ایده های تولید محتوا

تولید محتوا و پیدا کردن ایده تولید محتوا  یکی از کارهای روزانه هر کسب و کار اینترنتی سایت است که برای جذب بیشتر مخاطب به کسب و کار اینترنتی ایش باید انجام دهد. وقتی حرف از تولید محتوا زده میشود یعنی محتوای که نیاز کاربر را برطرف کند و سطحی نباشد. بسیاری از مدیران در تولید محتوا دچار مشکل هستند و نمی توانند ایده های خوبی برای تولید محتوا پیدا کنند. من در این مقاله چندین  ایده تولید محتوا را به شما می گوییم، به شما این قول را میدهم که اگر از این ایده ها استقاده کنید ترافیک سایت شما افزایش پیدا می کند.

قبل از شروع مقاله این را بدانید بعد از آمدن الگوریتمم رنک برین و آپدیت فلوریدا مقاله و محتوا را باید برای کاربر تولید کنید نه گوگل. در واقع این دو الگوریتم و مخصوصا رنک برین به مفهوم گرایی بسیار اهمیت داد.

مفهوم گرایی یعنی چی؟

یعنی گوگل قدرت فهمش بیشتر شده، اگر شما در گوگل سرچ بزنید کارگردان فیلم بتمن به شما کرستوفر نولان را میدهد این یعنی گوگل به این فهم رسیده که کارگردان فیلم بتمن کریستور نولان است. دقت کنید ما در جستجو نامی از کرستوفر نولان به کار نبردیم اما گوگل با قدرت فهمش این را فهمید!!! پس در نوشتن محتوا به مفهوم گرایی دقت کنید.

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا یعنی شما مطلبی را در فرمت های مختلف برای سایت و مخاطبین خودتان تولید کنید که هم با کیفیت و عمق داشته باشد. و هم نیاز کاربر را برطرف کند، در بستر اینترنت فرمت های مختلفی را داریم که این فرمت ها در 4 دسته صوت، تصویر، متن و ویدیو تقسیم می شوند. توصیه اکید می کنم مقاله بازاریابی محتوایی چیست را حتما مطالعه کنید چون در این مقاله به طور کامل درباره محتوا صحبت کرده ایم. با خواندن این مقاله می توانید درکتان را از محتوا بالا ببرید.

در حال حاضر رایج ترین، پرطرفدارترین و پر مخاطب ترین فرمت محتوا ویدیو است. ویدیو به قدری مهم است که شرکت گوگل گفته است در چند سال آینده اولین تب سرچ موتور جستجو را ویدیو قرار خواهم داد. و یا خبر دیگر این است که گوگل گفته است تا سال 2022 80 درصد محتوای اینترنت ویدیو میشود. این خبرها یعنی اینکه ویدیو روز به روز در حال رشد است.

اما امروز در این مقاله قصد صحبت راجب ویدیو را نداریم چون قبلا مقاله ای تحت عنوان ویدیو مارکتینگ چیست منتشر کرده ام که می توانید با مراجعه به آن اطلاعات کاملی را دریافت کنید.

امروز قصد دارم درباره ایده های تولید محتوا به شما صحبت کنم، و ایده های را به شما بدهم تا بتوانید محتوای عالی برای کاربران خود تولید کنید.

پیشنهاد ویژه آکادمی مومنی: افزایش بازدید سایت

ایده های تولید محتوا

در ادامه مقاله ایده های برای تولید محتوا به شما می دهم. این ایده بهترین ایده های روز جهان و ایران است.

1.نوشتن موضوعات مرتبط به کسب و کار اینترنتی خود

یکی از ایده های تولید محتوای جذاب رفتن دنبال مضوعاتی است که به کسب و کار شما ارتباط مستقیم ندارند.

برای مثال شما یک مغازه کباب فروشی در یک مکانی از شهر دارید، که برای این مغازه یک وب سایت هم طراحی کرده اید. برای اینکه بتوانید افراد بیشتری را جذب سایت خود کنید محتواهای مرتبط به کسب و کار خود تولید کنید. مثل فواید نان، روش های نگهداری نان، روش های پخت نان، ادویه های مورد استفاده، روش های پخت کباب، و بسیاری از این قیبل مواردی که هم می تواند اطلاعات بسیار جالبی را به کاربر بدهد و هم ترافیک سایت تان را بالا ببرد.

