کوتاه کننده لینک (معرفی بهترین سرویس ها)

اگر کاربر نیمه حرفه ای و سطح بالاتر اینترنتی باشید احتمالا باید با کوتاه کننده لینک آشنا باشید و تجربه استفاده از کوتاه کننده لینک ها را داشته باشید. در واقع سرویس های کوتاه کننده لینک، لینک شما را کوتاه می کنند، مخصوصا اگر  URLشما فارسی باشد پر از % یا $ و غیر باشد.

در این مقاله از آکادمی مومنی به شما بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک را معرفی می کنم و دلایل استفاده از کوتاه کننده ی لینک را به شما می گوییم

قبل از اینکه برویم سراغ سرویس ها بهتر است اول به طور کامل بدانیم کوتاه کننده ی لینک یا لینک کوتاه کن چیست.

 

کوتاه کننده لینک چیست؟

کوتاه کننده لینک  سرویسی است که بعضی از سایت ها این سرویس را ارائه میدهند و همانطور که بالاتر گفتم لینک شما را کوتاه می کنند، اما این سرویس انقدر همه ساده نیستند و کاربردهای بیشتری  از کوتاه کننده لینک دارند که امروز قصد دارم به شما این کاربردها را معرفی کنم،

مطمینم که این کاربردها را تا به امروز نمیدانستید. یا اگر میدانستید کامل این را نمیدانستید.

کوتاه کننده ی لینک

کاربردهای متفاوت کوتاه کننده لینک ها

1.کوتاه کردن لینک برای لینک های فارسی  یا زیبا سازی لینک

پر استفاده ترین کاربر کوتاه کننده لینک ها همین مورد است، زمانی که شما از URL های  فارسی استفاده می کنید گوگل این URL  ها را کد می کند و به این شکل نمایش داده میشود.

بعضی ها در سئو بر این باور هستند که اگر URL فارسی باشد بهتر است و رتبه بهتری در سئو می توانند داشته باشند. شاید این درست باشد.

اما من به شما می گوییم که هیچ فرقی بین URL فارسی و انگلیسی ندارد، پس پیشنهاد می کنم از  URL انگلیسی استفاده کنید تا URL های شما زیباتر باشد.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله فوق العاده را نیز بخوانید: کسب و کار اینترنتی

 

2.پیگیری میزان ورودی با سرویس های کوتاه کننده لینک

یکی دیگر از استفاده های کوتاه کننده های لینک این است که به شما این امکان را میدهد تا بتوانید تعداد ورودی به سایت خودتان را رسد کنید، اگر در اینستاگرام (مخصوصا شرکت های بزرگ و دیجیتال مارکترها) به پیج این افراد مراجع کرده باشید خواهید دید که از کوتاه کننده لینک استفاده می کنند. چون میخواهند با استفاده از ابزار گوگل آنالیتیکس میزان ورودی را از یک مکان خاص بسنجند.

البته این کار را با UTM هم می توان انجام داد ولی خب خود UTM لینک را بسیار بزرگ می کند و شاید شبکه های اجتماعی مانند تویتر مشکل فضا داشته باشید.

3.کوتاه کننده لینک برای ندادن لینک

کاربرد سوم کوتاه کننده لینک ها این است که اگر شما بخواهید به یک سایتی لینک دهید ولی دلتان نخواهد که لینک مستقیم دهید می توانید لینک آن صفحه از سایت شخص را کوتاه کرده و از لینک کوتاه شده استفاده بکنید.

4.کمک به سئو سایت با استفاده از لینک کوتاه

فکر نمیکنم سایتی سئو شده پیدا کنید که از کوتاه کننده های لینک استفاده نکرده باشد و از این سرویس ها لینکی نداشته باشد. زمانی که لینک های سایت ها را بررسی می کنم تقریبا اکثر سایت ها از کوتاه کننده لینک استفاده می کنند و چون این سایت ها DA بالای دارند برای سئو مفید هستند و دلیل دیگر این است که این لینک ها ریدایرکت 301 میشوند.

پیشنهاد میکنم این مقاله فوق العاده را نیز بخوانید: روش های کسب درآمد در منزل

 

5.ترغیب کاربر برای اشتراک گذاری لینک کوتاه

یکی دیگر از کاربردهای کوتاه کننده لینک این است که کاربر بیشتر ترغیب میشود تا این لینک را به اشتراک بگذارد. چون طول لینک کوتاه میشوید از لحاظ بازاریابی عصبی امکان به اشتراک گذاری توسط کاربر زیاد میشود.

 

در ادامه قصد دارم بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک را به شما معرفی کنم.

