تکنیک های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل یکی از مهمترین مشکلات و دغدغه های هر کسب و کار اینترنتی است، امروزه کسب و کارهای اینترنتی به این درک رسیدن که صفحه اول گوگل چه جایگاه مهمی برای آنها است و چقدر می‌تواند در فروش شان تاثیر گذار باشد، در این مقاله از آکادمی مومنی درباره روش هایی و مراحل قرار گرفتن در صفحه اول گوگل صحبت میکنم، اگر میخواهید صفحات سایت خودتان را سئو کنید و در صفحه اول گوگل ببینید تا انتهای مقاله با تیم ما همراه باشید.

یک قانون مهم درباره سئو

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل یک پرسه یا فرآیند است نه یک تک کار!!!!

 

 پروسه به چه معنیه است؟؟

 پروسه یعنی اینکه شما در یک تایم مشخص یک سری کارها را انجام دهید، چه نتیجه بگیرید و چه نتیجه نگیرید باز هم باید این کارها را ادامه دهید، اگر نتیجه نگرفته باشید، برای نتیجه گرفتن این پروسه را  باید ادامه دهید و اگر نتیجه گرفته باشید برای ماندن در جایگاه  قبلی و بهتر شدن جایگاهتان در صفحات جستجو یا (SERP) باید ادامه دهید .

اگر دنبال یک تیم سئو برای سایتتان هستید می توانید از متخصصین و تیم سئو آکادمی مومنی استفاده کنید، تیم ما یک مشاوره رایگان برای سئو سایت شما می دهد . این مشاوره رایگان است!!! برای مشاوره می توانید بر روی مشاوره با رسول مومنی کلیک کنید.

صفحه اول گوگل

چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟

برخلاف دید عموم قرار گرفتن در صفحه نخست گوگل کار نسبتاً آسانی است، البته شما باید یکسری از قوانین را رعایت کنید و میزان سختی آن کلمه را بفهمید تا بتوانید به صفحه اول گوگل برسید.

چرا سایت شما در صفحه اول گوگل نیست؟!

انجام دادن سئو یعنی انجام دادن یک سری از قوانین که گوگل آنها را وصف کرده است، این قوانین حدود ۲۰۰ فاکتور هستند، برای سئو سایت شما نمی‌توانید ۲۰۰ مورد را رعایت کنید، اما در میان این ۲۰۰ مورد مواردی مهم تری نیز وجود دارد که شما باید این موارد را انجام دهید.

برای درک بهتر این موضوع بگذارید یک دیده کلی از سئو سایت یا (SEO) به شما بدهم.

پیشنهاد میکنم این مقاله فوق العاده را نیز بخوانید: دیجیتال مارکتینگ چیست؟

 

سئو سایت یعنی چه؟

احتمالاً شما که در حال خواندن این مقاله هستید سایتی دارید که در آن تولید محتوا کرده‌اید و می خواهید آن را به صفحه اول گوگل بیاورید، اما در این کار ناتوان هستید!!!

 احتمالاً جدا از توضیحات این صفحه سوالات دیگری نیز در ذهن شما درباره سئو کردن یک صفحه از سایت وجود دارد، اگر در ادامه مقاله به آن اشاره نکردم حتماً در قسمت کامنت های همین بخش بپرسید تا با شما پاسخ دهم.

اگر بخواهم سئو را به زبان ساده بیان کنم، سئو یعنی کمک کردن به گوگل برای درک بهتر صفحه ما، در واقع ما با استفاده از قوانین و تکنیک ها به گوگل کمک می‌کنیم تا هدف ما را از صفحه ما درک کند و آن را در نتایجش به نمایش بگذارد.

