کسب و کار اینترنتیمقالات

چگونه برای سایتمان درگاه پرداخت اینترنتی بگیریم ؟

با رشد کردن کسب و کارهای اینترنتی مدیران کسب و کارهای اینترنتی و تمامی وب سایتهای که خدمات ارائه می کنند و یا محصول میفروشند نیازمند به درگاه پرداخت اینترنتی میشوند، تا بتوانند تراکنش های مالی خودشان را انجام دهند.

خیلی از مدیران هستند که فکر می کنند برای درگاه گرفتن باید مراحل طولانی مثل مجوز گرفتن را طی کنند تا بتوانند درگاه پرداخت بگیرند. اما در واقعیت این طور نیست و شما به راحتی میتوانید در چند ساعت درگاه پرداخت بگیرید. در این مقاله توضیح میدهم چطور برای سایتتان در چند ساعت درگاه پرداخت بگیرید. پس اگر شما جزء افرادی هستید که میخواهید برای سایتتان درگاه پرداخت بگیرید با مدیر پلاس در این مقاله همراه باشید.

درگاه پرداخت اینترنتی

چگونه درگاه پرداخت اینترنتی بگیرم؟

بسیاری از افراد بر این باورند که برای گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی باید به بانک بروند و مراحل طولانی را بگذرانند تا بتوانند درگاه پرداخت برای کسب و کار اینترنتی خود بگیرند. اما این گونه نیست و من به شما یاد میدهم چطور در چند ساعت به راحتی درگاه پرداخت برای کسب و کار اینترنتی خود بگیرید.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: دیجیتال مارکتینگ یعنی چه

 

انواع درگاه پرداخت اینترنتی

ما در حالت کلی دو نوع درگاه پرداخت داریم

  1. درگاه پرداخت مستقیم
  2. درگاه پرداخت واسط

درگاه پرداخت مستقیم

درگاه پرداخت مستقیم برای سایتها و کسب و کارهای خوب است که در روز گردش مالی بسیار زیادی دارند. مانند سایت بامیلو یا دیجی کالا. این سایتها در روز بالای 2 میلیارد فروش دارند.

خیلی از افرادی که بر این باورند که درگاه پرداخت گرفتن کار سختی است بخاطر همین نوع درگاه پرداخت است.

برای گرفتن درگاه پرداخت مستقیم حدودا باید یک زمان 3 تا 6 ماه راه سپری کنید. یک پروسه خاصی دارد که باید طی شود و شما باید مدارک از خودتان و کسب و کار اینترنتی تان راه ارائه بدهید تا بتوانید درگاه پرداخت بگیرید. البته قبل از طی شدن این مراحل شما باید نماد اعتماد الکترونیکی را بگیرید. تا بتوانید به مرحله بانک برسید.

خیلی از کسب و کارهای اینترنتی هستند که بین 3 تا 6 ماه به درآمد میرسند. پس برای اول کار عاقلانه نیست که ما این همه سختی را بکشیم و سراغ درگاه پرداخت مستقیم برویم.

شاید تنها ایرادی که از درگاه پرداخت مستقیم بشود گرفت بحث زمان بر بودن آن است.

البته داشتن نماد اعتماد الکترونیکی خوب هستند. اما واجب نیست که داشته باشیم یا نداشته باشیم. سایت مدیر پلاس هیچ گونه نمادی ندارد.

همانطور که گفتم این نوع درگاه پرداخت برای کسب و کارهای اینترنتی بزرگ است. کسب و کارهای که روزانه تراکنش مالی بسیار زیادی دارند. و شاید تنها مزیت این نوع درگاه پرداخت این باشد که کارمزدی از شما نمیگیرند. پولی که از فروش محصول یا خدمات به دست میاورید بدون کسر مبلغی مستقیم در حسابتان واریز میشود.

و نکته دیگر است درگاه پرداخت مستقیم مبلغ را در حساب خودشان نگه داری نمیکنند اما درگاه های واسط این ضعف را دارند که مبلغی که از فروش محصولات یا ارائه خدمات بدست میاورید در حساب خودشان نگه میدارن و تا شما تسویه نکنید این پول به حساب شما واریز نمیشود و وقتیم که تسویه می کنید بعد از مدت 2 تا 5 روز پول به حسابتان واریز میشود.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: بهبود رتبه الکسا: کاربردی ترین روش ها برای بهبود الکسا سایت

 

درگاه پرداخت واسط

این نوع درگاه برخلاف نوع قبلی راه اندازیش بسیار راحت است و کمتر از چند ساعت میتوانید درگاه پرداخت را برای کسب و کار اینترنتی خود بگیرید. تقریبا 75 درصد از سایتهای ایرانی از این نوع درگاه پرداخت استفاده می کنند.

