ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی چیست ؟

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی روش نسبتا قدیمی بازاریابی است که در آن افراد یا کسب و کارها شروع به فرستادن ایمیل های تبلیغاتی، خبری، پیشنهاد یا غیر… می کنند، معمولا در این ایمیل یک پیشنهاد یا یک خبر را اطلاع رسانی می کنند، همچنین ایمیل مارکتینگ زیر شاخه دیجیتال مارکتینگ است، ایمیل مارکتینگ یک ابزار قدرتمند برای مدیران کسب و کارهای اینترنتی است که می توانند با این ابزار موفقیت کسب و کارشان را تضمین کنند. در این مقاله از آکادمی مومنی ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی را شرح می دهیم همچنین مزایای بازاریابی ایمیلی را بیان می کنیم و در نهایت بهترین سرویس ارسال ایمیل را معرفی می کنیم.

اجازه بدید یک پلی به گذشته بزنم (دهه 80 شمسی). زمانی که یاهو بورس بود و گوگلی در بین کاربران محبوب نبود. محبوبیت یاهو بیشتر بخاطر نرم افزار یاهو مسنجرش بود (که الان منسوخ شده است) امکان چت را فراهم میکرد.

یکی از جذابیت های یاهو مسنجر این بود که میتوانستیم با اکانت یاهو مسنجر در سایت یاهو لاگین بشویم و ایمیل بفرستیم. در همان زمانها روزانه ایمیل های بسیار زیادی ارسال میشدند.

نداشتن دانش ارسال ایمیل، ارزان و راحت بودن دلایل ارسال زیاد ایمیل بود. تقریبا همه کسب و کارهای اینترنتی و مخصوصا کسب و کارهای تازه تاسیس از این روش استفاده میکردند. و معمولا اکثر افراد از ایمیل مارکتینگ دل خوشی نداشتند، زیرا هیچوقت نتیجه نمیداد. دلیل اصلی این کار این بود که آن ها هیچوقت دانشی درباره ارسال ایمیل نشداتند.

آن زمان من تازه به اینترنت آشنا شده بودم، هر وقت ایمیلم را که باز می کردم پر از ایمیل های بدرد نخود و در یک کلام Spam بود. با اینکه آن کسب و کارها هیچوقت نفهمیدند چه ابزار قدرتمند بازاریابی در دستشان بود.

 

ایمیل مارکتینگ چیست؟

اگر بخواهم به زبان ساده ایمیل مارکتینگ را تعریف کنم اینگونه می گویم: ایمیل مارکتنیگ ابزار قدرتمند برای کسب درآمد میلیونی از اینترنت است، بازاریابی ایمیلی نوعی از بازاریابی دیجیتال است که در آن کسب و کارهای اینترنتی شروع به جمع آوری ایمیل می کنند و بعد از مدتی پیشنهاد های شگفت انگیز برای خرید یا اطلاع رسانی میدهند،  ایمیل ها معمولا دارای محتوای های پیشنهادی، تبلیغاتی، معرفی و… است.

جایگاه ایمیل مارکتینک براساس اصول و تعاریف بازاریابی زیر شاخه دیجیتال مارکتینگ است و دیجیتال مارکتینگ خود زیر شاخه بازاریابی است.

ایمیل مارکتینگ - آکادمی مومنی

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید :کاهش رتبه الکسا

مزیت های ایمیل مارکتینگ

در ادامه مقاله مزیت های بسیار عالی را درباره ایمیل مارکتینگ با شما بیان می کنم.

1.نرخ بالای بازگشت سرمایه یا (ROI)

بازگشت سرمایه یعنی هرچقدر پول برای ایمیل مارکتینگ صرف کرده اید، همان مقدار پول در مدت زمان کم به حسابتان بازگرداننده میشود. برای مثال فکر کنید یک میلیون تومان برای ایمیل مارکتینگ هزینه کرده اید این هزینه در 20 روز بازگشت داده میشود. و این یک مزیت بسیار بزرگ با این نرخ تورم است.

برای اوایل راه اندازی کسب و کارتان هزینه ای برای ایمیل مارکتینگ نکنید سرویس های ارسال ایمیل رایگانی زیادی هستند که می توانید با آنها در ماه 10 هزار ایمیل ارسال کنید. مانند میلر لایت یا میل چیمپ.

 

2.ارسال ایمیل هدفمند

ایمیل مارکتینگ این امکان را به مدیران کسب و کار های اینترنتی میدهد که ایمیل های شخصی سازی شده برای مشتریان خود بفرستند.

بعنوان مثال اگر خانمی از یک برند ادکلن در گذشته خریداری کرده باشد. فروشگاه با توجه به اینکه از علاقه آن خانم به آن برند ادکلن مطلع است. میتواند یک ایمیل حاوی کد تخفیف برای او بفرستد.

این در حالی است که بیشتر روش های بازاریابی به صورت مکرر محتوای تبلیغاتی خود را به جامعه ارائه می دهند که در صد بالایی  از آنها هیچ علاقه ای به محصول ندارند. هر روزه SMS های تبلیغاتی بسیار زیادی برای من می آید که بدون آنکه نگاهی کنم آن را دیلیت می کنم. چون SMS مارکتنیگ قدرت ایمیلی مارکتینگ را ندارد.

