کسب درآمد از یوتویوب چگونه است؟

کسب درآمد از یوتیوب یکی از روش های کسب درآمد اینترنتی بسیار شیرین است، مخصوصاً برای ایرانیان، چرا که دلار در ایران بسیار گران است و واقعاً یک درآمد شیرین محسوب می شود.
در همین راستا بسیاری از افراد هستند که فکر می کنند کسب درآمد از یوتیوب یک کار غیر ممکن است!!! چرا که ایران در لیست تحریم بسیاری از کشورها منجمله امریکا است. و چون شرکت گوگل و یوتویوب در آمریکا هستند این درآمد غیر ممکن است.
‏ ناگفته نماند بسیاری از افراد هستند همین الان که شما دارید این مقاله را در وب سایت آکادمی مومنی می‌خوانید در حال کسب درآمد از یوتیوب هستند و همانطور که می دانید کسب درآمد از یوتیوب یک درآمد دلاری است، یعنی می توانید درآمد دلاری داشته باشید.

‏ اگر سایت یوتیوب را کمی بشناسید می‌دانید که این وبسایت بر پایه ویدیو است. دقیقا مثل وب سایت آپارات که احتمالا وب سایت آپارات را هم می شناسید، در واقع وب سایت آپارات یک کپی از وب سایت یوتیوب است.
‏ شما اگر جز کاربران وب سایت اینستاگرام هم باشید در اینستاگرام افراد بسیار زیادی هستند که در حال ساخت ویدیو هستند این ویدیو ها به جز نمایش در سایت اینستاگرام یا اپلیکیشن اینستاگرام در سایت یوتیوب هم قرار می گیرد و اصلاً کار این افراد کسب درآمد از یوتیوب یا اینستاگرام است. که به این افراد معمولا اینفلونسر نیز گفته میشود. و کار اصلی این اینفلونسرها کسب درآمد از تبلیغات در اینستاگرام و یتویوب هست.


‏ شاید از خودتون بپرسید چگونه از یوتیوب باید درآمد داشته باشم؟

در این مقاله در مورد روش های کسب درآمد از یوتیوب صحبت می‌کنم و به شما می‌گویم که چه روشهایی برای کسب درآمد از یوتیوب وجود دارد.
‏ خیلی ساده اگر بخواهم به شما بگویم یوتیوب به ازای دیده شدن ویدیو های شما، به شما هزینه پرداخت می کند شاید فکر کنید یه خورده غیر منطقی است، اما این در ظاهر غیر منطقی است ولی پشت این در ظاهر غیرمنطقی بودن کلی درآمد به دلار وجود دارد و کلی معروفیت وجود دارد،

 این را همیشه از من رسول مومنی به یاد داشته باشید که شرکت گوگل یک شرکتی بسیار عالی است و کمتر پیش می آید که اشتباهی انجام دهد.

می توانم حدس بزنم در ذهن شما چقدر علامت سوالی به وجود آمد راجع به نحوه کسب درآمد از یوتیوب؟ یا کسب درآمد از یوتیوب چطور ممکن است برای ایرانی ها؟ یا چگونه در یوتیوب کسب درامد کنم؟

اگر در ادامه مقاله با من همراه باشید و کمی هم صبر داشته باشید به شما توضیح می دهم چگونه می توانید از یوتیوب کسب درآمد دلاری داشته باشید.

زمانی که کلا حرف از کسب درآمد از یوتیوب به میان می‌آید همه فکر می‌کنند باید یک کانال یا چنل داشته باشند تا بتوانند در آن سابسکرایبر یا عضو جمع کنند و از دیده شدن ویدیوها کسب درامد کنند.
البته شاید این روش در ایران پر استفاده باشد و شما زیاد دیده باشید، چون کاربر اینستاگرام هستید ولی کسب درآمد از یوتیوب روش‌های خیلی متفاوتی دارد که در ادامه مقاله در آکادمی مومنی به شما می گویم.

کسب درآمد از یوتویوب - آکادمی مومنی

 

کسب درآمد از یوتیوب برای ایرانی ها چگونه است؟

کسب درآمد از یوتیوب واقعاً در ایران ممکن است و بنده افرادی را می شناسم که از یوتیوب درآمدهای میلیونی دارند در واقع در ماه ۵ هزار دلار تا ۲۰ هزار دلار درآمد دارند.

نکته‌ای که وجود دارد این است که کسب درآمد از یوتیوب در ایران ممکن نیست اما سخت است !!!

اولین قدم کسب درآمد از یوتبوب این است که باید یک حساب گوگل ادسنس داشته باشید.

