6 ابزار مهم برای پیدا کردن کلمات کلیدی

پیدا کردن کلمات کلیدی  پرجستجو و استراتژیک یکی از مهمترین کارهای یک مدیر سایت است، انتخاب یک کلمات کلیدی مناسب می تواند فروش و کسب و کار اینترنتی شما را به طور عجیبی متحول کند، زیرا می توانید کاربران بهینه ای به سایتتان هدایت کنید، اگر این انتخاب اشتباه باشد، شما وقت و زمان خودتان را بیهوده از دست داده اید، پس یافتن بهترین کلمات کلیدی برای سایت یکی از مهمترین و استراتژیکی ترین کارهای یک مدیر کسب و کار اینترنتی است، همچنین این را به یاد داشته باشید پرجستجوترین کلمات کلیدی در گوگل تنها 50 درصد قضیه است و 50 درصد دیگر این است که آن محتوا را سئو شده تولید کنید یا اصلاحا باید سئو محتوا بلد باشید تا گوگل درک درستی از صفحه شما داشته باشد.

من در این مقاله از آکادمی مومنی به شما آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی را میدهم تا بتوانید از سئو سهم بسیار زیادی را بیرید. همچنین چند ابزار برای این کار نیز به شما معرفی می کنم، پس تا انتهای این مقاله جذاب با من همراه باشید.

چگونه کلمات کلیدی را پیدا کنیم؟

روش های متفاوتی برای انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد اما قبل از اینکه کلمه کلیدی را انتخاب کنید به این درک برسید که هدف از تولید این محتوا و این کلمه کلیدی چیست؟ این محتوا برای چه کاربرانی تولید میشود، با چه هدفی تولید میشود؟ و اینگونه سوالات…

 

1.اتو کمپلت گوگل یا تکمیل خودکار گوگل

اتو کمپلت گوگل یا تکمیل خودکار گوگل یکی از بهترین روش های پیدا کردن کلمات کلیدی است، چون گوگل کاملا سرچ شما را درک می کند و پیشنهاداتی میدهد. این پیشنهادها معمولا نزدیک ترین پیشنهادها به سرچ شما هستند که کاربران دیگر این جملات را سرچ می کنند.

برای این کار کلمه کلیدی مورد نظرتان را در کادر جستجو سرچ کنید، لیستی از کلمات کلیدی محبوب و پرجستجو را می بینید، این لیست بسته به میزان محبوبیت و پرجستجو بودن کلمه کلیدی کم و زیاد میشود. گوگل از 3 تا پیشنهاد تا 10 تا پیشنهاد به شما میدهد.

پیدا کردن کلمات کلیدی آکادمی مومنی

 

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: تکنیک های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

 

2.استفاده از (Searches related) یا پیشنهادهای مرتبط گوگل

قسمت Searches related که پایین صفحه وجود دارد هم همین کلمات را به شما میدهد اما می تواند مقداری بهینه تر نسبت به پیشنهادات گوگل باشد، از این قسمت می توانید کلمات هم خانواده و هم معنی خوبی بدست آورید.

سئو محتوا

استفاده از ابزارها برای پیدا کردن پرجستجوترین کلمات کلیدی در گوگل

2 تا روشی که در اوایل مقاله به شما معرفی کردم برای انتخاب یک کلمه کلیدی مناسب کافی نیست و شما باید اطلاعات بیشتری داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین کلمه کلیدی را پیدا کنید. در این بخش از مقاله من به شما ابزارهای حرفه ای را معرفی می کنم، البته که ابزارهای زیادی برای این کار وجود دارد اما من در مقاله به بهترین این ابزارهای که خود بنده استفاده می کنم اشاره می کنم.

نکته ای که قبل از استفاده از این ابزارها باید بدانید این است متاسفانه کشور ایران در لیست تحریم کشورهای دیگر است و حتی اطلاعاتی که این ابزارها میدهند هم دقیق نیست و تصمیم نهایی را باید خودتان بگیرید، اما پیشنهاد من به شما این است که گوگل را معیار قرار دهید.

ابزارهای حرفه ای برای یافتن کلمات کلیدی

در ادامه مقاله 6 تا بهترین ابزارهای برای یافتن کلمات کلیدی به شما معرفی می کنم و در انتها آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی را با ویدیو به شما میدهم

1.ابزار گوگل کیورد پلنر (Google Keyword Planner)

ابزار گوکل کیورد پلنر یک ابزار در پنل گوگل ادز می باشد که شما می توانید با استفاده از این ابزار کلمه کلیدی مناسبی را هدف قرار دهید.

اگر شما در گوگل ادز یک حساب کاربری داشته باشید می توانید از این ابزار هم استفاده کنید. دقت داشته باشید که گوگل ادز را باید با فیلتر شکن یا VPN باز کنید چون ایران را تحریم کرده است.

اگر حساب کاربری گوگل ادز خودتان را شارژ کنید می توانید این جستجوها را به صورت عدد ببینید، مثلا 2250

اما اگر حساب کاربری شما شارژ نشده باشد و از نسخه رایگان گوگل ادز استفاده کنید، گوگل اعداد سرچ را به شما بازه ای نشان میدهد، مثلا 10K تا 100K

نکته بسیار مهم : چون ابزار گوگل کیورد پلنر (Google Keyword Planner) برای خود گوگل است، از نظر من  اعداد و ارقامی که میدهد خیلی واقعی تر نسبت به سایر ابزارها است، چون گوگل تنها شرکتی است که اطلاعات دقیق سرچ ها را دارد و ابزارهای دیگر کپی از گوگل هستند.