 

3.بدون محدودیت

ما در ایمیل مارکتینگ هیچ محدودیتی نداریم. هر نوع محتوایی را می توان از طریق ایمیل ارسال کرد. متن، صوت، ویدیو، پیشنهاد و…

4.حفظ ارتباط با مشتریان

تمامی افرادی که در اینترنت فعالیت می کنند حداقل یک ایمیل را دارند که همیشه چک میکنند. شما با داشتن ایمیل های مشتریانتان می توانید یک ارتباط همیشگی داشته باشید این در حالی است که اگر ایمیل را با شبکه های اجتماعی مقایسه کنید می بینید که همه افراد در شبکه های اجتماعی فعال نیستند.

برای مثال تصور کنید افرادی هستند که در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعال هستند ولی هیچ حسابی در تلگرام ندارند و یا اینکه شبکه اجتماعی بعد از مدتی منسوخ میشوند اما ایمیل شخص برای همیشه می ماند.

 

5.قابل سنجش و اندازه گیری

ایمیل مارکتینگ تنها روشی بازاریابی است که میتوانید به راحتی کمپین های خود را آنالیز کنید. زمانی که ما یک کمپین را اجرا و ایمیل های خود را ارسال می کنید به راحتی می توانید گزارش کاملی از تعداد ایمیل های باز شده، تعداد افرادی که اشتراک خود را حذف کرده اند، تعداد افرادی که بر روی لینک داخل ایمیل کلیک کرده اند و تعداد نرخ پرش را ببینیم. این یک مزیت فوق العاده است.

 

ایمیل مارکتینگ - آکادمی مومنیانواع ایمیل های ارسالی

ارسال ایمیل با هدف آگاهی بخشی یا Awareness

ارسال ایمیل جهت قرار گرفتن در فهرست مقایسه ها یا Consideration

ارسال ایمیل برای هدایت کردن مشتری به سمت تصمیم نهایی یا Conversion

ارسال ایمیل رای کسانی که هم‌اکنون از محصولات و خدمات ما استفاده می‌کنند یا Product Users

ارسال ایمیل با هدف افزایش وفاداری یا Loyalty Message

بهترین شرکت برای ایمیل مارکیتنگ چیست؟

از نظر من شرکت میلیر لایت بهترین شرکت ایمیل مارکیتنگ است که امکانات فوق العاده ای مارکتینگی را در اختیار شما میگذارد که هیچ شرکتی همچین امکاناتی را نمیگذارد.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: ویدیو مارکتینگ چیست

 

چگونه نرخ باز شدن ایمیل ها را افزایش دهیم؟

برای اینکه بتوانید نرخ باز شدن ایمیل هایتان را بیشتر کنید باید از سابجکت یا موضوع های جذابی استفاده کنید.

مثلا: فقط 2 روز تا فروش ویژه آکادمی مومنی باقی مانده یا پر بازدیدترین مقالات آکادمی مومنی در این ماه.

این نکته را بدانید برای اینکه بتوانید موضوع های جذابی را بنویسید باید تمرین زیادی انجام دهید با تمرین است که شما می توانید موضوع های جذابی بنویسید. البته ما چک لیستی هم برای اینکار در آکادمی داریم اگر مایل بودید ایمیل بزنید یا در چت پیام دهید تا برای شما ارسال شود. این ارسال کاملا رایگان است

 

چگونه کلیک را در ایمیل افزایش دهیم؟

برای اینکار شما باید حس کنجکاوی کاربر را در ایمیل افزایش دهید و نکته مهم این است که تمام موضوع را در ایمیل نگویید فقط اشاره کنید و بگذارید برای دانستن اینکه چه خبر است به سایت شما بیایند تا نرخ باز کلیک شدن ایمیل ها افزایش پیدا کند

البته که بسته به کسب و کارها نرخ باز شدن ایمیل ها متفاوت است. شما برای این کار می توانید با صحیح و خطا کردن به این برسید که چه متنی برای کاربران شما عالی است.

 

آیا ایمیل ها را هنوز هم مثل صابق باز می کنند؟ شبکه های اجتماعی بهتر نیستند؟

در اینکه ایمیل باز میشود شکی نیست. اما اینکه کدام بهتر است قطعا و صد در صدن ایمیل بهتر است. اما خب شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام قدرت بسیار بالای دارند.

 

سخن پایانی

اگر میخواهید کسب و کار اینترنتی شما همیشه پایدار باشد و متحمل شکست نباشید باید از ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی و تکنیک های ایمیل مارکتینگ استفاه کنید، چرا که  93 درصد از کاربران اینترنتی فقط و فقط یک بار از سایت شما بازدید می کنند و بعد آن سایت شما را فراموش میکنند. پس اگر میخواهید این 93 درصد را افزایش دهید باید از مشتریانتان یک آدرس داشته باشید که با خبر باشند به سایت شما مراجعه کرده اند.

اگر سوالی داشتید می توانید در قسمت کامنت های همین بخش از من بپرسید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link