کالا هم باید دوره فروشندگی دیجی کالا را بگذرانید. در قسمت “فروش دیجی کالا” می توانید اطلاعات کاملتری بدست آورید

Leave A Reply

Your email address will not be published.

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link