ایده های تولید محتوا - آکادمی مومنی

2.ساختن کتاب الکترونیکی یا ایبوک

شما به راحتی با استفاه از نرم افزار ورد می توانید کتاب های الکترونیکی (ebook) تولید کنید. برای تولید کتاب های الکترونیکی نیازی نیست که شما دنبال محتوای جدید باشید. می توانید مقالات سایت تان را تبدیل به کتاب الکترونیکی کنید

توجه داشته باشید همیشه نباید کتاب ها تعداد صفحات بسیار زیادی داشته باشند. حوصله و صبر افراد زمانی که پشت لب تاپ یا کامپیوتر هستند بسیار پایین است. کتاب های شما می تواند بین 1 تا 30 صفحه باشد.

کتاب الکترونیکی یک مزیت بسیار عالی دارد آن هم این است که حجم بسیار کمی دارد. بسیاری از افراد را دیده ام که در تبلت یا گوشی موبایل خودشان 10 ها کتاب الکترونیکی دارند و در اولین وقت اضافه خود این کتاب ها را مطالعه می کنند

پیشنهاد ویژه آکادمی مومنی: روش های کاهش رتبه الکسا

3.نقد کردن سایت های دیگران

یکی از ایده های تولید محتوا نقد و بررسی کردن سایت های دیگران است. به طور مثال می توانید سایت اسنپ، تپ سی، دیجی کالا و… را بررسی کنید. تغییرات سایت شان را می توانید بگویید، طرز برخورد با مشتری، روش های ارسال محصولاتشان و …

ایده های تولید محتوا - آکادمی مومنی

4.مقایسه سایت ها با هم

یکی دیگر از ایده های تولید محتوای جذاب برای وب سایت مقایسه 2 سایت با هم است. این نوع محتوا ها بسیار برای مخاطبان جذاب بوده است و همیشه پیگیر این مقایسه ها هستند

برای مثال می توانید تپ سی با اسنپ را مقایسه کنید یا سایت زومیت با دیجیاتو را با هم مقایسه کنید یا سایت های در حوزه کاری خودتان. می توانید از مزیت و معایب این سایت ها بگویید. از تجربه خریدتان از این سایت ها بگویید. روش های مشتری مداری، نحوه ارسال مرسوله، زمان ارسال مرسوله، افراد و متخصصان این وب سایت ها. کمپین های که اجرا می کنند و بسیاری از اطلاعاتی که برای مخاطبان جذاب باشد.

پیشنهاد میکنم این مقاله فوق العاده را نیز بخوانید:

 

5.نوشتن مقاله تاپ 10 یا 10 سایت برتر

یکی دیگر از ایده های تولید محتوای جذاب برای وب سایت مقایسه 10 سایت برتر در یک حوزه است. این نوع محتوا ها بسیار جذاب بوده برای کاربران اینترنت و همیشه پیگیر اینگونه مقالات هستند. در ضمن نوشتن اینگونه مقالات به شدت ویروسی میشوند.

شما 10 سایت برتر در یک حوزه را با هم مقایسه می کنید. مزیت ها، معایب ها را بیان می کنید.

همچنین می توانید این موارد را هم در این سایت ها مقایسه استفاده کنید. روش های ارسال کالا، روش های پیگیری کالاها، روش های بازگشت کالا، گارانتی ها، انتقاد، پیشنهاد، سئو سایت، مشتری مداری، زمان ارسال کالا، انواع تخفیف ها، کمپین های تبلیغاتی، ویژگی های، رابط کاربری، تجربه کاربری، فرایند خرید، تضمین کیفیت، اتوماتیک سازی فرایند، روش های اعتماد سازی، و بسیاری از مواردی که می توانید مقایسه کنید و یک مقاله جذاب بنویسید.

ایده های تولید محتوا - تاپ 10

پیشنهاد ویژه آکادمی مومنی: روش های کسب درآمد اینترنتی

6.از رقیبانتان ایده بگیرید

یکی از روش ها و ایده های تولید محتوا این است که ببینید رقبای شما بر روی چه محتواهایی زوم می کنند و شما هم در آن زمینه ها محتوا تولید کنید،

 اما در اینجا سوالی پیش می‌آید آن هم این است که ما باید محتوای رقیب را کپی کنیم؟؟

 منظور من این نیست که کپی کنید، منظور این است که محتوا های رقیبتان  را بخوانید و ببینید آنها چگونه محتوا تولید می کنند، سپس با اطلاعات خودتان و کمی تحقیق بیشتر شروع به تولید محتوا کنید، چون کاربران سایت شما کاربران سایت رقبای شما نیز هستند.

