بازاریابی اینترنتیمقالات

روشهای حرفه ای تبدیل بازدید کننده به مشتری

بسیاری از مدیران کسب و کارهای اینترنتی بعد از راه اندازی سایت کم کم انگیزه خودشان را از دست می دهند زیرا نمیتوانند فروش خوبی داشته باشند. و دلیل این کار هم این است که نمی توانند بازدیدکننده را به مشتری تبدیل کنند. در مقالات دیگر آکادمی مومنی بخش آموزش بازاریابی اینترنتی به روشهای دیگر نیز اشاره کرده ایم. اما امروز در این مقاله به شما یاد میدهم چه کارهای را انجام دهید تا بتوانید فروش سایتتان را بالا ببرید و نرخ تبدیل یا conversion rate یا (تبدیل بازدید کننده به مشتری) را افزایش دهید. پس آکادمی مومنی در این مقاله همراه باشید.

 

تبدیل بازدید کننده به مشتری

روشهای حرفه ای تبدیل بازدید کننده به مشتری

در این مقاله روش های حرفه ای تبدیل بازدید کننده به مشتری را بیان می کنم که از طریق مطالعه و تست کردن چندین سایت بدست آمده است.

  1. گرافیک حرفه ای داشته باشید

گرافیک حرفه ای از دید خیلی ها این است که در سایت رنگ های مختلفی استفاده کنند، موشن های زیادی بگذارند، افکت های زیادی بدهند.

اما حقیقت این است که درست است که این از دید عموم گرافیک محسوب میشود اما برای سایتی که قرار است فروش داشته باشد نباید اینگونه گرافیک داشته باشد.

همیشه سعی کنید سایت تان ظاهر ساده ای داشته باشید تا کاربران جذب مطالب شما بشوند نه زیبایی و افکت سایت شما. وقتی سایت شما افکت های مختلفی داشته باشد کاربر بعد از وارد شدن به سایت جذب افکت ها میشود. و دیگر مطالب برایش مهم نمیشود یا فراموش می کند. این مهمترین نکته ای این مقاله است که در این مقاله بیان میکنم. گرافیک حرفه ای یعنی ساده ماندن، کاربر را جذب مطلب کردن نه جذب افکت، فونت و یا چیزهای دیگر.

پس برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری نیاز نیست که خیلی افکت به سایت بدهید از فونت های بسیاری استفاده کنید یا انواع رنگها را استفاده کنید. همیشه ساده باشید. یکی از بهترین فونت های برای وب سایت فونت ایران سنس می باشد. ساده و جذاب. آکادمی مومنی از فونت ایران سنس استقاده می کند.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید : ۸ روش تضمینی برای جمع آوری ایمیل های کاربران در سایت

 

  1. مورد اعتماد باشید

متاسفانه به دلیل دروغ های زیای که در کسب و کارهای اینترنتی و اینترنت گفته اند بحث اعتماد کردن برای کاربران بسیار سخت شده است.

برای اکثر کاربران این سوال است که پشت این وب سایت چه کسی قرار دارد؟ شما باید بتوانید این حس بد را از کاربر دور کنید و اعتماد سازی برای کاربر انجام دهید.

صفحه درباره ما را به ساده ترین روش و به دور از هرگونه دروغ بنویسید. واقعا آن چیزی که هستید را بنویسید. قرار نیست کاربران بخوانند لذت ببرند، کاربران صفحات و مطالب وب سایت شما را میخوانند که به کسب و کار و خود شما. اعتماد کنند.

سعی کنید آخرین نظرات خوانندگان را در فوتر وب سایت بگذارید.

یک نکته بسیار ساده اما پر اثر، شما اگر کاربران را طوری ترغیب کنید که در وب سایت شما بمانند و به وب سایت شما اعتماد کنند یکی از جدی ترین پل های موفقیت در کسب و کار اینترنتی را گذرانده اید.

 

 

  1. پشتیبان سایت داشته باشید

بحث ارتباط با شما و تماس گرفتن با شما برای کاربران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. پل های ارتباطی خودتان را با بازدید کنندگان بهینه کنید و از چندین روش برای این کار استفاده کنید.

بارها کسانی به من مراجعه کردن و من وقتی سایت های این افراد را نگاه کردم فقط یک شماره موبایل برای ارتباط قرار داده اند. خب این خودش بزرگترین مشکل است که کاربران به شما اعتماد نکنند. پس سعی کنید تا جای که می توانید راه های ارتباطی بسیار زیادی در سایت تان قرار دهید و هر چند وقت یکبار این را چک کنید که مشکلی نداشته باشد.

