سرمایه لازم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی چقدر است؟


با بیشتر شدن ویروس کرونا و از بین نرفتن این ویروس، خیلی از افراد به این فکر افتادن تا یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنند، و همین باعث شد تا سوالات زیادی در ذهنشان درست شود، من در این مقاله به شما هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی و میزان سرمایه راه اندازی فروشگاه اینترنتی را گفته ام، و در انتهای صفحه یک هدیه برای شما دارم امیدوارم یا خواندن این مقاله تصمیمتان را بگیرید و همین امروز اقدام به راه اندازی یک فروگاه اینترنتی بکنید.

 

سرمایه و هزینه مورد نیاز برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی واقعا چقدر است؟

خیلی ها بر این باورند که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیازمند سرمایه زیادی هستند. ولی در حقیقت اینطور نیست  و ما با سرمایه اندک میتوانیم فروشگاه اینترنتی خودمان را راه اندازی کنیم.

البته شما باید تصمیم بگیرید که میخواهید فروشگاه اینترنی تان چقدر بزرگ باشد.

یک سوپر مارکت آنلاین داشته باشید

یا یک فروشگاه فایل یا یک فروشگاه تخصصی مثل فروش لوازم شکار یا کوه نوردی؟؟

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

برآورد هزینه برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی کنید

در مرحله اول باید بدانید برای چه بازاری و چه افرادی میخواهید فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید. در واقع بازار هدفتان را مشخص کنید. با دانستن این موضوع میتوانید بطور تقریبی محاسبه کنید که چه میزان سرمایه برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی لازم دارید.

برای مثال اگر بخواهید بازار هدف خود را تمامی قشرهای جامع در نظر بگیرید و یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید مانند دیجی کالا باید هزینه های زیادی صرف کنید تا بتوانید محصولات را خریداری و انبار کنید، تعداد افراد زیادی را استخدام کنید. البته می توانید به صورت افیلیت یا همکاری در فروش نیز محصول در سایت خود بگذارید

اما اگر بازار هدف فروشگاه اینترنتی خودتان را کوچیکتر در نظر بگیرید مثل فروش یک کالای خاص. مشتریان شما کمتر میشود و به نصبت هزینه های شما کتر میشود.

پس اولین و مهمترین کاری که باید انجام دهید تعیین بازار هدف فروشگاه اینترنتی خود است.

نکته بسیار مهم: سعی کنید بازار هدف فروشگاه اینترنتی خودتان را کوچکتر  انتخاب کنید. تا بتوانید زودتر تبدیل به برند شوید.

یک مثال ساده

با یک مثال کاملا ساده براتون روشن میکنم که چطور تبدیل به یک برند میشوید. فکر کنید برای خرید یک موس به بازار رفته اید. مغازه اول همه لوازم های کامپیوتری را دارد و چند عدد موس در ویترین خود دارد. و دقیقا کنار همان مغازه یک مغازه ای وجود دارد که تمامی مغازش پر از موس های مختلف است. شما از کدام مغازه خرید می کنید؟

قطعا مغازه دومی بخاطر اینکه تخصصی بازار هدف خود را روی موس گذاشته است. و نکته بسیار جالب این است که این مغازه به دلیل متفاوت بودن در ذهن شما می ماند و هر وقت بخواهید موسی خریداری کنید این مغازه به ذهن تان می آید و حتی شاید به دوستان و اطرافیان خودتان پیشنهاد می کنید از این مغازه موس خرید کنند. چون می دانید آن چیزی که دنبالش هستید را می توانید در این مغازه پیدایش کنید.

هزینه و سرمایه لازم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در ویدیو آخر صفحه گفتم که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی چقدر سرمایه لازم دارید. اما بطور کلی این را بدانید که راه اندازی فروشگاه اینترنتی واقعاا کار سختیه!! برعکس راه اندازیش که بسیار کار آسونیه و توی تقریبا نصب روز میتونید راه اندازی کنید. چرخوندن یک فروشگاه اینترنتی بسیار کار دشواری است.

البته تمامی این سختی ها تقریبا نسبت مستقیم با میزان سرمایه شما دارد

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید : چگونه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنم و به درآمد میلیونی برسانم؟

چه هزینه های را برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی مد نظر باید داشته باشیم؟

اولین هزینه تهیه دامین یا دامنه است. که بیشتر کسب و کارهای اینترنتی از دامنه com  و ir  استفاده میکنند. هزینه ir بین 5 هزار تومان تا 15 هزارتومان است. و هزینه com بین 100 تومان تا 190 تومان است.