اگر بخوام گوگل ادسنس را خیلی کوتاه توضیح دهم، سیستم تبلیغاتی گوگل است چیزی شبیه یکتانت ایران که یکتانت هم کپی از گوگل ادسنس است.

‏برای داشتن حساب گوگل ادسنس شما باید یک آدرس واقعی در کشوری به جز ایران یا کشوری به جز لیست تحریم های گوگل داشته باشید.
ساده ترین راه داشتن یک حساب گوگل ادسنس داشتن پاسپورت یک کشور دیگر است. یعنی شما باید دو تا ملیت داشته باشید. یا داشتن فردی یا فامیلی در کشور دیگر.

یک روش دیگر داشتن گوگل ادسنس این است که شما یک وی پی اس یا یک سرور مجازی داشته باشید که البته در زمینه گوگل بهتون این را پیشنهاد نمیکنم چرا که گوگل نسبت به سایت هایی مثل فایوور سخت گیرانه تر و هوشمندانه تر است.

اگر گوگل پی ببرد که شما یک فرد ایرانی هستید حساب ادسنس شما را بلاک میکند و تمامی پولی که در حساب ادسنس دارید برای همیشه  از بین می‌رود و همچنان کانال شما از یوتیوب حذف یا غیر فعال میشود.

یا اگر مجبور به استفاده از vps یا سرور مجازی شدید وی پی اس را در یک لپ تاپ یا یک کامپیوتر جدا استفاده کنید و با آن سیستم به جز استفاده یا متصل شدن به سرور مجازی هیچ کار دیگری نکنید.! چون اینگونه گوگل تقریباً پی بردن به اینکه شما یک فرد ایرانی هستید برایش سخت می شود، البته منظور از ایرانی بودن یعنی اینکه اقامت شما در ایران است لوکیشن شما در ایران است. واگر نه شما می توانید یک فرد ایرانی در خارج از کشور باشید و از یوتویوب درآمد داشته باشید.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: کسب درآمد اینترنتی از سایت های خارجی در ایران (100 درصد عملی)

 

چگونه درآمدمان را به تومان یا ریال تبدیل کنیم؟

یکی از سوالاتی که بسیار زیاد از من پرسیده می شود این است که ما چگونه باید درآمد دلاری مان را تبدیل به تومان کنیم.

کسب درآمد از یوتویوب - آکادمی مومنی

در این مقاله 2 تا روش به شما معرفی می کنم

روش اول:

اگر شما از طریق فامیل یا دوستی که در خارج از کشور ساکن است کانال یوتیوب تان را راه اندازی کنید آن شخص می تواند اقدام به گرفتن یا تسویه حساب این پول از یوتیوب کند و صرافی هایی در ایران هستند که این درآمد یا این دلارها را تبدیل به تومان می‌کنند.

روش دوم:

روش دوم این است که شما می توانید از طریق وی پی اس یک حساب پی پال داشته باشید و از طریق آن حساب پی پال اقدام به تسویه حساب از یوتیوب بکنید. البته اگر بدانید برای داشتن حساب پی پال شما باز هم باید یک آدرس حقیقی در یک کشوری به جز ایران را داشته باشید.

اما چاره این مشکل چیست؟ کدام مشکل؟ همین مشکل که شما برای باز کردن حساب در پی پال باید یک آدرس حقیقی داشته باشید.

افرادی در اینترنت فعالیت می کنند که کار اصلی شان همین است آنها در کشورهای متفاوت زندگی می کنند و حساب پی پال دارند شما می توانید این افراد را پیدا کنید و از طریق این افراد اقدام به نقد کردن دلارهای خود کنید. البته احتمال خطر زیاد میشود. ولی با گشتن می توانید افرادی را پیدا کنید که بتوان به آن اعتماد کرد.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: دیجیتال مارکتینگ چیست؟

روش پول دادن یوتویوب چگونه است؟ نکاتی راجب پول دادن یوتویوب به شما؟

شاید سوال بعدی که در ذهنتان باشد این است که یوتیوب چگونه به من پول میدهد؟ یا روش پول دادن یوتیوب چگونه است؟ یا راحت تر بگم یوتیوب چگونه می فهمد که باید به شما چقدر پول دهد؟

 

قوانین پول دادن یوتویوب چیست؟

قانون اول: کانال شما باید هزار عضو یا سابسکرایب داشته باشد.
قانون دوم: ویدیوهای شما باید بیش از ۴ هزار دقیقه دیده شده باشد، این چهار هزار دقیقه شما می توانید یک ویدیو داشته باشید که چهار هزار دقیقه دیده شده باشد یا چندین ویدیو داشته باشید که ۴۰۰۰ یا بیشتر از چهار هزار دقیقه دیده شده باشند.
قانون سوم: شما حتماً باید در گوگل ادسنس عضو باشید درآمد شما از طریق گوگل ادسنس پرداخت میشود.

