9 تا از شغل های نوظهور و پردرآمد ایران و دنیا

امروز قراره درباره شغل های پردرآمد ایران و دنیا با هم صحبت کنیم، شغلهای جدید و نوظهوری مثل مدیر دیجیتال مارکتینگ یا اینفلوئنسر و ادمین شدن در اینستاگرام یا یوتیوب.

 

آیا این شغلها درآمدهای خوبی دارند و می‌توان به آنها به عنوان یک شغل عالی و پردرآمد نگاه کرد؟

البته در مقالات گذشته آکادمی مومنی به این موضوع به صورت ساده پرداختیم برای این مثال می توانید مقالات کسب درآمد اینترنتی از سایتهای خارجی یا روشهای کسب درآمد اینترنتی، کسب و کار اینترنتی، کسب درآمد از یوتیوب و کسب درآمد از اینستاگرام را مطالعه کنید.

زندگی راحت با یادگیری دیجیتال مارکتینگ

چرا مقاله پر درآمد ترین شغل های ایران و جهان نوشته شد؟

چند وقت پیش در یک کلاس حضوری فردی از من پرسید آیا این شغل ها آنقدر درآمد دارند که من بتوانم تشکیل زندگی بدهم یا باید به فکر شغل دیگری باشند زمانی که این شخص از من این سوال را پرسید و بقیه هم این سوال در ذهنشان بود، زمانی که در یک جمع حدوداً ۲۰ نفره یک سوال، سوال همه است قطعا می تواند سوال خیلی از افراد دیگر نیز باشد، همین دلیلی شد تا مقاله شغل های نوظهور و پردرآمد ایران را بنویسم.

 

آیا میتوان با شغل های نوظهور ای مثل دیجیتال مارکتینگ به درآمدهای میلیونی رسید؟

جواب این سوال هم بله است هم خیر.

به نظر من ۵۰ درصد به شغلی که انتخاب می کند بستگی دارد و ۵۰ درصد دیگر بسته به آن فرد دارد، اینکه فرد چقدر نترس باشد، چقدر ریسک‌پذیر و چقدر هوشمندانه کار کند. و خیلی از موارد دیگر…
احتمالا شما هم افرادی را اطراف خود دارید که در یک شغل مشغول هستند، اما فرد اولی پولدار و فرد دومی بی پول است.
پس شغل درآمد را تضمین نمی کند!!! آن فرد است که شغل را تعریف و درآمد را تضمین می کند.

در ادامه مقاله شغل هایی را به شما معرفی می کنم که شغل های نوظهور و نسبتا پر درآمد هستند.

نکته در این مقاله ارقام و حقوق هایی را که نام برده ایم تماماً برای سال ۲۰۲۰ تا پایان ۲۰۲۱ است.

شغل های نوظهور و پردرآمد ایران و جهان

در ادامه چندتا از بهترین شغل های پر درآمد و نوظهور را به شما معرفی می کنم.

پیشنهاد میکنم این مقاله فوق العاده را نیز بخوانید: روش های کار در منزل

 

1.دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یا مدیر دیجیتال مارکتینگ یک شغل نسبتاً نوظهور و با درآمد نسبتا عالی است با ماندن ویروس کرونا در ایران افراد دیگر خرید خودشان را از بیرون انجام نمی دهند یا کم انجام می دهند در نتیجه خرید ها در بستر اینترنت، سایت و اینستاگرام اتفاق می‌افتد، از این‌رو کسب و کارها برای جلوگیری از ورشکست شدن ناچار به راه اندازی کسب و کار اینترنتی شدند.

دیجیتال مارکتینگ - شغل های نوظهور - آکادمی مومنی

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

پیشتر در آکادمی مومنی مقاله تحت عنوان دیجیتال مارکتینگ چیست را نوشته ایم، اگر می خواهید بیشتر درباره دیجیتال مارکتینگ اطلاعات کسب کنید پیشنهاد می کنم حتما مقاله دیجیتال مارکتینگ را مطالعه کنید اما در ادامه یک توضیح بسیار کوتاه درباره دیجیتال مارکتینگ می دهنم.
دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده یعنی استفاده از ابزارهای دیجیتال برای رشد و فروش کسب و کارها در بستر اینترنت است، ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مانند سئو، ایمیل مارکتینگ، تبلیغات آنلاین، شبکه های اجتماعی و غیره می باشد، ناگفته نماند دیجیتال مارکتینگ یک علم است که پایه آن مارکتینگ است، در واقع مارکتنیگ را با استفاده از ابزارها پیاده سازی می کنند. بنده خودم چندین سال مدیر دیجیتال مارکتنیگ آژانس هواپیمایی بوده ام.