دومین هزینه تهیه هاست است. هاستی که اول کار لازم دارید بین 400 هزار تومان تا 600 هزار تومان است.

نکته بسیار مهم: شما هیچوقت صاحب هاست و دامین نمیشوید. بلکه برای مدتی آن را اجاره می کنید. این مدت ها معمولا 1 ساله هستند.

سومین هزینه طراحی سایت است که بین 1000.000 تا 3500.000 هزار تومان است اما اگر نمیخواهید چنین هزینه ای کنید با استفاده از محصول طراحی سایت بدون کدنویسی به راحتی می توانید در چند ساعت فروشگاه اینترنتی خودتان را آن طور که دلتان میخواهد طراحی کنید

چهارمین هزینه پشتیبانی سایت است. برای پشتیبانی سایت میتوانید ماهیانه بین 500 هزار تومان تا 1500 هزار تومان هزینه کنید. که با استفاده از محصول طراحی سایت بدون کدنویسی دیگر این هزینه را نمی کنید. من پیشنهاد میکنم حتما سایت ساز وردپرس را یاد بگیرید چون برای یک مدیر کسب و کار اینترنتی امری واجب است.

پنجمین هزینه تهیه افزونه یا (پلاگین) و قالب یا (پوسته) برای سایت ساز وردپرس است. این دو مجموعا زیر 1000.000 هزار تومان میشود.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید : شش قدم طلائی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 

ابزارهای مورد نیاز برای راه اندازی فروشگاه انلاین

1.دروبین حرفه ای برای گرفتن عکس های با کیفیت

2. باکس نور برای گرفتن عکس و فیلم محصولات

3. داشتن یک ارتباط بسیار قوی

4.داشتن وقت کافی برای سایت

5.بلد بودن سئو و وردپرس

6. داشتن نرم افزا فروشگاه

7.مکانی به عنوان انبار محصولات

8.دفتری برای فروش محصولات و کارمندان

راه اندازی هایپر مارکت اینترنتی و سو پر مارکت اینترنتی

از نظر من فردی که میخواهد سوپر مارکت آنلاین راه اندازی کند یا هاپیر مارکت اینترنتی راه اندازی کند باید فرد تلاش گری باشد چرا که اقلام سوپر و هایپر مارکت تاریخ انقضا دارند و به نسبت کار سختری نسبت به فروشگاه های دیگر اینترنتی است.

این فرد باید همیشه در حال تلاش برای پیدا کردن تولید کننده های باشد که ارزانتر بتواند خرید کند.

چرا باید از وردپرس برای راه اندازی سوپرمارکت اینترنتی و فروشگاه اینترنتی استفاده کنیم؟

برای اینکه وردپرس یک سایت ساز رایگان است و مهمتر از این ها این است که وردپرس امکانات و افزونه های عالی و بی نظیر برای مارکتینگ دارد که هیچ سایت ساز دیگر ندارد.

اگر برنامه نویس ها یا دیگر افراد به شما گفتند وردپرس خوب نیست بدانید دروغ گو و کلاه بردار است و میخواهد از شما پول زیادی را بگیرد.

مشاوره راه اندازی فروشگاه اینترنتی و مشاوره در مورد راه اندازی سوپرمارکت

شما عزیزان می توانید با رسول مومنی یک مشاوره رایگان 20 دقیقه ای داشته باشید. برای مشاوره می توانید بر روی مشاوره رایگان با رسول مومنی کلیک کنید

این مشاوره در زمینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی، سئو سایت، اینستاگرام، راه اندازی سوپر مارکت و کلا در حوزه دیجیتال مارکتینگ می تواند باشد

 

جمع بندی و کلام آخر

با  صحبت های که کرده ام متوجه شدید راه اندازی فروشگاه اینترنتی آسان و سود آور است. و با توجه به شرایط جامعه و نرخ بالای تورم در کشور به نظر من بهترین کسب و کار از طریق اینترنت است و در واقع راه نجات کشور کسب و کار اینترنتی است. پس همین امروز تصمیم بگیرید تا آینده موفق و ثروتمندی داشته باشید.

بزرگی می گفت 5 سال پیش تصمیم گرفتم شدم بیکار و بی پول امروز تصمیم می گیرم تا 5 سال آینده یک آدم موفق بشوم. موفق شدن یا نشدن ما در گرو تصمیماتیه که میگیریم در گرو افرادیه که می بینیم.

