کاهش رتبه الکسا: کاربردی ترین روش ها برای افزایش رتبه الکسا

کاهش رتبه الکسا: یکی از دغدغه های مدیران کسب و کار های اینترنتی افزایش رتبه الکسا شده است. به قدری که مدیران وب سایت ها حاضرن برای پایین آوردن چند ده میلیون پول خرج کنند، همچنین یکی از مهمترین و معروف ترین ابزارهای رتبه بندی وب سایت، سایت الکسا می باشد. رتبه الکسا معیار بسیار مهمی برای مدیران وب سایت ها می باشد همچنین میزان محبوبیت یک وب سایت را نیز نشان میدهد. وب سایت الکسا به مالکیت شرکت آمازون می باشد. الکسا وب ‌سایت‌ ها را براساس اطلاعات دریافتی از وب رتبه‌ بندی می‌کند. و به هر وب سایت یک عددی اختصاص میدهد. که این عدد هرچه کمتر یا کوچکتر باشد بهتر است. آکادمی مومنی در این مقاله 5 روش برای کاهش رتبه الکسا را به شما آموزش می دهد.

پس با آکادمی مومنی همراه باشید تا کاهش رنک الکسا را در وب سایتتان حس کنید!.

رتبه الکسا چیست؟

رتبه الکسا یا alexa rank الکسا رنک. عددی است که شرکت آمازون به وب سایت می دهد. و این عدد میزان محبوبیت وب سایت را نمایش می دهد. ناگفته نماند این عدد کاملا نسبی است.
هر چه عددی که الکسا به وب سایت می دهد کوچکتر باشد یعنی میزان محبوبیت آن وب سایت بیشتر است. به عنوان مثال اگر رتبه الکسای شما 500 است یعنی 499 سایت دیگر موجود است که میزان محبوبیتشان از سایت شما بیشتر است.

 

وب سایت الکسا میزان محبوبیت وب سایت ها را چگونه اندازه گیری می کند؟

میزان محبوبیت وب سایت ها براساس تعداد بازدید کننده ‌ها در روز و همچنین میانگین تعداد صفحات بازدید شده محاسبه می‌شود.
به عنوان مثال اگر ما دو وب سایت داشته باشیم که در روز 1000 بازدید کننده داشته باشند، رتبه الکسای بسیار متفاوتی دارند. چون در یکی از وب سایت ‌ها هر بازدید کننده دو صفحه وب سایت را بازدید کرده است و در سایت دیگر هر بازدید کننده 10 صفحه را بازدید کرده است.

نکته بسیار مهم که خیلی از افراد در مورد رتبه الکسا نمی دانند این است که رتبه وب سایت شما میانگین رتبه سه ماه اخیر نمایش داده میشود. یعنی اکر امروز رتبه وب سایت شما کم یا زیاد شده. ربطی به بازدیده امروز نداشته است. و این به سه ماه اخیر بستی دارد

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید:  تکنیک های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

 

چگونه رتبه الکسای سایتمان را بدانیم؟

برای دیدن رتبه الکسای سایت تان دو روش پیشنهاد می کنم.

روش اول:

نصب تولبار یا اکستنشن الکسا بر روی مرورگر خود. برای این کار باید عبارت Alexa toolbar را در گوگل سرچ بزنید. زمانی که نصب کنید ایکونی مانند شکل زیر دیده میشود. و هر بار وارد وب سایت خود شدید بر روی آیکون کلیک کنید تا رتبه الکسای وب سایتتان را ببینید.

بهبود رتبه الکسا

روش دوم:

روش دوم دیدن رتبه سایت در الکسا وارد شدن به خود سایت الکسا می باشد. بر روی این لینک کلیک کنید تا وارد وب سایت بشوید. بعد از وارد شدن نام وب سایت تان را در کادر مورد نظر وارد کنید. این کادر را در تصویر زیر می توانید ببینید،

کاهش رتبه الکسا

چکونه رتبه الکسا را افزایش دهیم. روش های کاهش رتبه الکسا

 

1.محتوای یونیک و کاربر پسند تولید کنید.