 

  1. صفحه اول بودن در گوگل

متاسفانه کاربران امروزی اینترنت بشدت بی حوصله شده اند و زمانی که به دنبال یک محصولی هستند جستجوی زیاد برایش نمی کنند، در گوگل سرچ می کنند، نتیجه اول، دوم و نهایتا لینک های صفحه اول نگاه می کنند بعد صفحه جستجو را می بندند.

اگر سایت شما در صفحه اول و مخصوصا در نتایج اول گوگل باشد بازدیده کننده بسیار زیاد به سایت شما می آید و فروش شما را افزایش می دهند.

این امر در گوشی موبایل بسیار ارزشمند است. بسیاری از کاربران را دیده ام که وقتی با تبلت یا موبایل جستجوی را انجام میدهند فقط روی لینک اول کلیک می کنند. حتی اگر لینک اول بهترین محصول نباشد. !!!

پس بر روی سئو سایتتان تا می توانید کار کنید و در نتایج اول گوگل باشید

 

  1. کسب اعتبار کنید

اعتبار و اعتماد همیشه سخت بدست می آیند و آسون از دست می روند. همیشه سعی کنید اعتباری را که بدست می آورید از دست ندهید.

بسیاری از سایتهای را دیده ام که به سختی اعتبار کسب می کنند و با یک اشتباه این اعتبار را از بین می برند شما اینگونه نباشید!!

برای کسب اعتبار سعی کنید همیشه در دید مشتری باشید. همیشه در اینستاگرام استوری بگذارید. اینستاگرام بی نهایت به اعتبار سازی کمک می کند.

آموزش های رایگان و ارزشمند در سایتتان قرار دهید. در بیشتر شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید. با کاربرانتان بیشتر تعامل داشته باشید. در نمایشگاه حضور داشته باشید. همیشه به فکر بزرگ کردن کسب و کارتان باشید.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید : آموزش تولید محتوا برای افزایش بازدید سایت

 

  1. تجربه خرید

همانطور که در مقالات قبل گفته ام همیشه بازدیدکنندگان سایت شما دید خوبی به شما ندارند و کاملا بی اعتماد هستند و وقتی که کاربران به شما و کسب و کار اینترنتی شما بی اعتبار باشند قطعا خریدی نمیکنند.

یک محصول با قیمت پایین در سایت بگذارید و بازدیدکنندگان را ترغیب به خرید این محصول ارزان کنید تا این ترس خرید از سایت برایشان بریزد.

بعد از خرید با کاربرانتان تماس بگیرید و نکاتی که راجع به محصول باید بدانند را بگویید. مخصوصا اگر محصول شما فیزیکی است و باید پست شود تماس بگیرید و اطلاعات مشتری را بازگو کنید. تاریخ دقیق رسیدن محصول را بازگو کنید تا در آن زمان در منزل باشند.

 

2 نکته قابل توجه برای مدیران کسب و کار های اینترنتی

  1. 94 درصد از بازدید کنندگان برای یک بار فقط به سایت شما می آیند و تنها 6 درصد است که برای بارهای بعدی به سایت شما می آیند.

پس برای این 94 درصد باید فکری بکنید و بهترین فکر به نظر من دادن هدیه و گرفتن ایمیل کاربران است تا بتوانید این 94 درصد را دوباره به سایتتان دعوت کنید.

  1. در بهترین شرایط بین نیم درصد تا یک درصد از بازدیدکنندگانتان از سایت شما خرید انجام می دهند.

 

تبدیل بازدید کننده به مشتریجمع بندی و کلام آخر

در این مقاله من به موارد حرفه ای و رایگان نرخ تبدیل بازدید کنندگان به مشتری اشاره کردام. نکته قابل توجه این است که شما با پیاده سازی یک مورد نمی توانید نرخ تبدیل بازدید کنندگان به مشتری را افزایش دهید. باید چندین مورد را انجام دهید تا هرکدام ذره ذره در کنار یک دیگر نرخ تبدیل شما را بالا ببرد.

امیداورم از این مقاله نهایت استفاده را ببرید و روز به روز در کسب و کارهای آنلاین تان موفق باشید.

رسول مومنی

یک جوان پر انرژی و مثبت که عاشق دیجیتال مارکتینگ و متخصص کارآفرینی اینترنتیه، به قدرتی که بارها شده 48 ساعت نخوابیده و بر روی وب سایت ها کار کرده، هر روز در حال آموختن مطالب جدید در حوزه دیجیتال مارکتینگ و آموزش دادن به افراد و شرکت ها است. حدود 2 سال است که دیروز من با فردام یکی نبوده.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link