چگونه برای سایتمان درگاه پرداخت اینترنتی بگیریم ؟

با رشد کردن کسب و کارهای اینترنتی تمامی سایت های که خدمات یا محصول میفروشند نیازمند یک درگاه پرداخت اینترنتی می باشند، تا بتوانند تراکنش های مالی خودشان را انجام دهند.

افرادی که تاره کسب و کار اینترنتی راه اندازی می کنند فکر می کنند برای گرفتن درگاه اینترنتی باید مراحل طولانی، مثل مجوز گرفتن، نماد گرفتن و.. را طی کنند تا بتوانند درگاه پرداخت اینترنتی بگیرند.

اما در واقعیت این طور نیست و به راحتی میتوانید در چند ساعت درگاه پرداخت اینترنتی بگیرید. در این مقاله توضیح میدهم چطور برای سایتتان در چند ساعت درگاه پرداخت اینترنتی بگیرید. و انواع مختلف درگاه اینترنتی را به شما معرفی می کنم، پس اگر شما جزء افرادی هستید که میخواهید برای سایتتان درگاه پرداخت اینترنتی بگیرید با آکادمی مومنی در این مقاله همراه باشید.

درگاه پرداخت اینترنتی

چگونه درگاه پرداخت اینترنتی بگیرم؟

افرادی که کسب و کار اینترنتی راه اندازی می کنند، بر این باورند که گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی مراحل سختی دارد، البته هم درست فکر می کنند هم اشتباه، برای اینکه دو نوع درگاه پرداخت اینترنتی داریم. درگاه پرداخت واسط و درگاه پرداخت اینترنتی. در ادامه هر کدام راه توضیح و مزایا و معایبش را بررسی می کنیم.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: دیجیتال مارکتینگ یعنی چه

 

انواع درگاه پرداخت اینترنتی

در حالت کلی دو نوع درگاه پرداخت داریم.

 1. درگاه پرداخت مستقیم
 2. درگاه پرداخت واسط

درگاه پرداخت مستقیم

درگاه پرداخت مستقیم برای سایتها و کسب و کارهای خوب است که در روز گردش مالی بسیار زیادی دارند. مانند سایت دیجی کالا یا سایت های بزرگ. البته کسب و کارهای کوچک نیز می توانند از این نوع درگاه داشته باشند، اما منطقی نیست چون باید در ماه تعداد معینی تراکنش مالی داشته باشید. حتی من سایت های بزرکی راه دیده ام که از درگاه پرداخت های واسط استفاده می کنند.

مدت زمان گرفتن درگاه پرداخت مستقیم

برای گرفتن درگاه پرداخت مستقیم حدودا باید یک زمان 3 تا 6 ماه راه سپری کنید. یک پروسه خاصی دارد که باید طی شود و شما باید مدارک خودتان و کسب و کار اینترنتی تان راه ارائه بدهید تا بتوانید درگاه پرداخت بگیرید. البته قبل از طی شدن این مراحل شما باید نماد اعتماد الکترونیکی یا (اینماد) را بگیرید. تا بتوانید برای مراحل بعد که افتتاح حساب است اقدام کنید.

برای اول کار عاقلانه نیست که ما این همه سختی را بکشیم و سراغ درگاه پرداخت مستقیم برویم. چون حدود 3 تا 6 ماه سایت ما بدون درگاه پرداخت می ماند و من پیشنهاد می کنم سراغ درگاه پرداخت واسط بروید.

 

معایب درگاه پرداخت مستقیم

 1. زمان بر بودن آن
 2. میزان تراکنش بالا
 3. مراحل سخت

 

مزایای درگاه پرداخت مستقیم

 1. واریز مستقیم پول به حساب
 2. نداشتن کارمزد

نکته ای که باید اینجا توجه کنید این است داشتن نماد اعتماد الکترونیکی خوب هستند. اما واجب نیست!! سایت های که درگاه پرداخت مستقیم می خواهند داشته باشند، حتما باید  ای نماد را گرفته باشند.

همانطور که گفتم درگاه پرداخت مستقیم برای کسب و کارهای اینترنتی بزرگ خوب است. کسب و کارهای که روزانه تراکنش مالی بسیار زیادی دارند

درگاه پرداخت مستقیم مبلغ را در حساب خودشان نگه داری نمیکنند اما درگاه های واسط این ضعف را دارند که مبلغی که از فروش محصولات یا ارائه خدمات بدست میاورید در حساب خودشان نگه میدارن و تا شما تسویه نکنید این پول به حساب شما واریز نمیشود و وقتیم که تسویه می کنید بعد از مدت 2 تا 5 روز پول به حسابتان واریز میشود.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: بهبود رتبه الکسا: کاربردی ترین روش ها برای بهبود الکسا سایت

 

درگاه پرداخت واسط

این نوع درگاه پرداخت اینترنتی برخلاف نوع قبلی راه اندازیش بسیار راحت است و کمتر از چند ساعت میتوانید درگاه پرداخت  واسط اینترنتی را بگیرید. 75 درصد از سایتهای ایرانی از این نوع درگاه پرداخت استفاده می کنند.