 

سئو به سه بخش سئوی داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال تقسیم می شود

سئو داخلی : مجموعه کارهایی است که در داخل وب سایت انجام می دهیم، مانند لینک دادن به صفحات مختلف سایت از یک صفحه سایتمان

سئو خارجی : مجموعه کارهایی است که در بیرون سایت برای گرفتن جایگاه انجام می دهیم، مانند لینک سازی یا خریداری ریپورتاژ آگاهی

سئو تکنیکال : مجموعه کارهایی که برای بهتر شدن فنی سایت انجام می دهیم در واقع این بخش مربوط به کارهای فنی سئو می باشد، مانند افزایش سرعت صفحات، ساخت حالت ریسپانسیو (حالت نمایش در موبایل)  گرفتن خطاهای برنامه نویسی و…

سئو

سئو سایت و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل متشکل از این سه بخش می باشد، به زبان ساده‌تر اگر می‌خواهیم بر روی یک کلمه کلیدی جایگاه بگیریم باید بر روی سه مورد بالا کار کنیم.

نکته : سعی کنید محتواهای تان را  (در حالت کلی تولید محتواهایتان را، ویدیو، متن، صدا) به گونه‌ای بنویسید که پاسخ به سوال کاربران باشد، حدوداً ۹۹ درصد افراد که در گوگل جستجو می کنند دنبال پاسخ یک سوال هستند این نوع محتواها میتواند بهتر جایگاه بگیرند.

تکنیک های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

تا اینجای مقاله ما یک دید کلی از سئو پیدا کردیم، در ادامه مقاله می خواهم به تکنیک‌های بپردازم که با انجام دادن این ها می توانید در یک هفته تا یک ماه نتایج قابل توجهی در وب سایت خودتان را حس کنید. (پیش فرض من کلماتی هستند که رقابت زیادی ندارند)

سرعت سایت

یکی از مهمترین عامل های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل بالا بودن سرعت سایت است (بارگذاری سریع).

 فرض کنید یک کاربر وارد سایت شما می شود، زمانی که سایت شما سرعت پایینی دارد، مدت زمان لود صفحات زیاد است، صفحه یا باز نمیشود یا کامل باز نمیشود در نتیجه کاربر منتظر نمی شود تا محتوا شما لود شود سایت را میبندد.

چگونه سرعت سایت را بهتر کنیم؟

این عامل به خیلی از موارد بستگی دارد، نوع برنامه نویسی اشتباه سایت، استفاده از سایت های کدنویسی شده، هاست ضعیف و … باشد، اگر شما از سایت ساز رایگان وردپرس استفاده می کنید پیشنهاد می کنم یک افزونه کش نصب کنید، یکی از این بهتر افزونه ها کش افزونه wp راکت است.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله فوق العاده را نیز بخوانید: روش های کسب درآمد اینترنتی

 

انتخاب درست کلمات کلیدی هدف

یکی دیگر از عواملی که باعث می‌شود سایت شما به صفحه اول گوگل برسد این است که کلمه کلیدی مناسبی انتخاب کنید، اگر شما کلمه کلیدی نامناسبی را انتخاب کنید هیچ وقت به صفحه اول نمی‌رسید. (منظور محتوا طوری نوشته شده باشد که گوگل نتواند درکی از صفحه داشته باشد.)

نکته مهم : اگر شما تازه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرده اید و عمر زیادی ندارد پیشنهاد می کنم دنبال کلمات کلیدی بروید که رقابت در آنها بسیار پایین است، مثلاً در ماه ۵۰ تا سرچ شود یا کمتر از 50 تا باشد، اگر شما دنبال این نمونه کلمات کلیدی بروید، سئو کلی سایتتان سریع تر اتقاق می افتد. و در اوایل کار می توانید ورودی خوبی از گوگل داشته باشید.

نکته مهم ۲ : رتبه گرفتن بر روی این گونه کلمات کلیدی بسیار آسان است، رقیبان شما معمولاً سراغ کلماتی میروند که رقابت در آنها زیاد است و این از نظر من یک  فرصت برای شما است تا به کلمات کم سرچ پوشش عالی بدهید.

نکته مهم ۳ : سعی کنید غلط املایی یا اشتباه تایپی نداشته باشید، همچنین از علائم نگارشی مناسب در محتوا استفاده کنید زیرا کاربر راحتتر می تواند محتوای شما را بخواند

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

بررسی میزان رقابت در کلمه کلیدی

یکی از مهمترین کارهایی که در انتخاب کلمه کلیدی باید انجام دهید این است که میزان رقابت بر روی آن کلمه کلیدی را بسنجید.

