آموزش سئو سایتمقالات

صفحه اول گوگل – چگونه صفحه اول گوگل باشیم ؟

صفحه اول گوگل جایگاهی هست که هر مدیر کسب و کار اینترنتی میخواهد خود را در آن جا ببینید و همانطور که میدانید بدون هزینه کردن و با سئو سایت رسیدن به این جایگاه کار نسبتا سخت و زمان بری است. و نیازمند تلاش بسیار زیادی است. و از طرفی برای موفق شدن در کسب و کار اینترنتی باید به صفحه اول گوگل بیایید تا بدانید چقدر می تواند برای شما سودمند باشد. ترافیک سایتتان بشدت بالا میروند و شما می توانید محصولات سایتتان را بفروش برسانید و موفق شوید.

در این مقاله به شما میگوییم که چه کارهای انجام دهید تا به صفحه اول گوگل بیایید. پس با آکادمی مومنی همراه این مقاله باشید.

چرا سایت شما در صفحه اول گوگل نیست؟

قبلا از هر کاری بررسی کنید چرا سایت شما در صفحه اول گوگل نیست؟

صفحه اول گوگل

پیشنهاد ویژه : سئو کلاه سفید White hat SEOچیست؟

 

5 مرحله برای صفحه اول گوگل بودن

مرحله اول برای صفحه اول گوگل بودن

گام اول

ابتدا سئوی سایتتونو درست کنید. که من افزونه یوآست سئورو پیشنهاد میکنم. اگر هر افزونه ای به غیر از این افزونه را برای سئو دارید پاک کنید و این افزونه رو نصب کنید.

گام دومی

طول محتواهای متنی خودتان را افزایش بدید

گام سوم

تعداد لینک های سایتتونو بررسی کنید و اول لینک های داخلی سایتتونو درست کنید. لینک داحلی به لینک های گفته میشود که ما در سایت خودمان صفحه دیگری از سایتمان را لینک میدهیم.

گام چهارم

از تک های h1 تا h6 به درستی استفاده کنید و اگر مقاله ای دارید که استفاده نکردید حتما استفاده کنید. تگ های h1تا h6 به عنوان سر تیتر نیز نامبرده میشوند. که ما  معمولا بیشتر از تگ h3 استفاده نمیکنیم مگر در مقالات بسیار بزرگ و طولانی مانند آسمان خراش ها.

گام پنجم

خوانایی محتوا را بهبود بدهید. خوانایی در سئو 2020 بشدت مهم شده است. در افزونه یواست قسمتی وجود دارد به نام خوانایی که سعی کنید این قسمت قرمز نباشد.

گام ششم

عنوانهای جذابی برای مقاله بنویسید. عنوان جذاب بشدت نرخ کلیک یا CTR شما را بهبود می بخشد. و این خودش در گوگل یک موفقیت بزرگ است.

مرحله دوم

رقیبهای خودتان را بررسی کنید. ببنید رقیبهای شما از چه کلمات کلیدی استفاده کرده اند. از چه نوع فرمت های محتوا استفاده می کنند. تعداد و انوع لینک های داخلی و خارجی  آنها را بررسی کنید. یکی از بهترین سایت ها برای تحلیل رقبا سایت moz.com و ahrefs.com می باشد. البته هر دو این ابزارها پولی و گران هستند. اما می توانید از رایگان هاشون استفاده کنید. ولی خیلی محدود است. در سایت ثبت نام که بکنید می توانید از رایگان هایشان استفاده کنید.

مرحله سوم

فعالیت در شبکه های اجتماعی خیلی مهم است.مخصوصا اینستاگرام. واقعا اینستاگرام یک نعمت بزرگ است. چون می توانید مشتری های بل فعل بسیار زیادی پیدا کنید.  ورودی خیلی زیادی میتوانید از این شبکه ها بدست بیاورید. لطفا بی حوصله نباشید و تلاش کنید، در همه شبکه های اجتماعی هم فعالیت کنید. اگر میخواهید در صفحه اول گوگل باشید، پس باید تلاش کنید. چون رقیبهای شما تلاش کردن و به این جایگاه رسیدن و یا هزینه پرداخت کردند

مرحله چهارم

شاید جزء تاپ ترین موارد سئو بک لینک با کیفیت است. اگر بتوانید بک لینکی از سایتهای آتوریتی بالا و مرتبط با سایت خودتان بگیرید جهشی عجیب! در رتبه سایتتان انجام داده اید. پس در این زمینه زیاد تلاش کنید.

مرحله پنجم

سرعت سایتتان را بالا ببرید. تمامی عکس های سایتتان را کم حجم کنید. فایل های جی اس و سی اس اس سایتتان را تا جای که می توانید فشرده کنید. حتما از قابلیت سی دی ان استفاده کنید. چون اگر سرعت سایتتان از 5 ثانیه بیشتر باشد کاربرها سایت شما را میبنند و این یک شکست بزرگ است.