1.بیت لی یا Bit.ly

یکی از بهترین سرویس های که در ایران پر استفاده است سایت بیت لی است. همچنین این سایت شناخته شده است.

3 تا مزیت بسیار عالی دارد.

 1. اینکه لینک های شما از این سایت هیچوقت پاک نمیشوند
 2. اینکه این سایت افزونه برای وردپرس دارد شما می توانید با استفاده از این ادرس افزونه اش را بر روی وردپرس خود نصب کنید تا همیشه با یک کلیک ساده لینک هایتان کوتاه شده باشد.
 3. DA بسیار بالای دارد و وقتی شما از این سایت استفاده می کنید عین این است که شما از یک سایت DA بالا بک لینک گرفته اید.

لینک کوتاه کن بیت لی

2.ریبرندلی یا Rebrandly

این سایت هام یکی از کوتاه کننده های لینک عالی می باشد در واقع مطمئن ترین سایت مدیریت لینک است. مزیت بسیار عالی این سایت این است که شما می توانید آدرس لینک کوتاه شده خودتان را بصورت دلخواه دهید.

کوتاه کننده لینک rebrandly

3.تاینی یو ار ال یا TinyURL

همانطور که از اسم این سایت مشخص است زیر شاخه سایت های تاینی است. حتما سایت های تاینی را میشناسید که سرویس پر استفاده این سایت TinyPng است که در مقاله کاشه حجم عکس کامل توضیح داده ایم. مزیت این است هم این است که شما می توانید آدرس لینک کوتاه شده خودتان را بصورت دلخواه دهید

کوتاه کننده لینک - tinyurl

4.شورت یو ار ال یا ShortURL

این سایت هام مانند سایت های دیگر سرویس کوتاه کننده لینک ارائه میدهد. مزیت که دارد این است که می توانید تعداد آمار کلیک شده بر روی لینک هایتان را ببینید

کوتاه کننده لینک - shorturl

 

پیشنهاد میکنم این مقاله فوق العاده را نیز بخوانید: روش های کسب درآمد از یوتیوب

 

5.اووی Ow.ly

این سایت هم یکی دیگر از سایت های عالی می باشد که محبوب بنده نیز است، البته این فقط کوتاه کننده لینک نیست و سرویس های جذابی نیز دارد. یکی از جذاب ترین سرویس ها این است که به راحتی میتوان عکس های مورد نظرتان را شیر کنید. اکستنشنی دارد که خودم نیز استفاده می کنم. با یک کلیک در هر کجای اینترنت که از عکسی خوشم بیایید آن را می توان شیر و ذخیره کرد.

کوتاه کننده ی لینک - ow.ly

6.ایز  Is.gd

یک سرویس کوتاه کننده لینک است که بدون ثبت نام به راحتی می توانید با یک کلیک لینک خودتان را کوتاه کنید. با این سرویس می توانید کیلیک های شده بر روی لینک هایتان را رسد کنید.

کوتاه کننده ی لینک - is.gd

7.بیت Bit.do

یکی از قدیمی ترین و قابل اعتمادترین سرویس های لینک کوتاه سایت بیت است. در این سایت هم به راحتی با کپی پیست کردن لینک می توانید لینک خودتان را کوتاه کنید.

کوتاه کننده لینک - bit.do

8.یو U.to

این سایت هم مانند دیگر سایت های می توانید لینک های خودتان را کوتاه کنید. اگر در این سایت عضو شوید می توانید بهتر از سرویس های که ارائه می کند استفاده کنید. همچنین تعداد کلیک ها در این سایت هم قابل رسد است.

کوتاه کننده لینک - u.to

پیشنهاد میکنم این مقاله فوق العاده را نیز بخوانید: کسب درآمد اینترنتی

9.وی V.ht

این سایت هم مانند سایت یو می باشد، برای کوتاه کردن لینک ها استفاده میشود.

کوتاه کننده ی لینک - v.ht

 

در ادامه مقاله به شما سرویس های کوتاه کننده لینک ایرانی را معرفی می کنم.

 

سرویس کوتاه کننده لینک ایرانی

1.یون yun.ir

شاید یون قدیمی ترین سایت لینک کوتاه ایران باشد. البته این را دقیق نمیدانم فقط چون زمان زیادی است که خودم این سایت را می شناسم حتس میزنم قدیمی باشد و از این قدیمی تر در ایران نداشته باشیم. البته ناگفته نماند که یک تغییر نام در URL خود نیز داد، سایت یون پنل کاربری دارد و شما می توانید در این سایت عضو شوید.