نکته خیلی ریزی که اینجا وجود دارد این است که ایمیل و مشخصات شما باید در یوتیوب و گوگل ادسنس یکی باشد یعنی اگر شما از طریق یکی از فامیل یا دوستان اقدام به راه اندازی کانال در یوتویوب کرده اید همان شخص هم باید در گوگل ادسنس عضو شود. در نهایت می تواند شما را جز یکی از مدیران کانال یوتیوب کند.

 

آموزش فعال سازی سیستم کسب درآمد یوتیوب

برای شروع کسب درآمد از یوتیوب ابتدا شما باید قسمت کسب درآمد از یوتیوب را فعال کنید.
پس از فعال کردن این بخش یوتیوب در ابتدای ویدیو شما ویدیویی کلیکی خودش را نمایش میدهد، (همانند سایت آپارات)

بعد از این مراحل کسب درآمد از یوتیوب برای شما فعال شده و ویدیو های دیده شده شما محاسبه می شود.

 

 

چگونه خیلی سریع از یوتیوب به درآمد دلاری برسم؟

شاید سوال بعدی که در ذهنتان باشد این است که چگونه خیلی سریع از یوتیوب به درآمد برسم؟؟!

 من اینجا 2 تا قانون رسیدن خیلی سریع به درآمد از یوتیوب را می خواهم به شما بگویم.

1.چه یوتیوب و چه اینستاگرام شما باید محتوای تولید کنید که نیاز کاربر باشد و کاربر لذت ببرد از دیدنش یا اگر بخواهم خیلی ساده تر بگویم دردی از کاربر را کم کند.
به عنوان مثال آموزش اینستاگرام یا آموزش فالوور جمع کردن اینستاگرام یک موضوع ترنت و مورد نیاز کاربر است خیلی از افراد دنبال یاد گرفتن اینستاگرام هستند و در نتیجه اگر شما محتوای عالی برای اینستاگرام تولید کنید عضویت کانال شما به شدت زیاد می شود.

2. کاور ویدیوهایتان باید جذاب باشد و همچنین تیتر ویدیو باید بسیار جذاب باشد که کاربرها ترغیب شوند بر روی آن کلیک کند و ویدیو شما را ببینم.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: ویدیو مارکتینگ چیست؟

 

 

روش های کسب درآمد از یوتیوب

 

1.تولید ویدیوهای آموزشی یا مدرس شدن

امروزه ما در سال ۲۰۲۰ یا ۱۳۹۹ مردم دیگر مثل ۱۰ سال قبل یا پنج سال قبل حوصله خواندن مقالات طولانی مقاله را ندارند و ترجیح می‌دهند همان مقاله را یک نفر پیدا شود تبدیل به ویدیو کند و آن ویدیو را نگاه کنندن.
اگر این ویدیو جذاب باشد یعنی موضوعاتی باشد که مردم دنبالش هستند مثل آموزش اینستاگرام، آموزش کسب درآمد دلاری، آموزش آشپزی، آموزش چیدمان منزل و غیره به طرز عجیبی عضویت کانال شما زیاد می شود.

پس در این مقاله به شما یک سرنخ دادم، شما می توانید مقالات وب سایت های دیگر را جمع کنید و تبدیل به ویدیو کنید و در یوتیوب انتشار دهید با همین کار شما میتوانید به درآمد دلاری برسید.

نکته‌ای که در یوتیوب و اینستاگرام و در حالت کلی در اینترنت وجود دارد این است که تیتر ویدیوهای شما خیلی باید جذاب باشد و امروزه آدم‌ها دنبال موضوعات جذاب هستند.

اگر به سایت چطور یک نگاهی بیندازید می‌توانید ببینید که این وبسایت از چه تیترهای ترغیب کننده ای برای آوردن کاربر از گوگل به وب سایتش استفاده می کند.

پس مهمترین اصل در اینترنت و اینستاگرام و یوتیوب استفاده کردن از تیتر های جذاب است که به این علم، علم تبلیغ نویسی یا کپی رایتینگ نیز می گویند.