در این روش دیگری شما نماد اعتماد الکترونیک و یا به بانک نمیروید. سایتهای که این سرویس را ارائه می کنند عضو میشوید و مدارک لازم را برایشان ارسال می کنید، بعد از بررسی سایت شما و زمینه کاریتان در چند ساعت برای شما درگاه را راه اندازی می کنند.

پروسه به این شکل است که شما افزونه مورد نظر را نصب می کنید. و در سایت مورد نظر عضو میشوید.  با ارسال کارت ملی و برگه تعهد برای آنها و اطلاعاتی چون شماره شبا حساب بانکی، شماره کارت بانکی، ثبت سایت در پنل، ثبت ایمیل و چند اطلاعات دیگر درگاه پرداخت واسط اینترنتی شما را فعال می کند.

البته باید به یاد داشته باشید که شما اولین محصولتان یا اولین خدماتتان را ارائه بکنید تا درگاه را فعال کنند.

بعد از فعال شدن درگاه پرداخت اینترنتی، باید درگاه پرداخت را به سایتتان متصل کنید. برای اینکار آنها کدی را به عنوان کد api به شما میدهند که شما با این کد در  قسمت تنظیمات ووکامرس، در قسمت پرداخت، قسمت درگاه ها api   این کد را وارد می کنید و سایت شما به درگاه پرداخت متصل میشود. و شما میتوانید تراکنش مالی های خودتان را انجام دهید.

 

مزیت های درگاه پرداخت واسط اینترنتی

 1. بدون داشتن سایت می توان درگاه پرداخت گرفت
 2. گرفتن و فعال سازی سریع

 

معایب درگاه پرداخت واسط اینترنتی

 1. کسر کارمزد برای هر تراکنش
 2. مدت زمان برای تسویه حساب

یکی از مزیتهای درگاه پرداخت واسط این است که شما می توانید بدون اینکه سایتی داشته باشید. در شبکه های اجتماعی محصولاتتان را به فروش برسانید. مثلا از اینستاگرام خیلی محصولات بفروش میرسد. این سایتهای لینکی را میدهند که با مراجعه به آن لینک و واریز مبلغ می توانید از شبکه های اجتماعی محصولتان را بفروش برسانید.

زمانی که میخواهید تسویه حساب انجام دهید اگر به صورت آنی باشد مبلغ 500 تومان از شما کسر میشود. اگر تسویه حساب شما به صورتی آنی نباشد مبلغی از شما کسر نمیشود ولی مدت زمانی برای واریز پول طولانی میشود. معمولا این مدت زمان بین 1 روز تا 5 روز کاری زمان میبرد که پول را به حساب شما واریز کنند.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: روش های کسب درآمد اینترنتی

 

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی

در حالت کلی تمامی درگاه های پرداخت اینترنتی شبیه هم هستند اما من تجربه استفاده از بیت پی و زرین پال را داشته ام که از بیت پی بیشتر رضایت داشتم.

 

کارمزد درگاه پرداخت

کارمزد درگاه پرداخت اینترنتی ها معمولا نیم تا یک درصد برای هر مبلغ تراکنش کسر میشود.

 

جمع بندی و سخن آخر

بسیاری از افراد هستند که احساس بدی روی نیم درصد یا 1 درصد دارند و از همان اول سراغ درگاه مستقیم میروند که این خودش چون بحث زمان بری است در این بین دل سرد میشوند و خیلی ها کسب و کارشان را شروع نکرده به پایان میرسانند و یا خیلی ها بعد از گذراندن این چند ماه بعد از گرفتن درگاه خسته شده و مدتی بعد کسب و کارشان را رها می کنند. واقعا نباید مهم باشید این 1 درصد چون در اوایل، کارهای خیلی ضروری تر دارید تا اینکه به فکر این 1 درصد باشید. پس پیشنهاد میکنم اول درگاه پرداخت واسط را بگیرید بعدا با گذشت مدتی که کسب و کارتان پیشرفت کرد سراغ درگاه پرداخت مستقیم هم بروید.

امیداورم در این مقاله توانسته باشم درگاه های پرداخت را توضیح داده باشم. اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در قسمت کامنت سوال خودتان را بپرسید در اولین فرصت پاسخگو خواهم بود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link