پیشنهاد ویژه آکادمی مومنی : تکنیک های سئو ویدیو در سال ۲۰۱۹

 

مراحل رفتن به صفحه اول گوگل چیست؟

برای اینکار من پنج مرحله دیگر به شما معرفی میکنم

مرحله اول : محتوای سئو شده تولید کنید

محتوایی سئو شده چه محتوایی است؟

محتوایی است که در عنوان محتوا کلمه کلیدی استفاده کرده باشید. کلمه کلیدی شما باید در پاراگراف اول باشد. مخصوصا اگر در ابتدای پاراگراف اول باشد. از لینک های داخلی (لینک های که به مقالات دیگر سایت یا صفحات دیگری از وب سایت خودتان داده اید) به اندازه کافی استفاده کنید.

مرحله دوم : انتخاب کلمه های کلیدی مناسب

یک دیگر از مهمترین بخش های مقاله انتخاب کلمه کلیدی است. کلمه کلیدی کلمه ای است کاربران از طریق این کلمات شما را در گوگل جستجو می کنند و وارد سایت شما میشوند. پس بسیار مهم است که چه کلمه ای انتخاب کنید. برای انتخاب کلمه کلیدی سایت های متفاوتی است. در سایت kwfinder می توانید تعداد کلمات جستجو شده را بیابید. و در مدت معین چند بار کاربران این کلمه را جستجو کرده اند.

برای انتخاب اولیه کلمات کلیدی هم می توانید از سایت رقیبها کمک بگیرید و ببنید آنها روی کدام کلمات حوزه شما فعالیت می کنند.

مرحله سوم : بک لینک گیری

بک لینک گیری واقعا یک معقوله بسیار مهم در سئو سایت است. بسیاری بر این باورند محتوای خوب برای رسیدن به صفحه اول گوگل کافی است. اما این 50 درصد قضیه است و 50 درصد قضیه بک لینک عالی از سایت های آتوریتی بالا است. نمونه سایت آتوریتی بالا سایت ویکی پدیا است.

نکته: برای فهمیدن و شناختن صفحات با آتوریتی بالا در سایت moz عضو شوید و اکستنشن سایت moz را هم سعی کنید بر روی بروزرهایتان نصب کنید.

سئو سایت

مرحله چهارم : آنالیز رقیبها

شاید رقیبها این خوبی را داشته باشند تا شما در راه درست حرکت کنید و دقیقا کارهای که میکنند را شما انجام بدهید. البته این برای اول کار است برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی باید از رقیبها متفاوت بود. مهمترین مثله که باید رقیبها را آنالیز کنید بحث بک لینک گیری آنها است. طرز نوشتن صفحه محصول هم خیلی مهم است همچنین استفاده کردن از چه کلمات کلیدی  هم مهم است. اینکه رقیبهای شما از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند.

مرحله پنجم : بروزرسانی صفحات قدیمی سایت

در مقالات قبلی هم گفته ام که خیلی وقتها بروزرسانی صفحات قدیمی سایت بهتر از منتشر کردن مطلب جدید است. زنده بودن سایت برای گوگل خیلی مهم است که بفهمد. صاحب آن کسب و کار اینترنتی همیشه از آخرین مطالب برای مطالب سایت خود استفاده می کند.

مثلا شما چند سال قبل مقاله ای راجع به ایمیل مارکتینگ منتشر کرده اید که در آن از سرویسی نام برده اید که الان منسوخ شده است و استفاده ای ندارد. باید این مقاله را بروزرسانی کرد و مطلب جدید را جایگزین مطلب قدیمی کرد.

نکته : حتما برای عکس های خود از تگ ALT استفاده کنید

جمع بندی و سخن آخر

برای رفتن به صفحه اول گوگل باید مواردی را که گفته ام انجام دهید و همیشه به فکر کسب و کار اینترنتی و روش های نوین بازاریابی اینترنتی باشید تا بتوانید در کسب و کار اینترنتی خود آن طور که باید و شاید موفق باشید. و از همه مهمتر صبر همیشه باید داشته باشید. امیدوارم از مواردی که گفته شده نهایت استفاده را ببرید. و برای موفق شدن همه موارد را انجام دهید تا سایتتان را در صفحه اول گوگل ببینید.

اگر سوالی داشتید می توانید در قسمت کامنتهای همین صفحه کامنت بگذارید یا می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما بپرسید تا در اسرع وقت پاسخگو شما کاربران آکادمی مومنی باشم. با سپاس فراوان. رسول مومنی

رسول مومنی

یک جوان پر انرژی و مثبت که عاشق دیجیتال مارکتینگ و متخصص کارآفرینی اینترنتیه، به قدرتی که بارها شده 48 ساعت نخوابیده و بر روی وب سایت ها کار کرده، هر روز در حال آموختن مطالب جدید در حوزه دیجیتال مارکتینگ و آموزش دادن به افراد و شرکت ها است. حدود 2 سال است که دیروز من با فردام یکی نبوده.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

    1. سلام
      بله
      تست کنید. البته تو کلماتی که رقابت زیادی نیست. اگر سختی کلمات شما زیاد است باید کارهای دیگری هم انجام بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link