 سختی کلمه کلیدی تقریباً تمام سوال های شما را پاسخ می دهد!!! اینکه چه بودجه ای را باید در نظر بگیریم؟؟ یا چه میزان زمان و انرژی باید صرف کنیم تا به این صفحه اول برسیم؟

افرادی که میگویند سئو وب سایت سخت است در واقع به خاطر کلمات پر جستجو می گویند سخت است، من هم این را تایید می کنم. سئو کلمات پر رقابت بسیار سخت است

به جرعت می‌توانم بگویم در بعضی از کلمات حوزه گردشگری و هواپیمایی تقریباً به صفحه اول گوگل رسیدن غیر ممکن است.

با استفاده از ابزار Ahrefs بخش کیبورد اکسپلورر می‌توانید میزان رقابت  یک صفحه را بسنجید، البته  Ahrefs فقط یک ابزار است و احتمال اشتباه کردنش وجود دارد، نکته قابل توجه این است که می تواند دیده بسیار عمیق را به ما بدهد.

تولید محتوای سو شده

یکی دیگر از عوامل قرار گرفتن در صفحه اول گوگل تولید محتوای سئو شده است، در این قسمت باید با محتوای سئو شده آشنا شوید و بدانید چگونه یک محتوا را سئو می کنند، پیشنهاد می کنم مقاله تولید محتوای سئو شده را حتماً بخوانید چون در این مقاله نکات بسیار ارزشمندی را گفتم که می تواند برای شما فوق العاده عالی می باشد.

پوشش مترادف کلمه کلیدی

برای تولید محتوا سعی کنید تمامیه سوالات کاربران پاسخ دهید، مگر آنکه بحث خیلی بزرگ باشد!!

 به عنوان مثال اگر محتوای تولید می کنید که ۱۰ روش دارد به 3 روش آن بسنده نکنید و سعی کنید تمامی آن 3  روش را توضیح دهید چرا که کاربر می‌تواند پاسخ سوالش را در یکی از این ۱۰ مورد پیدا کند و همین عامل باعث می‌شود تا تایم آن سایت صفحه شما بالا برود.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله فوق العاده را نیز بخوانید: 6 ابزار مهم برای پیدا کردن کلمات کلیدی

 

چگونه مترادف کلمه کلیدی را پیدا کنیم

زمانی که شما یک کلمه کلیدی را در گوگل جستجو می کنید در قسمت پایین صفحه، گوگل ۱۰ پیشنهاد به شما میدهد که افراد دیگر با آن عنوان ها جستجو می کنند، اگر شما به تمامی این ۱۰ مورد پاسخ دهید این یک محتوای کامل می شود و مشکل کاربران برطرف میکند.

سئو محتوا

بررسی میزان بک لینک صفحات رقبا

یکی از مهمترین عوامل در رتبه بندی صفحات در گوگل میزان بک لینک آن سایت است برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل حتما باید تعداد بک لینک های با کیفیت زیادی داشته باشید، هرچه تعداد بک لینک های با کیفیت شما بیشتر باشد شانس بیشتری برای قرارگیری در صفحه اول گوگل دارید.

از کجا میتوانم بفهمم که چه میزان بک‌لینک نیاز دارم؟

جواب قطعی برای این سوال وجود ندارد، چون ارزش لینک ها یکسان نیست !! اما با استفاده از ابزار Ahrefs  و MOZ می توان تخمینی از بک لینک های رقبا زد. اما این را به یاد داشته باشید هر چقدر تعداد ریفرال دامین های یک سایت بیشتر باشد کار شما سخت تر است. و در واقع رقیب قدری دارید.

صفحه اول گوگل - Ahrefs

ریفرال دامین یعنی چه؟

ریفرال دامین یعنی تعداد دامین هایی  یونیکی که به آن وب سایت شما لینک داده اند.

 به عنوان مثال یک وبسایت ۱۰ تا لینک به سایت شما داده باشد، تعداد ریفرال دامین 1 میشود و تعداد بک لینک ها 10 میشود،

نکته مهم : همیشه کیفیت لینک مهمتر از کمنیت لینک است.!!

