چگونه بازدید کننده های وب سایتمان را به مشتری تبدیل کنیم؟

بسیاری از مدیران کسب و کارهای اینترنتی بعد از راه اندازی سایت کم کم انگیزه خودشان را از دست می دهند زیرا نمیتوانند فروش خوبی داشته باشند. و دلیل این کار هم این است که نمی توانند بازدیدکننده را به مشتری تبدیل کنند. در مقالات دیگر آکادمی مومنی بخش آموزش بازاریابی اینترنتی به روشهای دیگر نیز اشاره کرده ایم. اما امروز در این مقاله به شما یاد میدهم چه کارهای را انجام دهید تا و نرخ تبدیل یا conversion rate یا (تبدیل بازدید کننده به مشتری) را افزایش دهید. پس با آکادمی مومنی در این مقاله همراه باشید.

قبل از توضیح دادن روشهای بازدید کننده به مشتری می خواهم شما را با مفهومی به نام قیف فروش آشنا کنم

 

‏قیف فروش چیست؟

قیف فروش همان پروسه فروش است تا مشتریان بالقوه را به خریدار تبدیل کنند یا به عبارت دیگر تبدیل کردن بازدید کننده به مشتری است.

 

 

قیف فروش شامل چهار مرحله اصلی می باشد

آگاهی

در مرحله آگاهی شما باید کاربران اینترنت را از وجود خود آگاه سازید و همچنین آنها را با محصولات و خدمات خود آشنا کنید در این مرحله باید اطلاعات کافی راجع به خودتان و محصولاتتان به مشتری بدهید

 

علاقه مندی

با انتشار محتوا های جذاب و حرفه ای بازدیدکنندگان سایت تان را به خود علاقه مند کنید یکی از بهترین روش ها استفاده از ویدیو و درست کردن یک محصول رایگان است.

 

تصمیم گیری

در این مرحله مشتری شروع به تصمیم خرید می گیرد در مقالات قبلی آکادمی مومنی بارها به این موضوع اشاره کردم که فروش یک امر حسی است نه منطقی!!! یعنی مشتری حس شما را می خرد نه محصول شما را!!! همچنین به یاد داشته باشید که جشنواره ها و تخفیفات می‌تواند به تصمیم گیری بازدید کننده ها کمک کند، پیشنهاد می کنم مقاله افزایش فروش سایت را بخوانید در این مقاله تکنیکهای بسیار حرفه ای را به شما گفتم

 

خرید

در آخرین مرحله مشتری از شما خرید می کنند، اما همچنان به شما حس بی‌اعتمادی دارد شما باید برای خریداران خود فکری بکنید، اگر آنها را رها کنید و سوالاتشان را پاسخ ندهید خریدهای بعدی خودشان را از رقیبان شما میخرند.

تبدیل بازدید کننده به مشتری

تکنیک های حرفه ای تبدیل بازدید کننده به مشتری

در این مقاله روش های حرفه ای تبدیل بازدید کننده به مشتری را بیان می کنم که از طریق مطالعه و تست کردن چندین سایت بدست آمده است.

 

1.گرافیک حرفه ای داشته باشید

گرافیک حرفه ای از دید خیلی ها این است که در سایت رنگ های مختلفی استفاده کنند، موشن های زیادی بگذارند، افکت های زیادی بدهند.

اما حقیقت این است که درست است که این از دید عموم گرافیک محسوب میشود اما برای سایتی که قرار است فروش داشته باشد نباید اینگونه گرافیک داشته باشد.

همیشه سعی کنید سایت تان ظاهر ساده ای داشته باشید تا کاربران جذب مطالب شما بشوند نه زیبایی و افکت سایت شما. وقتی سایت شما افکت های مختلفی داشته باشد کاربر بعد از وارد شدن به سایت جذب افکت ها میشود. و دیگر مطالب برایش مهم نمیشود یا فراموش می کند. این مهمترین نکته ای این مقاله است که در این مقاله بیان میکنم. گرافیک حرفه ای یعنی ساده ماندن، کاربر را جذب مطلب کردن نه جذب افکت، فونت و یا چیزهای دیگر.