میزان درآمد یک دیجیتال مارکتر در ماه بین 4 میلیون تومان تا ۸ میلیون تومان می باشد.

 

2.مدیر مارکتینگ

مدیر مارکتینگ یکی از شغل های پردرآمد در ایران محسوب می شود البته این شغل روز به روز بیشتر و استراتژی تر می شود.
مدیر مارکتینگ استراتژی یک شرکت را می چیند، با تیم فروش و تیم بازاریابی ارتباط مستقیم دارد و اطلاعات این دو را مدیریت و خط مشی به شرکت میدهد، شغل مدیر مارکتینگ جدا از دانش مارکتینگ احتیاج به تحلیل داده ها نیز دارد مانند بهینه سازی سفر مشتری یا کاستومر جرنی، یا بهبود نرخ تبدیل سایت.
مدیر بازاریابی یک شغل نوظهور در ایران است، و زمینه کاری این شغل اندازه دیجیتال مارکتینگ نیست، اما قطعاً در دو سه سال آینده شرکت ها جایگاه مدیر مارکتینگ را بیشتر درک می کنند، نیاز شرکتها به مدیر بازاریابی بیشتر و بیشتر می‌شود.
برای شغل مدیر بازاریابی نیز در ماه می توانید یک حقوق سه میلیون تومان تا ۸ میلیون تومان در نظر بگیرید.

3.مدیر آی تی  (IT)

مدیر آی تی از آن دسته از شغل هایی است که در هر شرکت به یک یا دو مدیر آی تی نیاز است، مدیر آی تی یکی از شغل های پردرآمد در ایران و جهان محسوب میشود، مدیر آی تی در هر شرکت مورد نیاز است، کار اصلی مدیر آی تی مدیریت و نگهداری از سخت افزارها، نرم افزارها، شبکه و تمامی کامپیوترهای شرکت است، مدیر آی تی یک نقش کلیدی در مجموعه ایفا می کند.
در ایران میزان درآمد مدیر آی تی از قانون کار ایران شروع می شود و تا ۶ میلیون تومان حقوق پرداخت می کند.

 

4.متخصص تحلیل اطلاعات یا داده کاوی

هر شرکت برای اینکه به اهداف خود برسد مسیرهایی را طی میکند اما همیشه این مسیر ها برای یک شرکت موفق موفقیت آمیز نیستند!! در نتیجه عنوان شغلیه متخصص تحلیل داده یا داده کاوی پیدا می شود، کار اصلی یک متخصص داده کاوی تحلیل اطلاعات سازمان ها و کسب و کارها و پیدا کردن مشکلات یک سازمان است.

 متخصص داده کاوی یکی از شغلهای بسیار پردرآمد در جهان است هر کسی می‌خواهد در این زمینه وارد شود باید از تحلیل اطلاعات لذت ببرد، چون صفر تا صد این کار تحلیل اطلاعات، محاسبه و دادن راهکار به سازمانها و کسب و کارها است.
در ایران به متخصص تحلیل اطلاعات حقوقی بین ۴ میلیون تومان تا ۱۰ میلیون تومان اختصاص می دهد.

مدیر داده کاوی اطلاعات - شغل های نوظهور - آکادمی مومنی

5.مدیر امنیت اطلاعات

مدیریت امنیت اطلاعات نیز از آن دسته از پردرآمدترین شغل های ایران و جهان محسوب می‌شود، امروز اینترنت در تمامی سازمان های دولتی و خصوصی وجود دارد، و مدیر امنیت اطلاعات یک شرکت یا کسب و کار بسیار مهم است، زمینه کاری این شغل نسبت به سایر شغل ها کمتر است اما به نسبت درآمد این بیشتر از شغل های دیگر است
مدیر امنیت اطلاعات می تواند در جاهایی مشغول به کار شود که اطلاعات بسیار ارزشمند است مانند بانک ها، ادارات خصوصی و دولتی مانند شرکت نفت.