در این روش دیگری شما نماد اعتماد الکترونیک و یا به بانک نمیروید. در سایتهای که این سرویس را ارائه می کنند عضو میشوید و مدارک لازم را برایشان ارسال می کنید و آنها در چند ساعت برای شما درگاه را راه اندازی می کنند.

پروسه به این شکل است که شما افزونه مورد نظر را نصب می کنید. و در سایت مورد نظر عضو میشوید.  با ارسال کارت ملی و برگه تعهد برای آنها و اطلاعاتی چون شماره شبا حساب بانکی، شماره کارت بانکی، ثبت سایت در پنل، ثبت ایمیل و چند اطلاعات دیگر درگاه پرداخت شما را فعال می کند.

البته باید به یاد داشته باشید که شما اولین محصولتان یا اولین خدماتتان را ارائه بکنید تا درگاه را فعال کنند.

بعد از فعال شدن درگاه پرداخت اینترنتی، شما باید درگاه پرداخت را به سایتتان متصل کنید. برای اینکار آنها کدی را به عنوان کد api به شما میدهند که شما با این کد در ووکامرس، تنظیمات، پرداخت، قسمت درگاه api   این کد را وارد می کنید و بعد از گذشت چند ساعت برای شما درگاه پرداخت به سایتتان متصل میشود. و شما میتوانید تراکنش مالی های خودتان را انجام دهید.

یکی از مزیتهای درگاه پرداخت واسط این است که شما می توانید بدون اینکه سایتی داشته باشید. در شبکه های اجتماعی محصولاتتان را به فروش برسانید. مثلا از اینستاگرام خیلی محصولات بفروش میرسد. این سایتهای لینکی را میدهند که با مراجعه به آن لینک و واریز مبلغ می توانید از شبکه های اجتماعی محصولتان را بفروش برسانید.

درگاه پرداخت واسط درست است که خیلی راحت فعال میشود ولی مانند مدل بالا معایبی هم دارد. البته شاید اسمش معایب نباشد !!

کارمزد نیم تا یک درصدی از شما برای هر مبلغ تراکنش از حساب شما کسر میشود.

زمانی که میخواهید تسویه حساب انجام دهید اگر به صورت آنی باشد مبلغ 500 تومان از شما کسر میشود. اگر تسویه حساب شما به صورتی آنی نباشد مبلغی از شما کسر نمیشود ولی مدت زمانی برای واریز پول طولانی میشود. معمولا این مدت زمان بین 1 روز تا 5 روز کاری زمان میبرد که پول را به حساب شما واریز کنند.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: روشهای حرفه ای تبدیل بازدید کننده به مشتری

 

جمع بدی و سخن آخر

بسیاری از افراد را من دیده ام که احساس بدی روی نیم درصد یا 1 درصد دارند و از همان اول سراغ درگاه مستقیم میروند که این خودش چون بحث زمان بری است در این بین دل سرد میشوند و خیلی ها کسب و کارشان را شروع نکرده به پایان میرسانند و یا خیلی ها بعد از گذراندن این چند ماه بعد از گرفتن درگاه خسته شده و مدتی بعد کسب و کارشان را رها می کنند. واقعا نباید مهم باشید این 1 درصد چون در اوایل، کارهای خیلی ضروری تر دارید تا اینکه به فکر این 1 درصد باشید. پس پیشنهاد میکنم اول درگاه پرداخت واسط را بگیرید بعدا با گذشت مدتی که کسب و کارتان پیشرفت کرد سراغ درگاه پرداخت مستقیم هم بروید.

خیلی از افراد دیگری را دیده ام که خیلی برایشان مهم است که از کدام شرکت درگاه بگیرند. در حالت کلی همه شبیه هم هستند و با هم فرقی ندارند. پس زیاد دچار این نباشید که کدام بهتر است کدام بدتر سایت مدیر پلاس از زرین پال استفاده می کند و کاملا هم از این استفاده راضی هستیم. پس خواهشا زیاد درگیر این نباشید که کدام خوب است کدام بد. با توجه به فعالیت شما یکی را انتخاب کنید و بیشتر به فکر مسائل دیگر سایتتان باشید

امیداورم در این مقاله توانسته باشم درگاه های پرداخت را توضیح داده باشم. اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در قسمت کامنت سوال خودتان را بپرسید در اولین فرصت پاسخگو خواهم بود.

رسول مومنی

یک جوان پر انرژی و مثبت که عاشق دیجیتال مارکتینگ و متخصص کارآفرینی اینترنتیه، به قدرتی که بارها شده 48 ساعت نخوابیده و بر روی وب سایت ها کار کرده، هر روز در حال آموختن مطالب جدید در حوزه دیجیتال مارکتینگ و آموزش دادن به افراد و شرکت ها است. حدود 2 سال است که دیروز من با فردام یکی نبوده.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link