پس برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری نیاز نیست که خیلی افکت به سایت بدهید از فونت های بسیاری استفاده کنید یا انواع رنگها را استفاده کنید. همیشه ساده باشید. یکی از بهترین فونت های برای وب سایت فونت ایران سنس می باشد. ساده و جذاب. آکادمی مومنی از فونت ایران سنس استفاده می کند.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: کسب درآمد از یوتیوب چگونه است

 

2.مورد اعتماد باشید

متاسفانه به دلیل دروغ های زیای که در کسب و کارهای اینترنتی و اینترنت گفته اند بحث اعتماد کردن برای کاربران بسیار سخت شده است.

برای اکثر کاربران این سوال است که پشت این وب سایت چه کسی قرار دارد؟ شما باید بتوانید این حس بد را از کاربر دور کنید و اعتماد سازی برای کاربر انجام دهید. صفحه درباره ما را به ساده ترین روش و به دور از هرگونه دروغ بنویسید. واقعا آن چیزی که هستید را بنویسید. قرار نیست کاربران بخوانند لذت ببرند، کاربران صفحات و مطالب وب سایت شما را میخوانند که به کسب و کار و خود شما اعتماد کنند.

سعی کنید آخرین نظرات خوانندگان را در فوتر وب سایت بگذارید.

یک نکته بسیار ساده اما پر اثر، شما اگر کاربران را طوری ترغیب کنید که در وب سایت شما بمانند و به وب سایت شما اعتماد کنند یکی از جدی ترین پل های موفقیت در کسب و کار اینترنتی را گذرانده اید.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: چگونه با فروش تلفنی فروشمان را افزایش دهیم؟

 

3.پشتیبان سایت داشته باشید

بحث ارتباط با شما و تماس گرفتن با شما برای کاربران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. پل های ارتباطی خودتان را با بازدید کنندگان بهینه کنید و از چندین روش برای این کار استفاده کنید.

بارها کسانی به من مراجعه کردن و من وقتی سایت های این افراد را نگاه کردم فقط یک شماره موبایل برای ارتباط قرار داده اند. خب این خودش بزرگترین مشکل است که کاربران به شما اعتماد نکنند. پس سعی کنید تا جای که می توانید راه های ارتباطی بسیار زیادی در سایت تان قرار دهید و هر چند وقت یکبار این را چک کنید که مشکلی نداشته باشد.

 

 

4.سئو را خیلی جدی بگیرید!

متاسفانه کاربران امروزی اینترنت بشدت بی حوصله شده اند و زمانی که به دنبال یک محصولی هستند جستجوی زیاد برایش نمی کنند، نتیجه اول، دوم و نهایتا لینک های صفحه اول نگاه می کنند بعد صفحه جستجو را می بندند.

اگر سایت شما در صفحه اول و مخصوصا در نتایج اول تا سوم گوگل باشد بازدیده کننده بسیار زیادی به سایت شما می آید و فروش شما را افزایش می دهند. این امر در گوشی موبایل بسیار ارزشمند است. بسیاری از کاربران را دیده ام که وقتی با تبلت یا موبایل جستجوی را انجام میدهند فقط روی لینک اول کلیک می کنند. حتی اگر لینک اول بهترین محصول نباشد. !!!

پس بر روی سئو سایتتان تا می توانید کار کنید و در نتایج اول گوگل باشید

سئو

 

5.کسب اعتبار کنید

اعتبار و اعتماد همیشه سخت بدست می آیند و آسون از دست می روند. همیشه سعی کنید اعتباری را که بدست می آورید از دست ندهید. بسیاری از سایتهای را دیده ام که به سختی اعتبار کسب می کنند و با یک اشتباه این اعتبار را از بین می برند شما اینگونه نباشید!!

برای کسب اعتبار سعی کنید همیشه در دید مشتری باشید. همیشه در اینستاگرام استوری بگذارید. اینستاگرام بی نهایت به اعتبار سازی کمک می کند.

