بهبود رتبه الکسا: کاربردی ترین روش ها برای بهبود الکسا سایت

بهبود رتبه الکسا: یکی از مهمترین و معروف ترین ابزارهای رتبه بندی وب سایت، سایت الکسا می باشد. رتبه الکسا معیار بسیار مهمی برای مدیران وب سایت ها می باشد همچنین میزان محبوبیت یک وب سایت را نیز نشان میدهد. وب سایت الکسا به مالکیت شرکت آمازون می باشد. الکسا وب ‌سایت‌ ها را براساس اطلاعات دریافتی از وب رتبه‌ بندی می‌کند. و به هر وب سایت یک عددی اختصاص میدهد. که این عدد هرچه کمتر یا کوچکتر باشد بهتر است. آکادمی مومنی در این مقاله ۵ روش برای کاهش رتبه الکسا را به شما آموزش می دهد.

پس با آکادمی مومنی همراه باشید تا کاهش رنک الکسا را در وب سایتتان حس کنید!.

رتبه الکسا چیست؟

رتبه الکسا یا alexa rank الکسا رنک. عددی است که شرکت آمازون به وب سایت می دهد. و این عدد میزان محبوبیت وب سایت را نمایش می دهد. ناگفته نماند این عدد کاملا نسبی است.
هر چه عددی که الکسا به وب سایت می دهد کوچکتر باشد یعنی میزان محبوبیت آن وب سایت بیشتر است. به عنوان مثال اگر رتبه الکسای شما ۵۰۰ است یعنی ۴۹۹ سایت دیگر موجود است که میزان محبوبیتشان از سایت شما بیشتر است.

 

وب سایت الکسا میزان محبوبیت وب سایت ها را چگونه اندازه گیری می کند؟

میزان محبوبیت وب سایت ها براساس تعداد بازدید کننده ‌ها در روز و همچنین میانگین تعداد صفحات بازدید شده محاسبه می‌شود.
به عنوان مثال اگر ما دو وب سایت داشته باشیم که در روز ۱۰۰۰ بازدید کننده داشته باشند، رتبه الکسای بسیار متفاوتی دارند. چون در یکی از وب سایت ‌ها هر بازدید کننده دو صفحه وب سایت را بازدید کرده است و در سایت دیگر هر بازدید کننده ۱۰ صفحه را بازدید کرده است.

نکته بسیار مهم که خیلی از افراد در مورد رتبه الکسا نمی دانند این است که رتبه وب سایت شما میانگین رتبه سه ماه اخیر نمایش داده میشود. یعنی اکر امروز رتبه وب سایت شما کم یا زیاد شده. ربطی به بازدیده امروز نداشته است. و این به سه ماه اخیر بستی دارد

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید:  دیجیتال مارکتینگ یعنی چه

 

 

چگونه رتبه الکسای سایتمان را بدانیم؟

برای دیدن رتبه الکسای سایتتان دو روش پیشنهاد می کنم.

روش اول:

نصب تولبار یا اکستنشن الکسا بر روی مرورگر خود. برای این کار باید عبارت Alexa toolbar را در گوگل سرچ بزنید. زمانی که نصب کنید ایکونی مانند شکل زیر دیده میشود. و هر بار وارد وب سایت خود شدید بر روی آیکون کلیک کنید تا رتبه الکسای وب سایتتان را ببینید.

بهبود رتبه الکسا

روش دوم:

وارد شدن به خود سایت الکسا می باشد. بر روی لینک زیر کلیک کنید تا وارد وب سایت بشوید. بعد از وارد شدن نام وب سایت تان را در کادر مورد نظر وارد کنید.

 

چکونه رتبه الکسا را افزایش دهیم.

روش های کاهش رتبه الکسا

 

کاهش رتبه الکسا۱٫محتوای یونیک و کاربر پسند تولید کنید.

بسیاری از وب سایت ها هستند که محتوا تولید می کنند. اما زمانی که به محتوای آنها نگاه می کنید، محتوای کاملا ساده و کاربر گول زننده است. زمانی برای تولید محتوا صرف نمی کنند و به شرکت های که این کار را انجام می دهند واگذار می کنند.

محتوا تولید کردن را زمان الکی صرف کردنند می دانند و با این دید به شرکت های دیگر می سپارند و خب آن شرکت ها اصلا محتوای تخصصی تولید نمی کند. مقالات این شرکت ها در حدی است که ارزش خواندن ندارند . هم وقت کاربر را می گیرند و هم وقت و هزینه خودشان را، و این در وب بنظرم یک فاجعه است.

 

۲٫محتوای ترند یا محبوب شده تولید کنید.

محتوای ترند شده یا محبوب شده محتوای است که نیاز الان کاربر است. و در اینترنت به شدت جستجو میشود. وقتی شما سراغ این محتواها میروید. چون میزان سرچ بالا است تعداد ورودی های هم که به وب سایت میدهند زیاد است. همچنین کاربر متوجه این میشود که این وب سایت همیشه مسائل روز را در وب سایت خود انتشار میدهد. و زمانی که به وب سایت شما مراجعه می کند می داند که با یک مقاله یا یک محتوای جذاب طرف است. همین کار باعث میشود که کاربر در هفته چندین بار به وب سایت شما مراجعه کند. در نتیجه رتبه الکسای شما بهبود پیدا می کند.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: روشهای حرفه ای تبدیل بازدید کننده به مشتری

 

 

۳٫ افزایش ترافیک وب سایت برای پایین اوردن رتبه الکسا

از پتانسیل های رایگان وب نهایت استفاده را ببرید و ترافیک ایجاد کنید. منظور از پتانسیل های رایگان شبکه های اجتماعی هستند. شما هر مطلبی که در سایت خود انتشار میدهد سعی کنید در شبکه های اجتماعی نیز انتشار بدهید. و یا به اعضای وب سایت خود ایمیل بزنید و این محتوای جدید را معرفی کنید. کاربران همیشه در شبکه های اجتماعی فعال هستند اما به وب سایت معمولا سری نمی زنند، این کار باعث میشود تا مطالب وب سایت تان در شبکه های اجتماعی نیز به چشم کاربران بخورد و وارد وب سایت تان میشوند.