این را بدانید که شما مثل 5 نفر اطرافتان میشوید، پس 5 نفر اطرافیانتان را خوب انتخاب کنید. همین امروز تصمیمت را بگیر تا موفق بشوی. لا به لای تصمیم هایت خدا را هیچوقت فراموش نکنید. و بدانید هدف از آفریده شدن چه بوده است.

اگر سوالی داشتید می توانید در قسمت کامنت های همین پست مطرح کنید تا  پاسخگو باشم.

 

سوالات متداول

این عامل بستگی به خیلی از موارد دارد، اولین عامل این است که فروشگاهتان چقدر میخواهید بزرگ شود، روزانه چه تعداد بازدید کننده داشته باشد، میزان خرید روزانه از سایت شما چقدر باشد و خیلی از موارد دیگر… که می توانید با تماس با این شماره از من بپرسید 09105751349

با یک گشتن در بازار می توانید افراد بسیار زیادی را پیدا کنید تا محصولات فروشگاه اینترنتی شما را فراهم کنند. شما می توانید به صورت چکی حتی از این افراد خرید کنید، یا به صورت امانتی. بسته به محصول مورد نظر شما متفاوت است

سوپر مارکت هم در واقع یک نوع فروشگاه اینترنتی می باشد با این تفاوت که محصولات شما تاریخ مصرف دارند و در این مورد باید بیشتر بازار خودتان را بررسی کنید و رقیبانتان را پیدا کنید

این یکی از سوالات که خیلی از افراد از من می پرسند، شما اگر مزیت رقابتی داشته باشید، و قیمت های محصولاتتان از بقیه بهتر باشد با کمی تبلیغ می توانید در کمتر از 10 روز به درآمد برسید، نکته ای که وجود دارد این است که شما باید بگردید و تامین کننده ارزانی را پیدا کنید تا حاشیه سود شما بالا باشد

5/5 - (4 امتیاز)

24 دیدگاه در “سرمایه لازم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی چقدر است؟

 1. رضا گفته:

  مقاله خوبی بود ولی اینکه پیشنهاد میدین بجای راه اندازی فروشگاه بریم فروشنده بشیم تو یه فروشگاه دیگه بخاطر اینکه دردسر داره این یکم با ذات کارآفرین پرور بودن این مقاله در تضاده

  • رسول مومنی گفته:

   شاید
   ولی برای خیلی از افراد فروشنده شدن بسیار عالیه
   دوستانی دارم که الان از دیجی کالا ماهانه 60 میلیون درآمد دارند.
   شما به این درآمد برسید و بعدش به فکر فروشگاه راه اندازی کردن باشید
   توی دیجی کالا شما خیلی چیزها آموزش می بینید
   از کپی رایتینگ تا مشتری مداری حس کردن درآمد بالا و خیلی چیزهای دیگه
   میخوام بگم تجربه بسیار عالی رو می تونید با دیجی کالا کسب کنید
   موفق باشید

 2. رضا اسماعیلی گفته:

  ممنون
  مقاله خوبی بود
  ولی سوالم بیشتر شد بعد از خوندنش

  • رسول مومنی گفته:

   سلام
   خواهش میکنم
   میتونید از طریق شبکه های اجتماعی ما یا از بخش تماس با ما سوالهاتونو بیشتر بپرسید
   موفق باشید

 3. رضا گفته:

  چطور میشه فروشنده ی دیجی کالا باشیم؟
  آیا باید محصولی داشته باشیم؟

  • رسول مومنی گفته:

   سلام
   بله باید حتما محصول داشته باشید
   برای فروشنده شدن در دیجی کالا هم باید دوره فروشندگی دیجی کالا را بگذرانید. در قسمت “فروش دیجی کالا” می توانید اطلاعات کاملتری بدست آورید

 4. ماه گفته:

  سلام وققتون بخیر
  من‌میخام داخل اینستاگرام فروشگاه آنلاین لباس بزنم
  خیلی گیج شدم سرمایه حدود ۲۰ ملیون دارم
  لطفا راهنماییم کنین
  از لحاظ مدل هم خودم میخام مدل باشم

  • رسول مومنی گفته:

   سلام به شما
   چه لباسی میخواهید بفروشید؟
   20 تومان پول خوبیه و میشه یک فروشگاهی راه اندازی کرد که ماهی حداقل 4 میلیون درآمد به شما بده و بعد از کمتر از 6 ماه میشه اونقدر بزرگش کرد که ماهی حداقل 20 میلیون درآمد ب شما بده
   حتما به من بگید چه لباسی میخواهید بفروشید تا بهتر بتونم راهنماییتونم کنم
   حتما این آموزش را ببینید
   https://moomeni.com/free/

 5. امیررضا گفته:

  سلام من میخوام با 6 میلیون فروشگاه انلایین بذر ، کود و … راه اندازی کنم داخل اینستاگرام بدون سایت ، به نظرتون امکان پذیره یا خیر ؟

  • رسول مومنی گفته:

   سلام به شما
   بله که امکان پذیر است.
   اما نکاتی وجود دارد که باید توجه کنید، مثل تولید محتوا برای اینستاگرام، روش تبدیل فالوور به مشتری، تبلیغات و برخی چیزی های دیگر

 6. محمد گفته:

  سلام.فروشگاه اینترنتی بعد از چند ماه به درآمد میرسیم؟آیا اینستاگرام فروش بالایی دارد یا سایت؟
  آیا ارزشش داره به عنوان کار اصلی شروع کنم

 7. النا گفته:

  سلام
  ۱۴ سالمه و دوست دارم فروشگاه انلاین اکسوری بدلیجات بزنم
  ممنون میشم راهنمایم کنید چقدر سرمایه لازمه

  • رسول مومنی گفته:

   سلام به شما النا خانم
   یکی از پر درآمد ترین کسب و کارهای اینترنتی فروش بدلیجات و اکسسوری است، بنده چند سال پیش تجربه این کسب و کار را داشتم به قدری پر درآمد بود که محصول های که میفرستادیم به 10 میلیون در روز رسیده بود.
   شما با حدود 5 تا 8 میلیون میتونید این کارو استارت بزنید، اما نکته ای که وجود داره و من توی مشاوره ها خیلی به این می پردازم این است که شما همواره باید دنبال تامین کننده های خوب باشید تا حاشیه سود شما بیشتر باشد.
   بسیار کار جذاب و دوست داشتنی است

 8. سجاد گفته:

  سلام من میخام انلاین شاپ بزنم لباس های لش هودی شلواز اینا بعد به نظر شما با 20 میلیون هم میشه شروع کرد

  • رسول مومنی گفته:

   سلام سجاد جان
   ببین من الان دقیقا نمیدونم چی توی ذهنت هست که بگم خوبه یا بد، اما آنلاین شاپ کلا خوب جواب میده، فقط یک شرط داره که به بیراه نرید، توی مسیر حرکت کنید

 9. ف گفته:

  سلام می‌خواستم بدونم برای فروش جوراب و روسری در فضای اینستاگرام چه مقدار سرمایه لازمه.

  • رسول مومنی گفته:

   سلام به شما دوست گرامی
   با حدود 5 میلیون تومان در بستر اینستاگرام می توانید یک آنلاین شاپ داشته باشید.
   یک گوشی، میکروفون، با کس عکس که می توانید، باکس عکس را نیز خودتان درست کنید.
   نکته مهم این است که بتوانید محتوای خوبی تولید کنید.
   من در مشاوره هایم می گوییم موضوع خیلی مهم نیست، مهم علاقه شما به آن حوزه و مهارت تولید محتوا را باید داشته باشید
   که در آینده نه چندان دور، حدود برج 3 سال آینده دوره رایگان تولید محتوا بر روی سایت پابلیش میشود که با این دوره می توانید یک درآمد قابل توجه داشته باشید، حدود درآمد بین 7 تا 15 میلیون تومان
   توصیه می کنم آموزش رایگان اینستاگرام را حتما ببینید

 10. پریسا شکور گفته:

  سلام خسته نباشین برای فروش لباس کودک در اینستاگرام چقدر در ابتدا باید هزینه داشته باشم؟

 11. حسین گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بپرسم برای راه اندازی یه فروشگاه لوازم دیجیتال مثل موبایل و لپ تاپ و لوازم جانبی حداقل هزینه چقدر هست؟

  • رسول مومنی گفته:

   سلام آقا حسین
   اگر منظورتون راه اندازی فروشگاه دیجتال یا همان آنلاین است، زیر 10 میلیون.
   اما پیشنهاد می کنم سراغ لوازم جانبی برید نه موبایل لب تاپ و لوازم جانبی
   نیچ کار کنید، درآمد بهتر، شناخت سریعتر، تمرکز بیشتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link