آموزش های رایگان و ارزشمند در سایتتان قرار دهید. در بیشتر شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید. با کاربرانتان بیشتر تعامل داشته باشید. در نمایشگاه حضور داشته باشید. همیشه به فکر بزرگ کردن کسب و کارتان باشید.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: روش های کسب درآمد اینترنتی

 

6.تجربه خرید

همانطور که در مقالات قبل گفته ام همیشه بازدیدکنندگان سایت شما دید خوبی به شما ندارند و کاملا بی اعتماد هستند و وقتی که کاربران به شما و کسب و کار اینترنتی شما بی اعتبار باشند قطعا خریدی نمیکنند.

یک محصول با قیمت پایین در سایت بگذارید و بازدیدکنندگان را ترغیب به خرید این محصول ارزان کنید تا این ترس خرید از سایت برایشان بریزد.

بعد از خرید با کاربرانتان تماس بگیرید و نکاتی که راجع به محصول باید بدانند را بگویید. مخصوصا اگر محصول شما فیزیکی است و باید پست شود تماس بگیرید و اطلاعات مشتری را بازگو کنید. تاریخ دقیق رسیدن محصول را بازگو کنید تا در آن زمان در منزل باشند.

 

 

7.استفاده از ویدیو

ویدیو یک فرمت محتوای محبوب در اینترنت شناخته می شود، یکی از بهترین روش های تبدیل بازدید کننده به مشتری استفاده از ویدیو است، نکته چند صد دلاری ویدیو این است که از زیر صداهای متفاوتی استفاده کنید، زیر صداهایی که احساس کاربر را قلقلک بدهد همچنین در ویدیو یک نقطه آغاز و پایان و نقطه فرود و نشیب داشته باشید.
از طریق ویدیو در کمترین زمان بیشترین اطلاعات را می توانید به مخاطبین خود انتقال دهید.
همچنین ویدیو اعتماد بسیار زیادی را جلب می کند، حتماً در وب سایت خود از ویدیو استفاده کنید اگر فروشگاه اینترنتی هستید ویدیو می تواند معجزه ای در فروش اینترنتی کند

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: بازاریابی مدرن چیست؟

 

8.رابط کاربری خوبی داشته باشیم

در چند سال اخیر که در فضای اینترنت فعالیت می کنم تجربی بسیار جالبی را کسب کرده‌ام و آن هم این است که UX یا تجربه کاربری در خرید می تواند ۳۰ تا ۴۰ درصد تاثیر گذار باشد، UX نشان دهنده حرفه ای یا آماتور بودن شما است، اگر به سایت دیجی کالا سری زده باشید می توانید ببینید این سایت از چه تصاویر با کیفیتی استفاده می کنند در واقع دیجی کالا این را فهمیده است که UX و تجربه کار برش مهمتر از سرعت وب سایت است

 

رابط کاربری UX - آکادمی مومنی

 

نکته قابل توجه برای مدیران کسب و کار های اینترنتی

1. 94% درصد از بازدید کنندگان برای یک بار فقط به سایت شما می آیند و تنها 6 درصد است که برای بارهای بعدی به سایت شما می آیند.

پس برای این 94 درصد باید فکری بکنید و بهترین فکر به نظر من دادن هدیه و گرفتن ایمیل یا شماره تماس است تا بتوانید این 94 درصد را دوباره به سایتتان دعوت کنید.

در بهترین شرایط بین نیم درصد تا یک درصد از بازدیدکنندگانتان از سایت شما خرید انجام می دهند.

تبدیل بازدید کننده به مشتریجمع بندی و کلام آخر

در این مقاله روش های تبدیل بازدید کنندگان به مشتری را به شما گفتم. این روش های روش های رایگان هستند، روش های پولی نیز وجود دارد که مهمترین آن تبلیغات است، با تبلیغات هدفمند می توانید تا 50% نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری را افزایش دهید. چون هدفمند هستند. البته که باید در کنار این تبلیغات موارد بالا را حتما استفاده کنید

من رسول مومنی مشاور، مدرس دیجیتال مارکتینگ و فروش اینترنتی هستم و اینجا آکادمی مومنی است، خیلی ممنون از نگاه زیبایتان را به ما دادید

امیداورم از این مقاله نهایت استفاده را ببرید و روز به روز در کسب و کارهای آنلاین تان موفق باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link