البته چون سایت های تازه تاسیس لینکی ندارند پیشنهاد می کنیم ریفرال دامین های خودشان را افزایش دهند. یعنی در اوایل کار خیلی مهم نیست ما از چه سایت های لینک داشته باشیم.(به غیر از سایت های که اسپم هستند)

برای ساخت ریفرال دامن های قوی پیشنهاد می کنم مقاله ساخت بک لینک رایگان در سایت های آتوراتی بالا را حتماً بخوانید در آن مقاله سایت های مهمی را معرفی کردم که با استفاده از این سایت ها می تواند لینک های بسیار عالی و با کیفیتی را برای سایت خودتان بسازید.

بیشتر کردن بک لینک ها و ایجاد لینک های داخلی

هرچه تعداد بک لینک یک صفحه بیشتر باشد آن صفحه قدرت و آتوراتی بیشتری دارد و صفحه ای که قدرت بیشتری داشته باشد احتمال قرار گرفتن در صفحه اول گوگلش بسیار زیاد است.

البته می توانید آتوراتی و قدرت صفحه را با لینک های داخلی نیز افزایش دهید، یعنی از صفحات مختلف سایتتان به آن صفحه ای که میخواهید در  صفحه اول گوگل باشد لینک دهید.

پیشنهاد میکنم این مقاله فوق العاده را نیز بخوانید: روش های کار در منزل (در خانه درآمد داشته باشید)

نکات دیگر  برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

1.خوانایی محتوا را بهبود بدهید. خوانایی در سئو 2020 بشدت مهم شده است. در افزونه یواست قسمتی وجود دارد به نام خوانایی که سعی کنید این قسمت قرمز نباشد.

2.از تک های h1 تا h6 به درستی استفاده کنید و اگر مقاله ای دارید که استفاده نکردید حتما استفاده کنید. تگ های h1 تا h6 به عنوان سر تیتر نیز نامبرده میشوند.

3.در شبکه های اجتماعی سعی کنید فعالیت خوبی داشته باشید، چون شبکه های اجتماعی سوشیال سیگنال بسیار عالی میدهند.

4.تمامی عکس های سایتتان را کم حجم کنید. فایل های JS و CSS سایتتان را تا جای که می توانید فشرده کنید.

5.مطالب قبلی سایتتان را به روز کنید،  مثلا شما چند سال قبل مقاله ای راجع به ایمیل مارکتینگ منتشر کرده اید که در آن از سرویسی نام برده اید که الان منسوخ شده است و استفاده ای ندارد. باید این مقاله را بروزرسانی کرد و مطلب جدید را جایگزین مطلب قدیمی کرد.

 

نکته : حتما برای عکس های خود از تگ ALT (متن جایگزین) استفاده کنید

 

نتیجه گیری و کلام آخر

زمانی که شما یک بک لینک برای صفحه سایت می سازید، حدود یک هفته تا سه هفته زمان میبرد تا آن لینک اثر خودش را بر روی آن صفحه بگذارد، پس صبور باشید.

هرچقدر رقابت در کلمه کلیدی بیشتر باشد شما باید تعداد بک لینک های بیشتری نیز بسازید و قدرت آن صفحه را نزد گوگل بالا ببرید.

 علم سئو و بهینه سازی سایت علم ۱۰۰ درصدی نیست هیچ کس نمی داند که الگوریتم های گوگل دقیقا چگونه کار میکند بنابراین هیچ فرمول قطعی برای رسیدن به صفحه اول گوگل وجود ندارد.

در این مقاله من سعی کردم محتواهای بسیار زیادی را به چکیده ترین حالت به شما بگوییم، درباره هر کدام از این موارد می تواند ساعت ها صحبت کرد. اگر سوالی داشتید می توانید در قسمت کامنت های همین بخش از من بپرسید.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه در “تکنیک های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

  • رسول مومنی گفته:

   سلام
   بله
   تست کنید. البته تو کلماتی که رقابت زیادی نیست. اگر سختی کلمات شما زیاد است باید کارهای دیگری هم انجام بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link