7.به کاربران و مخاطبین خود آموزش دهید

یکی از بهترین ایده های تولید محتوا آموزش دادن تخصص خود به کاربرانتان است
من زمانی که با این حوزه آشنا شده بودم و تصمیم گرفتم که در حوزه دیجیتال‌مارکتینگ متخصص بشوم، سوالات بسیار زیادی در ذهن من بود، یکی از کارهایی که من در آکادمی مومنی انجام دادم  شروع به پاسخ دادن همین سوالاتی که برای من درست شده بود کردم و مطمئن بودم افرادی هم هستند که سوالات من را در ذهن شان دارند و دنبال پاسخی برای آن سوال هستند تنها کاری که کردم این بود که به این سوالات پاسخ دادم و به کاربران آکادمی مومنی آموزش دادم

نکته سعی کنید محتواهای خودتان را با “چطور” یا “چگونه” شروع کنید زیرا این نوع عنوان ها سرچ بیشتری می شوند. مانند چگونه فروش اینترنتی هم را افزایش دهم؟؟ یا چگونه بازدید وبسایت هم را افزایش دهم؟؟

8.مسائل ترند و داغ

یکی از مهمترین و پر ترافیک ترین ایده های تولید محتوا دنبال کردن مسائل ترند و داغ روز است، از این ایده بیشتر در تولید محتوا برای اینستاگرام استفاده میشود، اما در سایت نیز می‌توان از این ایده استفاده کرد، از طریق گوگل ترندز رصد می کنید که چه مسائلی ترند و داغ هستند و برای چه مسائلی باید تولید محتوا کنید. در واقع مردم دنبال آن موضوعات هستند، اگر مثالی بخواهم بزنم، سینک الناز گلرخ را حتما به یاد دارید، در واقع این یک ترند روز بود و هر کسب و کار محتوای در اینباره تولید کرد  توانست بازدید های بسیار زیاید را جذب کند.

ایده های تولید محتوا

9.ابزارهای شناسایی کئوری و کلمه کلیدی

چند وقت پیش در یک جمعی بودم از این اعتراض داشتند که چرا محتوا هایی که ما می نویسیم خوانده نمی شود!!! برایم عجیب بود که چرا این را می‌گویند؟ به آنها گفتم محتواهایی را بنویسید که برای کاربرانتان جذاب باشند و کاربران دنبال آن محتواها باشند، در هر صورت برای تولید محتوا زمان صرف می کنید، پس چه بهتر است که محتوایی را تولید کنید که نیاز کاربر باشد.
دو تا از بهترین ابزارها برای شناسایی ایده های تولید محتوا جذاب و کاربر پسند، ابزارهای کیورد پلنر گوگل و kwfinder است، این ابزارها میزان جستجوی یک کیبورد را به شما می دهند، در نتیجه شما می توانید بفهمید که چه موضوعاتی بیشتر در اینترنت سرچ می شوند و در واقع چه محتوایی نیاز کاربر است که در آن موضوع ها شروع به تولید محتوا کنید.

پیشنهاد میکنم این مقاله فوق العاده را نیز بخوانید: روش های کسب درآمد از یوتیوب

10.از اشتباهات خود ایده پیدا کنید

یکی از موضوع های جذاب برای مخاطبین اشتباهات یک فرد یا یک کسب و کار است، من قبلاً پادکست های به نام اشتباهات دنیای مارکتینگ تولید کرده ام،البته این محتواها به صورت پادکست هستند و  شما می توانید به صورت متن در حوزه خودتان شروع به تولید کردن این گونه محتویات کنید.

11.مصاحبه با آدم های موفق

یکی از بهترین ایده های تولید محتوا مصاحبه با افراد موفق است، محتوای که بنده خودم دوست دارم و عاشقش هستم، در آینده ای نه چندان دور بعد از تمام شدن کرونا سراغ این نوع محتوا میروم و مطمئنم محتواهای بسیار بی نظیر و عالی میتوانم تولید کنم پس از شما هم می خواهم دنبال اینگونه محتویات باشید  و منتظر این محتواها از آکادمی مومنی باشید.

جمع بندی و کلام آخر

امیداوارم از این مقاله نهایت لذت را برده باشید و برای تان مفید واقع قرار گرفته باشد. من در این مقاله به روزترین ایده های تولید محتوا را به شما گفتم. نکته بسیار مهمی که میخواهم بگوییم این است که هیچ زمان دست به کپی نزنید. کپی نه تنها برای شما سودی ندارد بلکه ضرر هم دارد. اگر نمی توانید محتوا برای سایت خود تولید کنید، یک نفر را استخدام کنید که بلد این کار باشد یا کلا کسب و کار اینترنتی را کنار بگذازید.

اگر سوالی داشتید می توانید در قسمت نظرات همین بخش از من بپرسید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link