بازاریابی اینترنتیکسب و کار اینترنتیمقالات

آموزش تولید محتوا برای افزایش بازدید سایت

تولید محتوا یکی از کارهای روزانه هر مدیر وب سایت است که برای جذب بیشتر مخاطب به کسب و کار اینترنتی ایش باید انجام دهد. وقتی حرف از تولید محتوا زده میشود یعنی محتوای که نیاز کاربر را برطرف کند و این محتوا سطحی نباشد. اما بسیاری از مدیران در تولید محتوا دچار مشکل هستند و نمی توانند محتوای تولید کنند. من در این مقاله آموزش تولید محتوا را به شما میدهم و به شما میگوییم که چطور تولید محتوا کنید که نیاز کاربر باشد

قبل از شروع مقاله این را بدانید بعد از آمدن الگوریتمم رنک برین و آپدیت فلوریدا مقاله و محتوا را باید برای کاربر تولید کنید نه گوگل. در واقع این دو الگوریتم و مخصوصا رنک برین به مفهوم گرایی بسیار اهمیت داد.

مفهوم گرایی یعنی چی؟

یعنی گوگل قدرت فهمش بیشتر شده، اگر شما در گوگل سرچ بزنید کارگردان فیلم بتمن به شما کرستوفل نولان را میدهد این یعنی گوگل به این فهم رسیده. دقت کنید ما در جستجو نامی از کرستوفل نولان به کار نبردیم اما گوگل با قدرت فهمش این را فهمید.

 

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا یعنی شما مطلبی را در فرمت های مختلف برای سایت و مخاطبین خودتان تولید کنید که هم با کیفیت و عمق داشته باشد. و هم نیاز کاربر را برطرف کند.

در بستر اینترنت فرمت های مختلفی را داریم که این فرمت ها در 4 دسته صوت، تصویر، متن و ویدیو تقسیم می شوند

در حال حاضر رایج ترین،پرطرفدارترین و پر مخاطب ترین فرمت محتوا ویدیو است. ویدیو به قدری مهم است که شرکت گوگل گفته است در چند سال آینده اولین تب سرچ موتور جستجو را ویدیو قرار خواهم داد. و یا خبر دیگر این است که گوگل گفته است تا سال 2022 80 درصد محتوای اینترنت ویدیو میشود. این خبرها یعنی اینکه ویدیو روزبه روز در حال رشد است.

اما امروز در این مقاله قصد صحبت راجع به ویدیو را ندارم چون قبلا مقاله ای تحت عنوان ویدیو منتشر کرده ام که می توانید با مراجعه به آن اطلاعات کاملی را دریافت کنید.

امروز قصد دارم راجع به تولید محتوا و آموزش تولید محتوا با شما صحبت کنم، و ایده های را به شما بدهم تا بتوانید محتوای عالی برای کاربران خود تولید کنید.

آموزش تولید محتوا

 

آموزش تولید محتوا

بسیاری از مدیران زمانی که قصد دارند محتوای را تولید کنند وسواس های زیادی دارند. زیرا میخواهند محتوای که تولید می کنند نیاز کاربر باشد. اما همین امر به قدری برایشان بزرگ و دردسر ساز میشود که از تولید محتوا صرف نظر می کنند. و از طرفی تولید محتوا اصلا کار آسانی نیست.!! این را باید قبول کنید افرادی که توانایی تولید محتوای جذاب را دارند همیشه از بقیه مدیران یک قدم جلوتر هستند چون نیاز کاربر را خوب شناسایی کرده اند.

بسیاری از مدیران هم به دلیل همین وسواس ها یا در سایت های خارجی هستند و میخواهند مقاله آنها را ترجمه کنند و یا محتوای افراد دیگر را کپی میزنند. البته ناگفته نماند که الان کسب و کارهای زیادی محتوا را برون سپاری می کنند که به نظر من هیچ ارزشی ندارد.

ما در آکادمی مومنی روش تولید محتوای بسیار خاصی را داریم که در اینده در کارگاه های تولید محتوا به شما آموزش میدهیم و این کار به شدت وحشت ناک را برای شما آسان می کنیم

 

پیشنهاد ویژه آکادمی مومنی: افزایش بازدید سایت

 

 

  1. نوشتن موضوعات مرتبط به کسب و کار اینترنتی خود

یکی از روش های جالب و جدید تولید محتوا برای وب سایت این است که شما سراغ موضوعاتی بروید که به کسب و کار شما ارتباط مستقیم نداشته باشند.

برای مثال شما یک مغازه کباب فروشی در یک مکانی از شهر دارید، که برای این مغازه یک وب سایت هم طراحی کرده اید. برای اینکه بتوانید افراد بیشتری را جذب سایت خود کنید محتواهای مرتبط به کسب و کار خود تولید کنید. مثل فواید نان، روش های نگهداری نان، روش های پخت نان، ادویه های مورد استفاده، روش های پخت کباب، و بسیاری از این قیبل مواردی که هم می تواند اطلاعات بسیار جالبی را به کاربر بدهد و هم ترافیک سایت تان را بالا ببرد.

