بازاریابی اینترنتیمقالات

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی چیست ؟

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی قدرتمندترنی ابزار مدیران کسب و کارهای اینترنتی است که می توانند با این ابزار موفقیت کسب و کارشان را تظمین کنند. در این مقاله به شما صحبتهای راجع به ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی میکنم. مزیت های بازاریابی ایمیلی را به شما میگویم

اجازه بدید یک پلی به گذشته بزنم (دهه 80 شمسی). زمانی که یاهو بورس بود و گوگلی در بین کاربران الان محبوب نبود. محبوبیت یاهو بیشتر بخاطر نرم افزار یاهو مسنجرش بود (که الان منسوخ شده است) امکان چت را فراهم میکرد.

یکی از جذابیت های یاهو مسنجر این بود که میتوانستیم با اکانت یاهو مسنجر در سایت یاهو لاگین بشویم و ایمیل بفرستیم. در همان زمانها روزانه ایمیل های بسیار زیادی ارسال میشدند.

نداشتن دانش ارسال ایمیل، ارزان و راحت بودن دلایل ارسال زیاد ایمیل بود. تقریبا همه کسب و کارهای اینترنتی و مخصوصا کسب و کارهای تازه ایجاد شده از این روش استفاده میکردند. و تمامی افراد از ایمیل مارکتینگ دل خوشی نداشتند به دلیل بی کار آمد بودن ایمیل مارکتینگ. در دهه 90 شمسی ارسال ایمیل ها کمتر و با دقت بیشتر پیش رفت که الان بازاریابی ایمیلی یکی از بهترین روش های بازاریابی است.

 

اما ایمیل مارکتینگ چیست؟

به ارسال ایمیل جهت گسترش رابطه با مشتری بالقوه یا مشتری فعلی ایمیل مارکتینگ گفته میشود. ایمیل ها معمولا دارای محتوای های پیشنهادی، تبلیغاتی، معرفی و… است.

جایگاه ایمیل مارکتینک براساس اصول و تعاریف بازاریابی زیر شاخه دیجیتال مارکتینگ است و دیجیتال مارکتینگ خود زیر شاخه بازاریابی است.

ایمیل مارکتینگ - آکادمی مومنیپیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید :کاهش رتبه الکسا

مزیت های ایمیل مارکتینگ 

1_نرخ بالای بازگشت سرمایه یا (ROI)

بازگشت سرمایه یعنی هرچقدر پول برای ایمیل مارکتینگ صرف کرده اید، همان مقدار پول در مدت زمان کم به حسابتان بازگرداننده میشود. برای مثال فکر کنید یک میلیون تومان برای ایمیل مارکتینگ هزینه کرده اید این هزینه در 20 روز بازگشت داده میشود. و این یک مزیت بسیار بزرگ با این نرخ تورم است.

برای اوایل راه اندازی کسب و کارتان هزینه ای برای ایمیل مارکتینگ نکنید سرویس های ارسال ایمیل رایگانی زیادی هستند که می توانید با آنها در ماه 10 هزار ایمیل ارسال کنید. مانند میلر لایت یا میل چیمپ

2_ارسال ایمیل هدفمند

ایمیل مارکتینگ این امکان را به مدیران کسب و کار های اینترنتی میدهد که ایمیل های شخصی سازی شده برای مشتریان خود بفرستند.

بعنوان مثال اگر خانمی از یک برند ادکلن در گذشته خریداری کرده باشد. فروشگاه با توجه به اینکه از علاقه آن خانم به آن برند ادکلن مطلع است. میتواند یک ایمیل حاوی کد تخفیف برای او بفرستد.

این در حالی است که بیشتر روش های بازاریابی به صورت مکرر محتوای تبلیغاتی خود را به جامعه ارائه می دهند که در صد بالایی  از آنها هیچ علاقه ای به محصول ندارند

3_بدون محدودیت

ما در ایمیل مارکتینگ هیچ محدودیتی نداریم. هر نوع محتوایی را می توان از طریق ایمیل ارسال کرد.

4_حفظ ارتباط با مشتریان

تمامی افرادی که در اینترنت فعالیت می کنند حداقل یک ایمیل را دارند که همیشه چک میکنند. شما با داشتن ایمیل های مشتریانتان می توانید یک ارتباط همیشگی داشته باشید این در حالی است که اگر ایمیل را با شبکه های اجتماعی مقایسه کنید می بینید که همه افراد در شبکه های اجتماعی فعال نیستند.

