بازاریابی محتوا و بازاریابی محتوایی چیست؟

امروزه استراتژی کسب و کارها نسبت به گذشته کمی متفاوت تر شده است کسب و کار ها با تولید محتوا و بازاریابی محتوایی اقدام به جذب مشتریان جدید می کنند، بازاریابی محتوایی یکی از بهترین و موثرترین روش های بازاریابی شناخته می شود. در واقع شما با استفاده از محتوا های گوناگون مانند صوت، متن، تصویر، ویدیو کاربر را با کسب و کار خود آشنا می کنید بازاریابی محتوایی، یک بازاریابی نوین، ارزان و سریع برای کسب و کارهای کوچک است، طی چند سال اخیر کسب و کارهای اینترنتی رشد چشم گیری داشته اند و تمامی این کسب و کارها برای بقا و موفق شدن نیازمند بازاریابی هستند. هر کدام از این کسب و کارهای اینترنتی یک استراتژی و یک نوع بازاریابی را پیش میگیرند. برای مثال بازاریابی ایمیلی، بازاریابی ویروسی، سئو، بازاریابی شبکه های اجتماعی یا تلفیقی از چند نوع بازاریابی که در ادامه کم هزینه ترین نوع بازاریابی را معرفی میکنم.

در این مقاله قصد دارم راجب بهترین و کم هزینه ترین روش بازاریابی، یعنی بازاریابی محتوا و بازاریابی محتوایی با شما  صحبت کنم. امیدوارم در این مقاله از آکادمی لذت خواندن یک مقاله و کسب اطلاعات مفید را به شما داده بدهیم. آکادمی مومنی را هیچوقت فراموش نکنید!!!

بازاریابی محتوایی چیست

بازاریابی محتوایی یعنی رسیدن به هدف بازاریابی از طریق محتوا، یعنی چی؟؟
به عنوان مثال من اهدافی را در بازاریابی برای شرکت و کسب و کارم دنبال می کنم، مانند افزایش فروش برند شدن یا برندینگ و غیره…، در بازاریابی محتوایی ما شروع به تولید محتوا در فرمت های صوتی و تصویر ویدیو متن می‌کنیم، با تولید و اشتراک گذاشتن این محتواها در واقع بازاریابی محتوایی انجام میدهیم. کاربر را با محتوا های رایگانی که تولید می‌کنیم با برند و کسب و کار خودمان آشنا می کنیم در نهایت می توانیم از این روش بازاریابی برای رسیدن به اهداف شرکت یا کسب و کار استفاده کنیم

بازاریابی محتوا چیست

بازاریابی محتوا یعنی برای یک محتوا بازاریابی انجام می دهیم. به عنوان مثال من یک محتوای دارم که برای آن شروع به تولید محتوا می کنم محتوا هم می‌تواند در انواع فرمت ها که بالاتر ذکر شد باشد

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید:  روش های کسب درآمد اینترنتی

 

 

تفاوت بازاریابی محتوایی با بازاریابی و محتوا چیست

متاسفانه خیلی از افراد بازاریابی محتوا را با بازاریابی و محتوایی اشتباه می گیرند فکر می‌کنند بازاریابی محتوایی همان بازاریابی و محتوا است در صورتی که این دو موضوع با همدیگر متفاوت هستند.
بازاریابی محتوایی همانطور که قبل تر توضیح دادم به فعالیت هایی می گویند که شما برای جذب، آموزش، متقاعد سازی، بازدیدکننده، خریدار و حفظ مشتری انجام می دهید. به زبان ساده تر بازاریابی محتوایی یعنی برای معرفی و برندینگ کسب و کار خودم محتوا تولید می کنم. محتوا می‌تواند در زمینه ویدیو، متن، تصویر، و … باشد. اما بازاریابی محتوا به اقداماتی می گویند که برای فروش یا معرفی یک محصول به کار گرفته می شود به عنوان مثال ما در آکادمی مومنی محصولی داریم تحت عنوان دوره حرفه ای طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی، که برای فروش و بازاریابی این تک محصول شروع به تولید محتوا می‌کنیم، یعنی بازاریابی محتوا انجام می‌دهیم،

 امیدوارم توانسته باشم مفهوم بازاریابی محتوا و بازاریابی محتوایی را براتون کامل توضیح داده باشم و این مفهوم برای شما جا افتاده باشد

آیا کسب و کار شما به بازاریابی محتوا نیاز دارد

بازاریابی محتوا در واقع یکی از مهمترین بخشهای دیجیتال مارکتینگ است که در آن بر روی محتوا تمرکز میکنن، در حالت کلی هدف اصلی بازاریابی محتوایی این است که کاربر را به نیازی که دارد برسانیم، این نیاز می تواند از طریق گوگل و سئو اتفاق بیوفتد و یا از طریق شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، آپارات، یوتیوب و…
با این توصیف کسب و کارهایی در فضای دیجیتال و کسب و کار اینترنتی می توانند موفق باشند که نیاز کاربر را بشناسند و برای آن نیاز پاسخ داشته باشند.
به نظر من بازاریابی محتوایی مهمترین بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک است که سرمایه های زیادی ندارند و این نوع بازاریابی به ارزان بودن نیز مشهور است

چرا بازاریابی محتوایی مهم است

از نظر من کسب و کارهای کوچک اگر بازاریابی محتوایی را جدی نگیرند محکوم به شکست خواهد بود. چرا؟؟؟ به این دلیل که با استفاده از بازاریابی محتوایی روزانه میتوانید بین ۵ عدد تا ده هزار یا بیشتر فرد  را با کسب و کار خود آشنا کنید، در هیچ کجای تاریخ تا به امروز همچین امکانی را نداشته ایم که یک کسب و کار کوچک بتواند در ماه درآمدهای یک میلیاردی داشته باشد اما به لطف بازاریابی محتوایی و شبکه‌های اجتماعی و سئو این درآمدها امروزه ممکن شده است