کسب درآمد از یوتویوب - مدرس شدن

2.ویدیوهای تحلیل و نقد و بررسی

نقد و بررسی همیشه برای کاربران اینترنت جذاب بوده است چرا که به آنها یک دیدی از محصول می دهند. و می توانند اطلاعاتی از محصول را به دست آورند.

 اگر بخواهم یک گوشی موبایل را مثال بزنم، افراد می‌توانند پیش دوستان، فامیل، همکلاسی ها یا افراد دیگر پوز دهند که اطلاعاتشان راجع به فلان گوشی کامل است و می توانند از این فرد سوالهایشان را بپرسند.

تحلیل و نقد و بررسی

 

3. ویدیوهای آنباکسینگ

اگر جز کاربران یوتیوب یا اینستاگرام باشید قطعاً با این گونه از ویدیوها مواجه شده اید که فرد یک محصول را معرفی کرده و آن محصول را باز می کند و به شما تمامی تجهیزاتی که داخل آن بسته دارد را نشان می دهد. چند ساعت قبل خود من داشتم ویدیو آنباکسینگ ایفون 12 پرو را نگاه میکردم. واقعا جذاب است!!
برای مثال اگر بخواهم مثالی بزنم فردی گوشی آیفون ۱۱ را شروع به آنباکسینگ می کند و برای شما خیلی جذاب است که ببینید گوشی آیفون11 چگونه است، چگونه باید آن را در دست گرفت، چگونه می توان با آن کار کرد و همراه کارتون خود گوشی چه لوازم جانبی دیگر دارد.

 البته این ایده تنها برای موبایل نیست و می توانید تو خیلی از حوزه های دیگر استفاده کنید، مثل باز کردن یک دوربین دیجیتال یا آنباکس کردن یک لنز دوربین دیجیتال.

شاید بگویید که من پولی ندارم که محصول خریداری کنم و آن را باز یا آنباکسینگ کنم. خیلی از افراد که تازه شروع میکنند از ویدیو های دیگر افراد استفاده می کنند و فقط بر روی ویدیوهای آنها صحبت می کنند. بعد از مدتی که شناخته شدید برندها نمونه های زیادی را میفرستند تا شما تبلیغاتشان را بکنید.

اگر بخواهم مثالی بزنم شما می توانید از ویدیوهای افراد دیگری که انگلیسی زبان یا غیر فارسی زبان هستند استفاده کرده و بر روی آنها خودتان صحبت کنید.
همچنین می توانید این ویدیو را در سایت های آپارات، نماشا و تماشا به اشتراک بگذارید و از افیلیت مارکتینگ دیجی کالا هم یک درآمد عالی داشته باشید.

آنباکسینگ آکادمی مومنی

4. معرفی بازی های روز دنیا

این یک واقعیت است که قشر زیادی از مردم چه در ایران و چه در دنیا ساعاتی از روز را به بازی کردن اختصاص میدهند و همیشه دنبال بازی های جذابی برای نصب کردن بر روی گوشی همراه یا لپ تاپ یا کامپیوتر خود هستند.
اگر شما این بازی ها را معرفی کنید شما هم می‌توانید از یوتیوب کسب درآمد دلاری داشته باشید.

معرفی بازی های روز دنیا برای کسب درآمد از یوتویوب

5.ولاگر شدن در یوتیوب و کسب درآمد از آن

 

‏ ولاگر اصلاً کیست؟

ولاگر فردی است که از طریق ویدیو گرفتن از یک مکان یا غذا یا لباس یا هر چیز دیگر را معرفی می کند.
یکی از کارهای شیرین و دوست داشتنی دنیا ولاگر شدن است که می‌توانید مسافرت بروید و ویدیو از خودتان بگیرید در نهایت این ویدیوها را ادیت کرده موزیک گذاشته و کسب درآمد دلاری داشته باشید. (به شخصه خود من عاشق این مدل لایف استایلم)
اگر بخواهم مثالی بزنم شما به عنوان یک ولاگر به یک مکان دیدنی مثل آبگرم سرعین می روید و از این رفتن و خود سرعین ویدیو گرفته و ادیت کرده و در نهایت در یوتوبوب آپلود کرده و کسب درمد کنید.

یک نکته ریز: برای اوایل کار برای شناخته شدن می توانید از این ویدیوها در سرویس های اشتراک ایرانی نیز استفاده کنید و بعد از مدتی در این کانال ها اعلام کنید برای دیدن ویدیو های دیگر به کانال آپارت بروند.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: تکنیک های سئو ویدیو

 

برای اوایل چگونه عضویت جمع کنم؟

شما اگر محتوای عالی تولید کنید به طور اتومات کاربرها در کانال شما عضو می شوند و اگر شما وب سایت داشته باشید یا اینستاگرام داشته باشید می توانید کاربران تان را از این دو کانال به داخل یوتیوب انتقال دهید دقیقا مثل کاری که صدف بیوتی انجام میدهد. از اینستاگرام به یوتویوبش کاربر میفرستد و ویدیوهای ولاگری خودش را فقط در یوتویوب آپبود می کند.