بسیاری از وب سایت ها هستند که محتوا تولید می کنند. اما زمانی که به محتوای آنها نگاه می کنید، محتوای کاملا ساده و کاربر گول زننده است. زمانی برای تولید محتوا صرف نمی کنند و به شرکت های که این کار را انجام می دهند واگذار می کنند.

محتوا تولید کردن را زمان الکی صرف کردنند می دانند و با این دید به شرکت های دیگر می سپارند و خب آن شرکت ها اصلا محتوای تخصصی تولید نمی کند. مقالات این شرکت ها در حدی است که ارزش خواندن ندارند . هم وقت کاربر را می گیرند و هم وقت و هزینه خودشان را، و این در وب بنظرم یک فاجعه است.

کاهش رتبه الکسا

2.محتوای ترند یا محبوب شده تولید کنید.

محتوای ترند شده یا محبوب شده محتوای است که نیاز الان کاربر است. و در اینترنت به شدت جستجو میشود. وقتی شما سراغ این محتواها میروید. چون میزان سرچ بالا است تعداد ورودی های هم که به وب سایت میدهند زیاد است. همچنین کاربر متوجه این میشود که این وب سایت همیشه مسائل روز را در وب سایت خود انتشار میدهد. و زمانی که به وب سایت شما مراجعه می کند می داند که با یک مقاله یا یک محتوای جذاب طرف است. همین کار باعث میشود که کاربر در هفته چندین بار به وب سایت شما مراجعه کند. در نتیجه رتبه الکسای شما بهبود پیدا می کند.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: روش های کسب درآمد اینترنتی

 

 

3. افزایش ترافیک وب سایت برای پایین اوردن رتبه الکسا

از پتانسیل های رایگان وب نهایت استفاده را ببرید و ترافیک ایجاد کنید. منظور از پتانسیل های رایگان شبکه های اجتماعی هستند. شما هر مطلبی که در سایت خود انتشار میدهد سعی کنید در شبکه های اجتماعی نیز انتشار بدهید. و یا به اعضای وب سایت خود ایمیل بزنید و این محتوای جدید را معرفی کنید. کاربران همیشه در شبکه های اجتماعی فعال هستند اما به وب سایت معمولا سری نمی زنند، این کار باعث میشود تا مطالب وب سایت تان در شبکه های اجتماعی نیز به چشم کاربران بخورد و وارد وب سایت تان میشوند.

 

4. افزایش ترافیک سایت با سئو و تبلیغات

بی شک سئو بهترین روش بهبود رتبه سایت در الکسا می باشد. شما با سئو می توانید کاربران جدیدی با وب سایت و برند خود آشنا کنید کاربرانی که هیچ گاه نه اسم و نه نام برند شما را شنیده باشند. با سئو سایت می توانید روزانه ترافیک بشدت زیادی را روانه وب سایت خود بکنید. و این بهترنیو عالی ترین روش برای کاهش رتبه الکسا می باشد.

اگر سایت شما سئو نیست می توانید تبلیغات کنید و با استفاده از تبلیغات رتبه الکسای خودتان را کاهش دهید. البته ناگفته نماند تبلیغات شامل هزینه است و باید هزینه زیادی برای آن کرد تا رتبه الکسای وب سایتتام کاهش یابد.

 

5. نصب تولبار الکسا

یکی از راه های افزایش رتبه الکسای سایت نصب کردن تولبار الکسا بر روی مرورگر است. اگر تولبار الکسا بر روی مرورگر خود نصب باشد از همان مرورگر سایت تان را مشاهده می کند. همین موضوع باعث می‌شود اطلاعات بازدید سایت شما از مرورگر خودتان برای الکسا ارسال شود.
نکته بسیار مهم در کاهش رتبه الکسا که اکثرا نمی دانند این است که اگر شما هر روز و در روز چند بار رتبه الکسای سایت خودتان را چک کنید به شدت رتبه الکسا سایت تان کاهش می یابد.