پیشنهاد میکنم این مقاله فوق العاده را نیز بخوانید: تکنیک ههای فروش تلفنی که فروش تان را تا 10 برابر افزایش میدهد

6.برنامه نویس

برنامه نویسی یکی از شغل های شناخته شده در ایران و جهان است، این شغل از زمان های قدیم یک شغل پردرآمد محسوب میشده است.
با بیشتر شدن اپلیکیشن های ios و اندروید و ظهور استارت اپ های جدید نیاز به برنامه نویس دوچندان شد.
هر برنامه نویس وب یا اپ به طور میانگین در ماه بین 6 میلیون تومان تا ۱۵ میلیون تومان درآمد دارد.
یکی از بهترین منابع آموزشی برای یادگیری زبان های برنامه نویسی، وب سایت w3schools است.

من برنامه نویس های میشناسم که منبع درآمدشان درآمد دلاری است، یعنی همیشه برای خارج از ایران کار می کنند، تمامی پروژه هایشان بین اللملی است و درآمد این برنامه نویس ها در ماه حدود ۶۰ میلیون تا 100 میلیون است

برنامه نویس - شغل های نوظهور - آکادمی مومنی

7.اینفلوئنسر شدن

اینفلوئنسر شدن یکی از شغل های نوظهور و به شدت پر درآمد است، به طوری که هر اینفلوئنسر بالغ بر ۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان در ماه درآمد دارد، درآمدهای میکرو اینفلوئنسرها از ماهی ۱۰ میلیون تومان تا ۳۰ میلیون تومان می باشد.

کسب درآمد از طریق اینستاگرام آکادمی مومنی

شاید بپرسید اینفلوئنسر یعنی چی؟

اینفلوئنسر به افرادی می گویند که تاثیری بر افراد دیگر می گذارند، یا به زبان ساده به افرادی می گویند که تاثیر گذارند، تخصص اینفلوئنسر معرفی تمام جانبه فعالین حوزه خود است، اگر حوزه گردشگری را مثال بزنیم، یک اینفلوئنسر شروع به سفر به مکان های متفاوت ایران و جهان می کند و از این دیدن ها ویدوهای تولید می کند در ویدیو ها تمامی جایگاه ها را بصورت کاملا حرفه ای معرفی می کند و افرادی که میخواهند به آن محل سفر کنند از اطلاعات و ویدیوهای این اینفلوئنسر استفاده می کنند. این ویدیوها را معمولا در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام خود به انتشار می‌گذارد از طریق این می تواند هزینه تبلیغات دریافت کند و همچنین می تواند یک محصول را نیز بفروشند.
ناگفته نماند درآمد اینفلوئنسرها ارتباط مستقیمی با فالوور های خودشان نیز دارند.

پیشنهاد میکنم این مقاله فوق العاده را نیز بخوانید: روشهای افزایش فالوور اینستاگرام

8.طراح سایت

با بیشتر شدن ویروس کرونا و اوضاع بد مالی کسب و کارها، به ناچار شروع به مهاجرت به دنیایی اینترنت کردند، بسیاری از افراد نیازمند یک وب سایت شدند تا محصول خودشان را در بستر اینترنت به فروش برسانند، از همین رو  یک وب سایت پیش نیاز یک کسب و کار اینترنتی است، به طور میانگین هر طراح سایت در ماه حدود ۱۰ میلیون تومان تا ۳۰ میلیون تومان درآمد دارد، در همین راستا آکادمی مومنی دوره حرفه ای طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی دارد که می تواند به شما در تبدیل شدن به یک طراح حرفه ای سایت و داشتن درآمد بین ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان کمک کند. یکی از بهترین دوره های طراحی سایت در ایران که مختص بازار کار طراحی شده است، بعد از گذراندن این دوره می توانید درآمد بین 10 تا 30 میلیون تومان داشته باشید.

طراحی سایت

9.ادمین شدن در اینستاگرام

شغل ادمینی اینستاگرام یکی از شغل های جذاب و نوظهور و پر درآمد در ایران است، یک ادمین باید توانایی به پاسخ دادن کامنت، دایرکت، ساخت پست، ساخت استوری، فتوشاپ، پریمیرو نرم افزارهای ادیت عکس و و ویدیو را باید داشته باشد. البته کار ادمین فقط پاسخ به دایرکت و کامنت نیست، بعضی از ادمین ها راه کار برای پیشرفت پیج میدهند و پیج را به یک تحول می رسانند.