بازاریابی محتوا بهترین روش بازایابی برای کسب و کار های کوچک

کسب و کارهای کوچک که اغلب توسط یک یا دو شخص ایجاد میشوند و بازار هدف خیلی کوچکی دارند سرمایه ای برای تبلیغات ندارند. برای همین این نوع کسب و کارها رو به سمت بازاریابی محتوا می آورند. تا بتوانند در این جنگ بازاریابی حرفی برای گفتن داشته باشند. البته بازاریابی ایمیلی هم روش بسیار خوبی برای این نوع کسب و کارها است اما با بازاریابی ایمیلی نمی توانید در گوکل جایگاهی داشته باشید.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: کسب درآمد از یوتویوب چگونه است؟

 

ویژگی های بازاریابی محتوا

کسب و کارهای اینترنتی کوچک که توان تبلیغات اینترنتی را ندارند میتوانند از بازایابی محتوا که تقریبا بازاریابی کم هزینه ای است استفاده کنند. البته بازاریابی محتوا و تولید محتوا با کیفیت و عالی کار آسانی نیست و نسبتا سخت است. برای همین خیلی از کسب و کارها ضعف بشدت زیادی در این حوزه دارند. اگر شما بتوانید محتوایی عالی تولید کنید به شما قول میدهم ترافیک بسیار بالای را به سایت خود جذب کنید و بتوانید سود خیلی زیادی را از این محتوها ببرید.

بازاریابی محتوا

نکته مهم در بازاریابی محتوا

نکته بسیار مهم این است که اگر شما بتوانید یک محتوای تولید کنید که خاصیت ویروسی شدن را داشته باشید به سرعت می توانید در کسب و کار خود پیشرفت کنید. البته ساختن یک محتوایی ویروسی سخت است باید قوانین تولید همچین محتوایی را بدانید و در این زمینه تخصص داشته باشید. ما در سایت آکادمی مومنی مقاله ای برای ویروسی شدن محتوا منتشر کرده ایم که میتوانید بخوانیدش.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: بازاریابی مدرن چیست؟

ضعف بازاریابی محتوا

قطعا بازاریابی محتوا از تمامی جهات عالی است. و شاید تنها ضعف این نوع بازاریابی زمان بر بودن آن است. دلیل این زمان بر بودنم این است که مدت زمانی طول می کشد تا گوکل محتوایی شما را ایندکس کند و در جاهای مختلف پخش شود.

یک نکته بسیار مهم در بازایابی محتوا :  در بازاریابی محتوا آپدیت بودن محتوا خیلی مهم است. در بعضی مواقع شما به جای اینکه به فکر تولید یک محتوایی جدید باشید باید محتواهای قبلی خودتان را آپدیت کنید.

هدف بازاریابی محتوا

شما باید برای تولید محتوای خود هدف داشته باشید. باید بدانید دقیقا برای چه هدفی محتوا تولید می کنید.

محتوا تولید می کنید که ترافیک سایتتان بالا ببرید. و بتوانید تبلیغ بگیرید؟

یا محتوا تولید می کنید برند یا اسمتان را معروف کنید؟

و یا محتوا تولید می کنید نرخ تبدیل (تبدیل کردن بازدیدکننده به مشتری) سایتتان را بیشتر کنید؟

باید برای کسب و کار اینترنتی خود کلمه کلیدی داشته باشید. برای اینکار باید بدانید مشتریان شما چه جملات و کلماتی را در گوگل جستجو می کنند. باید شناخت داشته باشید بر روی بازار هدف خود.

شما به عنوان یک مدیر کسب و کار اگر نتوانید این موارد را مشخص کنید قطعا بدانید که شکست خواهید خورد.

یک نکته مهم در بازاریابی محتوا این است که شما باید تقویم تولید محتوا داشته باشید. یعنی بدانید هر چند روز یک بار سایت خودتان را آپدیت می کنید و یا مقاله منتشر می کنید.

معمولا یک روز هفته را برای منتشر کردن مقالات در نظر بگیرید و طوری نباشد که در یک روز 5 تا مقاله منتشر می کنید و در 5 هفته دیگر هیچ مقاله ای منتشر نکنید. باید این مقالات را در هفته یک بار یا دو بار در هفته منتشر کنید. این برای ایندکس شدن سایت شما بسیار مهم است. این آپدیت منتشر محتوا متن، صوت، تصویر و … موارد دیگر است.

بازاریابی محتوا

جمع بندی و کلام آخر

رئیس شرکت ماکروسافت گفته است محتوا پادشاه است!

این به این معنی است که هر کسب و کار اینترنتی با هر بوجه ای برای موفق شدن باید تولید محتوا و بازایابی محتوایی داشته باشد. به نظر من بهترین بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک بازاریابی محتوایی است.

به نظر من بازاریابی محتوایی پیش نیاز بازاریابی های دیگر هزینه دار است. مثل تبلیغات کلیکی. یا دیگر تبلیغات پولی. چون خیلی تجربیات متفاوت و جالبی را بدست می آورید که می توانید با رشد کسب و کار بعدها از تبلیغات پولی نیز استفاده کنید

خیلی ممنونم که این مقاله را با من بودید. امیدوارم توانسته باشم اطلاعاتی هرچند ناچیز را در اختیار شما قرار داده باشم.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link