 

6. اضافه کردن ویجت الکسا در سایت

همانطور که گفتم اگر شما هر روز رتبه الکسای سایت خودتان را چک کنید رتبه سایت شما کاهش پیدا می کند. اما اگر شما وب سایتی داشتید که اکثر کاربرانتان موبایلی بودند چیکار کنید؟
در اینجا توصیه من به شما استفاده از ویجت الکسا می باشد. شما باید ویجت الکسا را در سایت خودتان نصب کنید. با نصب ویجت الکسا می توانید افزایش رتبه الکسای را حس کنید.
دقت داشته باشید که ویجت الکسا دقیقا مثل تولبار الکسا است با این تفاوت که ویجت برای موبایل استفاده میشود. و همچین ویجت یک افزونه است.

سایت الکسا با استفاده از ویجت اطلاعات صحیحی از وب سایت شما به دست می آورد که این کمک به بهتر شدن رتبه الکسای شما میشود.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: ۷ راز برای افزایش فروش وب سایت

 

چگونه ویجت الکسا را در سایت نصب کنیم؟

کد Html زیر را کپی کنید و در سایت خود قرار دهید. فقط تنها کاری که باید انجام دهید این است که آدرس دامنه سایت خود را بجای moomeni.com  در کد زیر جایگزین کنید و سپس کد را در قسمتی از سایت تان که میخواهید ویجت الکسا در آنجا نمایش داده شود قرار دهید. توصیه من به شما صفحات پر بازدید سایت است مثل صفحه اصلی یا هوم پیج.
<“a href=”http://www.alexa.com/siteinfo/moomeni.com>
<”script type=”text/javascript” src=”http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=moomeni.com>
<script></a/>
اگر از وردپرس استفاده می کنید می توانید افزونه ویجت الکسا را دانلود کنید و بر روی وب سایت خود نصب کنید

 

استفاده از نرم افزار برای کاهش رتبه الکسا

نرم افزارهای هم وجود دارند برای افزایش رتبه الکسا، که کار این نرم افزارها بازدید فیک درست کردن است، این نرم افزارها که بر روی ویندوز نصب میشود. توضیه من این است که از این نرم افزارها استفاده نکنید، چرا که اطلاعات وب سایتتان خراب میشود و در تحلیل سایت به مشکل میخورد. اینکه چقدر وردوی با چه کلماتی آمده اند تا بتوانید یک CRO درست طراحی کنید

کاهش رتبه الکسا

کاهش تضمینی رتبه الکسا

خیلی از افراد دنبال کاهش تضمینی رتبه الکسا هستند، راز مهمی که باید بدانید این است که کاهش رتبه الکسا ارتباط مستقیم با میزان ترافیک و افزایش بازدید سایت شما دارد. یعنی هر چقدر شما بازدید سایت خودتان را افزایش دهید رتبه الکسا شما کاهش پیدا می کند.

 

کاهش رتبه الکسا رنک ایرانی

برای اینکه افزایش رتبه الکسا چشم گیری را ملاحظه کنید بازید سایت خود را افزایش دهید

همین امروز تبلیغات کنید. با تبلیغات افراد وارد سایت شما میشوند و رتبه الکسای شما افزایش پیدا می کند

3 عامل اصلی برای کاهش تضمینی رتبه الکسا سایت شما

اولین عامل

بانس ریت یا (Bounce rate) یا نرخ پرش را در سایتتان کاهش دهید.

بانس ریت یا (Bounce rate) چیست؟ بانس ریت زمانی اتفاق می افتد که کاربر وارد سایت شما میشود بدون اینکه بر روی لینکی کلیک کند سایت شما را ترک می کند، یعنی سایت شما هیچ جذابیتی برای کاربر نداشته است یا بهتر بگم اشتباهی وارد سایت شما شده است.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: چگونه حجم عکس را کم کنیم؟ (بدون افت کیفیت)

دومین عامل

نرخ ماندن کاربر در سایت شما یا (Daily Time on Site )

نرخ ماندن کاربر یا (Daily Time on Site ) چیست؟ مدت زمان که کاربر در داخل سایت شما می ماند را نرخ ماند یا (Daily Time on Site ) می گوییم. یعنی کاربر وارد سایت شما شده است و علاقه شدیدی به سایت شما پیدا می کند در صفحات متفاوت می چرخد و مقالات و از محتوای سایت شما استفاده می کند. نقطه مقابل بانس ریت است.