 

 

  1. ساختن کتاب الکترونیکی یا ایبوک

شما به راحتی با استفاه از نرم افزار ورد می توانید کتاب های الکترونیکی تولید کنید. برای تولید کتاب های الکترونیکی نیازی نیست که شما دنبال محتوای جدید باشید. می توانید مقالات سایت تان را تبدیل به کتاب

الکترونیکی کنید

توجه داشته باشید همیشه نباید کتاب ها تعداد صفحات بسیار زیادی داشته باشند. حوصله و صبر افراد زمانی که پشت لب تاپ یا کامپیوتر هستند بسیار پایین است. کتاب های شما می تواند بین 1 تا 30 صفحه باشد.

کتاب الکترونیکی یک مزیت بسیار عالی دارد آن هم این است که حجم بسیار کمی دارد. بسیاری از افراد را دیده ام که در تبلت یا گوشی موبایل خودشان 10 ها کتاب الکترونیکی دارند و در اولین وقت اضافه خود این کتاب ها را مطالعه می کنند

 

پیشنهاد ویژه آکادمی مومنی: 8 روش تضمینی برای جمع آوری ایمیل های کاربران در سایت

 

  1. نقد کردن سایت های دیگران

یکی از روش های آموزش تولید محتوا برای وب سایت خود نقد و بررسی کردن سایت های دیگران است. به طور مثال می توانید سایت اسنپ، تپ سی، دیجی کالا و… را بررسی کنید. تغییرات سایت شان را می توانید بگویید، طرز برخورد با مشتری، روش های ارسال محصولاتشان و …

 

آموزش تولید محتوا

 

  1. مقایسه سایت ها با هم

یکی دیگر از روش های آموزش تولید محتوای جذاب برای وب سایت مقایسه 2 سایت با هم است. این نوع محتوا ها بسیار برای مخاطبان جذاب بوده است و همیشه پیگیر این مقایسه ها هستند

برای مثال می توانید سایت های تپ سی با اسنپ را مقایسه کنید یا سایت زومیت با دیجیاتو را با هم مقایسه کنید یا سایت های در حوزه کاری خودتان. می توانید از مزیت و معایب این سایت ها بگویید. از تجربه خریدتان از این سایت ها بگویید. روش های مشتری مداری، نحوه ارسال مرسوله، زمان ارسال مرسوله، افراد و متخصصان این وب سایت ها. کمپین های که اجرا می کنند و بسیاری از اطلاعاتی که برای مخاطبان جذاب باشد.

 

  1. نوشتن مقاله تاپ 10 یا 10 سایت برتر

یکی دیگر از روش های آموزش تولید محتوای جذاب برای وب سایت مقایسه 10 سایت برتر در یک حوزه است. این نوع محتوا ها بسیار جذاب بوده برای کاربران اینترنت و همیشه پیگیر اینگونه مقالات هستند. در ضمن نوشتن اینگونه مقالات به شدت ویروسی میشوند.

شما 10 سایت برتر در یک حوزه را با هم مقایسه می کنید. مزیت ها، معایب ها را بیان می کنید.

همچنین می توانید این موارد را هم در این سایت ها مقایسه استفاده کنید. روش های ارسال کالا، روش های پیگیری کالاها، روش های بازگشت کالا، گارانتی ها، انتقاد، پیشنهاد، سئو سایت، مشتری مداری، زمان ارسال کالا، انواع تخفیف ها، کمپین های تبلیغاتی، ویژگی های، رابط کاربری، تجربه کاربری، فرایند خرید، تضمین کیفیت، اتوماتیک سازی فرایند، روش های اعتماد سازی، و بسیاری از مواردی که می توانید مقایسه کنید و یک مقاله جذاب بنویسید.

آموزش تولید محتوا

 

پیشنهاد ویژه آکادمی مومنی: 5 نکته مهم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 

جمع بندی و کلام آخر

امیداوارم از این مقاله نهایت لذت را برده باشید و برای تان مفید واقع قرار گرفته باشد. من در این مقاله روش های جدیدی آموزش تولید محتوا برای وب سایت را بیان کردم. نکته بسیار مهمی که میخواهم بگوییم این است که هیچ زمان دست به کپی نزنید. کپی نه تنها برای شما سودی ندارد بلکه ضرر هم دارد. اگر نمی توانید محتوا برای وب سایت خود تولید کنید، یک نفر را استخدام کنید که بلد این کار باشد یا کلا کسب و کار اینترنتی را کنار بگذازید.

در این مقاله من از جدیدترین و بهترین روش های تولید محتوا برای شما گفتم! فقط کافی است کمی مطالعه داشته باشید تا بتوانید یک مقاله جذاب بنویسید.

نکته : همیشه مقاله ای تولید کنید که کاربر پسند باشد، میزان سرچ بالای داشته باشد. تا بتوانید به کاربر سودی برسانید و اعتمادش را جلب کنید.

رسول مومنی

یک جوان پر انرژی و مثبت که عاشق دیجیتال مارکتینگ و متخصص کارآفرینی اینترنتیه، به قدرتی که بارها شده 48 ساعت نخوابیده و بر روی وب سایت ها کار کرده، هر روز در حال آموختن مطالب جدید در حوزه دیجیتال مارکتینگ و آموزش دادن به افراد و شرکت ها است. حدود 2 سال است که دیروز من با فردام یکی نبوده.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link

100% تخفیف
این محصول را رایگان خرید کنید

کد کوپن - bazar
آسان خرید کنید
close-link