برای مثال تصور کنید افرادی هستند که در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعال هستند ولی هیچ حسابی در تلگرام ندارند و یا اینکه شبکه اجتماعی بعد از مدتی منسوخ میشوند اما ایمیل شخص برای همیشه می ماند.

5_قابل سنجش و اندازه گیری

ایمیل مارکتینگ تنها روشی است که میتوانید به راحتی کمپین های خود را آنالیز کنید. زمانی که ما یک کمپین را اجرا و ایمیل های خود را ارسال می کنید به راحتی می توانید گزارش کاملی از تعداد ایمیل های باز شده، تعداد افرادی که اشتراک خود را حذف کرده اند، تعداد افرادی که بر روی لینک داخل ایمیل کلیک کرده اند و تعداد نرخ پرش را بگیرید

 

ایمیل مارکتینگ - آکادمی مومنیانواع ایمیل های ارسالی

ارسال ایمیل با هدف آگاهی بخشی یا Awareness

ارسال ایمیل جهت قرار گرفتن در فهرست مقایسه ها یا Consideration

ارسال ایمیل برای هدایت کردن مشتری به سمت تصمیم نهایی یا Conversion

ارسال ایمیل رای کسانی که هم‌اکنون از محصولات و خدمات ما استفاده می‌کنند یا Product Users

ارسال ایمیل با هدف افزایش وفاداری یا Loyalty Message

بهترین شرکت برای ایمیل مارکیتنگ چیست؟

از نظر من شرکت میلیر لایت بهترین شرکت ایمیل مارکیتنگ است که امکانات فوق العاده ای مارکتینگی را در اختیار شما میگذارد که هیچ شرکتی همچین امکاناتی را نمیگذارد.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: ویدیو مارکتینگ چیست

چگونه نرخ باز شدن ایمیل ها را افزایش دهیم؟

برای اینکه بتوانید نرخ باز شدن ایمیل هایتان را بیشتر کنید باید از سابجکت یا موضوع های جذابی استفاده کنید.

مثلا: فقط 2 روز تا فروش ویژه آکادمی مومنی باقی مانده یا پر بازدیدترین مقالات آکادمی مومنی در این ماه.

این نکته را بدانید برای اینکه بتوانید موضوع های جذابی را بنویسید باید تمرین زیادی انجام دهید با تمرین است که شما می توانید موضوع های جذابی بنویسید. البته ما چک لیستی هم برای اینکار در آکادمی داریم اگر مایل بودید ایمیل بزنید یا در چت پیام دهید تا برای شما ارسال شود. این ارسال کاملا رایگان است

 

چگونه کلیک را در ایمیل افزایش دهیم؟

برای اینکار شما باید حس کنجکاوی کاربر را در ایمیل افزایش دهید و نکته مهم این است که تمام موضوع را در ایمیل نگویید فقط اشاره کنید و بگذارید برای دانستن اینکه چه خبر است به سایت شما بیایند تا نرخ باز کلیک شدن ایمیل ها افزایش پیدا کند

البته که بسته به کسب و کارها نرخ باز شدن ایمیل ها متفاوت است. شما برای این کار می توانید با صحیح و خطا کردن به این برسید که چه متنی برای کاربران شما عالی است.

 

آیا ایمیل ها را هنوز هم مثل صابق باز می کنند؟ شبکه های اجتماعی بهتر نیستند؟

در اینکه ایمیل باز میشود شکی نیست. اما اینکه کدام بهتر است قطعا و صد در صدن ایمیل بهتر است. اما خب شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام قدرت بسیار بالای دارند.

سخن پایانی

اگر میخواهید کسب و کار اینترنتی شما همیشه پایدار باشد و متحمل شکست نباشید باید از ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی و تکنیک های ایمیل مارکتینگ استفاه کنید

93 درصد از کاربران اینترنتی فقط و فقط یک بار از سایت شما بازدید می کنند و بعد آن سایت شما را فراموش میکنند.

پس اگر میخواهید این 93 درصد را افزایش دهید باید از مشتریانتان یک آدرس داشته باشید که با خبر باشند به سایت شما مراجعه کرده اند.

رسول مومنی

یک جوان پر انرژی و مثبت که عاشق دیجیتال مارکتینگ و متخصص کارآفرینی اینترنتیه، به قدرتی که بارها شده 48 ساعت نخوابیده و بر روی وب سایت ها کار کرده، هر روز در حال آموختن مطالب جدید در حوزه دیجیتال مارکتینگ و آموزش دادن به افراد و شرکت ها است. حدود 2 سال است که دیروز من با فردام یکی نبوده.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link