سایت یون به شما آماری از نرخ دیده شدن لینک ها میدهد که می توانید ببینید لینک های شما چند بار دیده شده است. البته اطلاعات دیگری نیز در پنل خود میدهد که پیشنهاد میکنم عضو این سایت شوید. میزیت خوبی که دارد به عنوان یک سرویس ایرانی این است که لینک های شما حذف نمیشوند.

کوتاه کننده لینک - yun

2.زایا zaya.io

زایا نیز سرویس دیگر کوتاه کننده لینک ایرانی است که به شما مزیت های دیگر سایت را میدهد. یکی از مزیت های خوب زایا ایجاد لینک با نام برند خودتان است، همچنین می توانید بر روی URL های خود رمز عبور تعیین کنید.

در پنل زایا می توانید کلیک های خودتان را رسد کنید و بینید این کلیک ها از کدام مناطق جغرافیایی کلیک شده است.

کوتاه کننده لینک - zaya

پیشنهاد میکنم این مقاله فوق العاده را نیز بخوانید: چگونه از اینستاگرام کسب درآمد کنیم؟

دیگر سرویس های ایرانی را فقط تیتر وار معرفی می کنم.

 

3.اپیزو Opizo.com

4.پی لینک Plink.ir

5.ای لینک یا Ilink

6.ایر یا Air.ir

7.فای ناین Fi9.ir

8.بی تو ان یا  B2N.ir

9.ان یو ار الNurl.ir

10.وان دا  1da.ir

شاید برایتان سوال باشد که چرا انقدر کوتاه کننده لینک در اینترنت وجود دارد. در ادامه این را توضیح میدهم.

کسب درآمد از کوتاه کننده لینک ها

شاید برایتان سوال باشد چرا این کوتاه کننده های لینک همچین پنل ها و همچین امکاناتی را میدهند؟

ببینید پروسه کسب درآمد از کوتاه کننده های لینک به این گونه است

زمانی که کاربر بر روی لینک کوتاه کلیک می کند به کاربر یک تبلیغ نشان داده میشود. در واقع در لینک کوتاه شده یک تبلیغ جای داده اند. این تبلیغات به صورت بنری و متنی است که قابل رد کردن نیز می باشد.

این یک روش کسب درآمد از اینترنت بی زحمت است.

کسب درآمد از کوتاه کننده لینک در تلگرام.

شما اگر مدیر یک کانال تلگرامی هستید به راحتی می توانید از این روش کسب درآمد کنید، هیچ فرقی هم ندارد که موضوع کانالتان چه چیزی است، مهمترین نکته این است که افراد را ترغیب به کلیک بر روی لینک کوتاه کنید.

پیشنهاد میکنم این مقاله فوق العاده را نیز بخوانید: تکنیک های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

جمع بندی و کلام آخر

در این مقاله چندین مورد از کوتاه کننده های لینک را به شما معرفی کردم. تعداد این سرویس ها در اینترنت بسیار زیاد است با یک جستجو در اینترنت می توانید تعداد زیادی از این سرویس ها را پیدا کنید.

اگر صرفا برای کوتاه کننده ای استفاده می کنید هیچ فرقی ندارد اما پیشنهاد می کنم به این سرویس ها یک نگاه بیندازید و سرویس را انتخاب کنید که بتوانیم از آن درآمد نیز کسب کنید

پس به یاد داشته باشید از این سرویس ها استفاده کنید و در تبلیغات SMS خود نیز به کار ببرید تا هم حجم کمی بگیرند و هم کسب درآمدی کرده باشید.

در پایان خیلی ممنونم که در این مقاله عالی با آکادمی مومنی همراه بویدید، اگر سوالی داشتید می توانید در قسمت کامنت های همین بخش بپرسید

5/5 - (3 امتیاز)

4 دیدگاه در “کوتاه کننده لینک (معرفی بهترین سرویس ها)

 1. نصری گفته:

  سلام و خسته نباشید
  خواستم تشکر کنم از این مقالتون خیلی عالی بود مخصوص جای که گفته بودید میتونم کسب درآمد کنیم من اینو تا حالا نشنیده بودم
  سپاس بی کران از شما اقای مومنی

  • رسول مومنی گفته:

   سلام به شما آقا یا خانم نصری
   خواهش میکنم رضایت شما برای ما کلی ارزش داره، بسیار خوشحالم که تونستم با محتواهای سایت یک اطلاعاتی رو به شما منتقل کنم

 2. علی گفته:

  سلام
  مرسی از مقاله خوبی که نوشتید
  فقط خواستم یک جوری تشکر کنم از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link