سومین عامل

صفحات بازدید شده یا (Daily Pageviews per Visitor)

صفحات بازدید شده یا (Daily Pageviews per Visitor) چیست؟ تعداد صفحاتی است که کاربر در سایت شما گذرانده است. که این می تواند 1 صفحه تا بی نهایت صفحه باشد، هرچقدر کاربر بیشتر در صفحات سایت شما بچرخد میزان (Daily Pageviews per Visitor) افزایش پیدا می کند

مجموع این 3 روش را ما (Engagement) می گوییم. یعنی نرخ تعامل یا درگیر شدن کاربر با سایت شما، که این اینگیجیمنت را ما در اینستاگرام نیز داریم.

 

چند نکته برای کاهش رتبه الکسا به صورت نکته وار

1.اگر شما کاربری را جذب کنید که اکستنشن الکسا را داشته باشد رتبه الکسا شما خیلی زود بهبود بخشیده میشود. یعنی چی؟

من سایتی را دیده بودم که روزانه بین 600 تا 700 کاربر را از گوگل دریافت  که اکثر کاربران این سایت کاربرانی بودند که تولبار الکسا را نصب داشتند. زمانی که رتبه الکسا این سایت را بررسی کردم 2000 بود

و یک سایت فروشگاهی را چک کردم که روزانه بین 1000 تا 1200 کاربر در روز وردی داشت اما رتبه الکسا این 5000 هزار بود

2.صفحاتی که خیلی متن کمی دارند را بهبود ببخشید

3. لینک داخلی بدهید که نیاز کاربر را بهبود بخشد. یعنی لینک داخلی الکی ندهید، تجربه کاربر را بهتر کنید

4.از پوشنوتیفیکیش و ایمیل ارسال کنید تا نرافیک سایت شما بیشتر شود در نتیجه رتبه الکسای شما کاهش یابد.

5.از اینستاگرام کاربرانتان را به داخل سایت هدایت کنید

6.از کیورد گپ ها استفاده کنید.

 

کیورد گپ چیست؟

کیوردهای که رقیبان شما در آنها محتوا تولید نکرده اند.

 

از کجا باید این کیورد کپ ها را پیدا کنیم؟

اگر اکانت پولی الکسا را داشته باشید می توانید این کیورد کپ ها را هم داشته باشید.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: کسب درآمد از یوتیوب چگونه است

جمع بندی و سخن آخر

قطعا افزایش رتبه الکسا مهمترین نگرانی یک مدیر وب سایت یا وب مستر نیست. ولی خب بهتر است که این رتبه پایین باشد. اما نکته بسیار مهمی که میخواهم در اینجا به آن اشاره کنم این است که خیلی از افراد مبلغ های بسیار زیادی برای کاهش رتبه الکسا استفاده می کنند باید بگم این واقعا یک کار اشتباه است. درست است که پایین بودن این رتبه مهم است اما نه به اندازه این که شما کسب و کارتان را رها کنید و همه نگرانی شما این باشد که رتبه الکسا پایین باشد.
بهترین توصیه ای که می توانم به شما بکنم این است که محتوا عالی تولید کنید و کاربرانتان برایتان ارزشمند باشد. شما اگر همین یک نکته را مد نظر داشته باشید مطمئن باشید رتبه الکسای شما نیز کاهش پیدا می کند. موفق و پیروز باشید.

5/5 - (4 امتیاز)

6 دیدگاه در “کاهش رتبه الکسا: کاربردی ترین روش ها برای افزایش رتبه الکسا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link