البته همین اعداد سرچ را باید ضرب 3 تا 6 کنید مثلا اگر عدد جستجو 2200 می باشد شما باید این عدد را ضرب 6 کنید، 13200 میشود. چون اطلاعات گوگل کیورد پلنر دقیق نیست.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: بازاریابی محتوا و بازاریابی محتوایی چیست؟

 

2.ابزار قدرتمند (Ahrefs)

ای اچ رفز (Ahrefs) یک ابزار قدرتمند و حرفه ای برای سئو کاران است که در یک کلمه سرچ کنسول رقیبتان را در اختیار شما می گذارد. سئو کاران با این ابزار رقیبان خودشان را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهند، همچنین می توان میزان بک لینک رقیبان، کلمات کلیدی که ایجاد ترافیک می کنند و خیلی از آمارهای ارزشمند را از این ابزار بدست آورد.

این ابزار رایگان نیست!! و بسیار هم گران است.

پیدا کردن کلمات کلیدی آکادمی مومنی

 

3.ابزار سمراش (SEMRUSH)

ابزار سمراش (SEMRUSH) برخلاف شکل خیلی پیچیده ای که دارد، کار کردن با این ابزار بسیار آسان می باشد، این ابزار نیز برای تحلیل رقیبان استفاده میشود، اما به قدرتمندی ابزار Ahrefs نیست!!

برای پیدا کردن کلماتی کلیدی در سمراش شما باید URL هدف قرار دهید، تا کلمه کلیدی به شما بدهد. ابزار سمراش هم رایگان نیست اما به گرانی ابزار Ahrefs هم نیست.

پیدا کردن کلمات کلیدی آکادمی مومنی

4.ابزار کی دبیلیو فایدندر (KWfinder)

ابزار KWfinder به قدرتمندی ابزار های دیگر نیست اما می تواند ایده های خوبی برای پیدا کردن کلمات کلیدی بدهد. کار کردن با این ابزار از ابزارهای دیگر راحتر است.

نکته ای که باید بدانید این است که در کادر جستجوهای KWfinder کشور ایران وجود ندارد، میزان جستجوی کلمات کلیدی دقیق نمیدهد و از ابزاهای دیگر خیلی ضعیف تر است، این ابزار هم در 24 ساعت 5 تا جستجو به شما میدهد که برای بیشتر جستجو کردن باید اکانت پول را خریداری کنید که من در آکادمی مومنی روشی آموزش داده ام که بدون آن که هزینه ای پرداخت کنید می توانید نسخه پولی خریداری کنید، در واقع یک تکنیک بسیار عالی برای دور زدن ابزار کی دبیلیو فایندر است. برای دیدین این آموزش بر روی kwfinder  کلیک کنید

هدیه آکادمی مومنی

5.ابزار ورد استریم ساجسشن تول (WordStream Suggestion Tool)

ابزار WordStream Suggestion Tool استفاده متفاوتی نسبت به  ابزارهای دیگر دارد و بیشترین هدف استفاده از این ابزار برای پیدا کردن کلمات کلیدی طولانی یا لانگ تیل کیورد (Long-Tail Keywords) است.

این ابزار 30 تا کلمه کلیدی طولانی به شما میدهد که می توانید پرجستجوترین کلمات در گوگل را انتخاب کنید.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: ایده های تولید محتوا

 

6.ابزار اسپای فو (SpyFu)

ابزار SpyFu یک ابزار سئو است و مانند Ahrefs سئو کاران از این ابزار استفاده می کنند. کار این ابزار بیشتر آنالیز و بررسی رقیبان است. اما این ابزار می تواند دانش سئو شما را افزایش دهد و دیدید متفاوتری نسبت به سئو به شما بدهد.

نکته بسیار مهمی که باید راجب ابزار SpyFu بدانید این است که اطلاعات این ابزار آپدیت شده یا real-time نیست و اطلاعاتش ماه به ماه آپدیت میشود.

پیدا کردن کلمات کلیدی آکادمی مومنی

نتیجه گیری و کلام آخر

در این مقاله 6 ابزار قدرتمند پیدا کردن کلمات کلیدی را به شما معرفی کردم. اطلاعات تمامی ابزارها برای ایران دقیق نیست اما می توانید خیلی نزدیک باشد، همانطور که پیشتر گفتم تجربه به من ثابت کرده که اعداد جستجوی گوگل را معیار قرار دهید، تمامی این ابزارها به شما در یافتن بهترین کلمات کلیدی کمک می کنند اما در آخر این شما هستید که با اطلاعتی که جمع آوری کردید تصمیم می گیرید که چه کلمات کلیدی را انتخاب کنید.

گفتی است که با ابزار گوگل ترندز نیست می توانید میزان محبوبیت یک کلمه را بفهمید.

اگر سوالی در این زمینه دارید می توانید در قسمت کامنت های همین صفحه بپرسید، خوشحال میشوم نظرات شما را بدانم و من را در بهتر نوشتن مقالات کمک کنید. آکادمی مومنی را همیشه بخاطر داشته باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه در “6 ابزار مهم برای پیدا کردن کلمات کلیدی

 1. علی خوشنام گفته:

  خداقوت
  ممنون از این مقاله عالی
  کلی به اطلاعاتم اضافه شد
  چقدر خوبه که لینک دادید به سایت ها برای کمتر اشتباه شدن
  واقعا ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link