 

۴٫ افزایش ترافیک سایت با سئو و تبلیغات

بی شک سئو بهترین روش بهبود رتبه سایت در الکسا می باشد. شما با سئو می توانید کاربران جدیدی با وب سایت و برند خود آشنا کنید کاربرانی که هیچ گاه نه اسم و نه نام برند شما را شنیده باشند. با سئو سایت می توانید روزانه ترافیک بشدت زیادی را روانه وب سایت خود بکنید. و این بهترنیو عالی ترین روش برای کاهش رتبه الکسا می باشد.

اگر سایت شما سئو نیست می توانید تبلیغات کنید و با استفاده از تبلیغات رتبه الکسای خودتان را کاهش دهید. البته ناگفته نماند تبلیغات شامل هزینه است و باید هزینه زیادی برای آن کرد تا رتبه الکسای وب سایتتام کاهش یابد.

 

۵٫ نصب تولبار الکسا

یکی از راه های افزایش رتبه الکسای سایت نصب کردن تولبار الکسا بر روی مرورگر است. اگر تولبار الکسا بر روی مرورگر خود نصب باشد از همان مرورگر سایت تان را مشاهده می کند. همین موضوع باعث می‌شود اطلاعات بازدید سایت شما از مرورگر خودتان برای الکسا ارسال شود.
نکته بسیار مهم در کاهش رتبه الکسا که اکثرا نمی دانند این است که اگر شما هر روز و در روز چند بار رتبه الکسای سایت خودتان را چک کنید به شدت رتبه الکسا سایت تان کاهش می یابد.

۶٫ اضافه کردن ویجت الکسا در سایت

همانطور که گفتم اگر شما هر روز رتبه الکسای سایت خودتان را چک کنید رتبه سایت شما کاهش پیدا می کند. اما اگر شما وب سایتی داشتید که اکثر کاربرانتان موبایلی بودند چیکار کنید؟
در اینجا توصیه من به شما استفاده از ویجت الکسا می باشد. شما باید ویجت الکسا را در سایت خودتان نصب کنید. با نصب ویجت الکسا می توانید افزایش رتبه الکسای را حس کنید.
دقت داشته باشید که ویجت الکسا دقیقا مثل تولبار الکسا است با این تفاوت که ویجت برای موبایل استفاده میشود. و همچین ویجت یک افزونه است.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: ۷ راز برای افزایش فروش وب سایت

 

 

چگونه ویجت الکسا را در سایت نصب کنیم؟

کد Html زیر را کپی کنید و در سایت خود قرار دهید. فقط تنها کاری که باید انجام دهید این است که آدرس دامنه سایت خود را بجای moomeni.com  در کد زیر جایگزین کنید و سپس کد را در قسمتی از سایت تان که میخواهید ویجت الکسا در آنجا نمایش داده شود قرار دهید. توصیه من به شما صفحات پر بازدید سایت است مثل صفحه اصلی یا هوم پیج.
<“a href=”http://www.alexa.com/siteinfo/moomeni.com>
<”script type=”text/javascript” src=”http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=moomeni.com>
<script></a/>
اگر از وردپرس استفاده می کنید می توانید افزونه ویجت الکسا را دانلود کنید و بر روی وب سایت خود نصب کنید

 

کاهش رتبه الکساجمع بندی و سخن آخر

قطعا بهبود رتبه الکسا مهمترین نگرانی یک مدیر وب سایت یا وب مستر نیست. ولی خب بهتر است که این رتبه پایین باشد. اما نکته بسیار مهمی که میخواهم در اینجا به آن اشاره کنم این است که خیلی از افراد مبلغ های بسیار زیادی برای کاهش رتبه الکسا استفاده می کنند باید بگم این واقعا یک کار اشتباه است. درست است که پایین بودن این رتبه مهم است اما نه به اندازه این که شما کسب و کارتان را رها کنید و همه نگرانی شما این باشد که رتبه الکسا پایین باشد.
بهترین توصیه ای که می توانم به شما بکنم این است که محتوا عالی تولید کنید و کاربرانتان برایتان ارزشمند باشد. شما اگر همین یک نکته را مد نظر داشته باشید مطمئن باشید رتبه الکسای شما نیز کاهش پیدا می کند. موفق و پیروز باشید.

4 Comments
 1. ارومیه says

  واقعا با چک کردن رتبه، کاهش میاد؟

  1. رسول مومنی says

   بله. واقعا رتبه کاهش پیدا میکنه

 2. حمید لطفی says

  سلام خدا قوت
  نصب کردن ویجت با گذاشتن کد فرق میکنه؟

  1. رسول مومنی says

   با سلام
   خیر هر دو یک کار را انجام میدهند

Leave A Reply

Your email address will not be published.