 

یوتیوب چگونه کسب درآمد می کنند؟

شبکه های اشتراک فیلم مانند یوتیوب و نمونه ایرانی آن آپارات یکی از گران ترین روشهای تبلیغات در اینترنت است که قبل از اینکه شما ویدیویی را پلی کنید به شما یک تبلیغی را نشان می دهند، همانطور که گفتم این نوع تبلیغات یکی از گرانترین تبلیغات اینترنت است.
و هر چقدر ویدیو در یوتیوب بیشتر دیده شود قطعاً یوتیوب هم درآمد بیشتری از تبلیغاتش می گیرد.

کسب درآمد از یوتویوب

چند نکته مهم درباره کسب درآمد از یوتیوب

نکته اول:

نکته مهم کسب درآمد از یوتیوب این است که شما باید در ویدیوهای خود کال تو اکشن یا دعوت به اقدام داشته باشید.
آقای مومنی دعوت به اقدام یعنی چه؟؟
دعوت به اقدام یعنی اینکه شما هنگام ویدیو دیدن از کاربر بخواهید تا برای شما کاری انجام دهد که در حالت کلی به این اینگیجمنت نیز میگویند.

نکته دوم:

با کاربران کانال یوتیوب تان دوست شوید و آنها را به عنوان افراد غریبه نگاه نکنید، شما باید با آنها دوست شوید و بهترین محتوا را به آنها بدهید، همچنین اگر بهترین محتوا را به آنها بدهید آنها هم شما را دوست خواهند داشت، چون به آنها سودی رسانده اید.

نکته سوم:

استمرار در تولید محتوا در اینستاگرام و چه در یوتیوب یک اصل بسیار مهم کسب درآمد اینترنتی است. و شما همیشه باید این اصل را رعایت کنید، این نکته یکی از مهم ترین نکاتی است که شما را می‌تواند به درآمد میلیونی از یوتیوب برساند.

نکته چهارم:

سعی کنید هیچ وقت قوانین یوتیوب را نقص نکنید، محتواهای غیر اخلاقی یا خشونت‌بار در کانال تان نگذارید، چرا که اگر این اتفاق بیفتد یوتیوب به شما سه بار اخطار می دهد و در بار چهارم کانال شما را برای همیشه مسدود می کند.

 

نکته پنجم:

بازدید فیک به کانال تان نفرستید چرا که شرکت گوگل و یوتیوب به این قضیه به شدت برخورد می‌کند، آنالیزهای بسیار قوی دارند که کوچکترین کار شما را می توانند بررسی کنند.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: کسب و کار اینترنتی

جمع بندی و کلمه آخر

من به شما در این ویدیو به طور خلاصه کسب درآمد از یوتویوب را آموزش دادم، و با شما راجع به روش های درآمدزایی از یوتیوب صحبت کردم.
شاید بگویید کسب درآمد از یوتویوب خیلی سخت است و نمی توان از یوتویوب کسب درآمد کرد اما من همین جا این قول را به شما می‌دهم که اگر شما یکبار درآمد دلاری را تجربه کنید دیگر نمی توانید به درآمد تومانی یا ریالی قانع باشید. و راجع به سختی کار به شما حق می دهم قطعاً اگر کسب درآمد از یوتیوب آسان بود افراد بسیار زیادی این کار را انجام می دادند پس این خودش یک فرصت است، کار سخت است و فرصت برای شما زیاد است در واقع رقیبی برای شما وجود ندارد.
اول مقاله به شما گفتم همین الان که شما دارید این مقاله را می‌خوانید افرادی را می‌شناسم که دارند از یوتیوب درآمدهای چند صد دلاری کسب می‌کنند.

پس با خودتان فکر کنید اگر می‌خواهید یک زندگی راحت و یک درآمد عالی داشته باشید باید تلاش کنید، زندگی سخت است همیشه سخت بوده پس شما تلاش تو زیاد کن و به این درآمد برس.
در نهایت خیلی ممنون که با من در این مقاله همراه بودید امیدوارم هرچه زودتر شما را به عنوان یک ایرانی که در یوتیوب فعال است و درآمد دلاری دارد ببینم. خدانگهدارتان.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link