درآمد یک ادمین بین 2 میلیون تومان تا 10 میلیون تومان است، به عنوان مثال ادمین 3 پیج میشود که در ماه از هر کودمشون 3 میلیون درآمد دارد.

10 ایده طلائی برای ورود به اینستاگرام pdf

جمع بندی و کلمات آخر

در این مقاله سعی کردم شغل های نوظهور و پر درآمد ایران و جهان را به شما معرفی کنم، قطعاً این شغل ها تمامی شغل های پردرآمد ایران و جهان نیستند اما من تضمین می کنم، اگر در این شغلها فعالیت کردنید می‌تواند یه زندگی آسوده و راحتی را برای خود و خانواده هتان فراهم کنید،

 همانطور که در اول مقاله به شما گفتم از نظر من فرد است که شغل را تعریف میکند و نه شغل فرد را، پس در هر شغلی که هستید تلاش برای موفق شدن جز واجبات آن شغل است.
همچنین این را به یاد داشته باشید که داشتن یک فروشگاه اینترنتی نیز می تواند یک درآمد نسبتاً سطح بالایی را برای شما داشته باشند، با نگاهی به دیجی‌کالا می‌توانید کاملاً صحت این حرف من را بدانید، اولین قدم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ساختن یک سایت است که پیشنهاد می کنم دوره حرفه ای طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی آکادمی مومنی را تهیه کنید، با این بسته آموزشی می‌توانید فروشگاههای اینترنتی متفاوتی طراحی کنید و یا تبدیل به یک طراح سایت حرفه ای شوید.

5/5 - (5 امتیاز)

12 دیدگاه در “9 تا از شغل های نوظهور و پردرآمد ایران و دنیا

 1. احسان بلبلی گفته:

  سلام خسته نباشید از مقاله خوبتون
  آیا ادمین شدن در اینستاگرام یک شغل پر درآمد محسوب میشه

 2. مهسا گفته:

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون.
  من دنبال یه شغل هستم که درامد خوبی داشته باشه و بهش علاقه هم داشته باشم. اینده دار باشه. از نظر سرمایه گذاری هم تاحدودی تامین هستم. ممنون میشم راهنمایی کنید

  • رسول مومنی گفته:

   سلام
   خواهش میکنم
   درآمد خوب منظورتون چقدره؟ چون از نظر آدم های مختلف این خوب بودن متفاوت است.
   و بفرمایید علاقتون در چه زمینه ایه؟ تا بتونم بهتر کمکتون کنم

 3. محمد مهدی پورداکری گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما من دنبال یه شغل هستم و سرمایه هم ندارم و دوست دارم درامد عالی به دست بیارم من دوست دارم در ضمینه ی خودرویی فعالیت داشته باشم میشه راهنمایی کنید؟

 4. علی گفته:

  دانشجوی فرهنگیانم در آستانه تاهل حقوقم به نسبت پایینه دنبال یک شغل دوم مناسب هستم که رشدپذیری هم داشته باشه چند مدتی میشه در حال جستجو کردنم ولی یا مشاغل مهارت خاصی لازم دارن مثل برنامه نویسی و یا در شهر و اطراف ما خیلی طرفدار ندارن مثل تراریوم الان واقعا سر در گمم ممنون میشم کمکم کنید سپاس از شما

  • رسول مومنی گفته:

   سلام به شما علی آقای گل
   متاسفانه اطلاعات ناکافی برای راهنمایی گفتید
   اما چند نکته است که باید بدانید
   1. شغل دوم باید اسکیل پذیر باشد
   2. تا حدی وابسته به شما نباشد
   3.قابل برون سپاری باشد
   شغل های مثل برنامه نویسی به شخص وابسته است و شما نمی توانید به عنوان شغل دوم انتخاب کنید
   پیشنهاد من این است که در اینستاگرام یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید و کم کم همان را گسترش بدید
   یا در زمینه شغلی دیجیتال مارکتینگ مثل نویسندگی برای وب سایت ها، طراحی سایت یا سئو شروع به فعالیت کنید
   موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link