بازاریابی مدرن چیست؟

این روزها شاید اسم بازاریابی مدرن رو زیاد شنیده باشید و دنبال این موضوع باشید که بازاریابی مدرن چیست، من رسول مومنی هستم و در این مقاله از آکادمی مومنی به این موضوع می پردازد که بازاریابی مدرن چیه؟ و آیا این بازاریابی مدرن اصول خاصی دارد؟ یا مانند دیگر بازاریابی ها است؟ طی چندین سال قبل تا الان بازاریابی مدرن رشد چشمگیری داشته، به صورتی که تقریباً در هر خانواده یا در اطرافیان یک یا چندین شخص را میتوانیم پیدا کنیم که حیته بازاریابی مدرن مشغول به کار است

بازاریابی مدرن چیست

بازاریابی مدرن به نوع جدیدی از بازاریابی می‌گویند که در آن کسب و کار ها تلاش می‌کنند تا از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی در حالت کلی با استفاده از تکنولوژی جدید محصولات و خدمات خودشان را ارائه دهند. شاید شما فکر کنید بازاریابی مدرن همان دیجیتال مارکتینگ است اما این گونه نیست دیجیتال مارکتینگ قسمتی از بازاریابی مدرن است.

به نظر من بازاریابی مدرن خیلی سخت تر و قوی تر از بازاریابی سنتی است، در بازاریابی مدرن کسب و کارها سعی می‌کنند با کمترین بودجه و بیشترین سود یا بازگشت سرمایه (ROI) بهترین نتیجه را بدست بیاورند. اس ام اس مارکتینگ، بازاریابی تلفنی، ایمیل مارکتینگ، قسمتی از بازاریابی جدید و دیجیتال مارکتینگ میباشند.

بازاریابی مدرن - آکادمی مومنی

تفاوت بازاریابی سنتی و مدرن چیست؟

در حالت کلی معنا و مفهوم بازاریابی یک چیز است و آن هم فروش و پیدا کردن یک بازاری برای یک محصول یا خدمات است، اما در بازاریابی های متفاوت ابزارها و تفاوت های کوچکی وجود دارد.
یکی از بهترین مزیت های بازاریابی و مدرن یا نوین این است که شما با کاربر و مشتری خود میتوانید تعامل برقرار کنید، به عنوان مثال اگر من یک روشی از روشهای بازاریابی دیجیتال را انتخاب می کنم و در آن هزینه می کنم، می توانم این موضوع را بفهمم که آیا این بازاریابی برای محصولات و خدمات من مفید بوده است یا خیر، در صورتی که در بازاریابی سنتی تعامل کاربر با برند و کسب و کار بسیار پایین است یا وجود ندارد.

بازاریابی مدرن - آکادمی مومنی

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: کسب درآمد از یوتویوب چگونه است؟

 

 

مزیت های بازاریابی مدرن نسبت به بازاریابی سنتی

 

  1. بررسی عملکرد و شاخص kpi
  2. هزینه کمتر نسبت به بازاریابی سنتی
  3. عدم محدودیت به زمان و مکان
  4. امکان فعالیت به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته
  5. نیاز شناسی بهتر و داشتن تعامل با کاربر
  6. ساده بودن فرایند معرفی و فروش
  7. بازگشت سرمایه سریع تر نسبت به بازاریابی سنتی

اصول بازاریابی مدرن چیست؟

قطعاً با رعایت کردن اصول هر کاری در آن کار میتوان در کمترین زمان بهترین نتیجه را گرفت، بازاریابی مدرن نیز از این اصل مستثنی نبوده و اصول خاصی دارد.

 اولین اصول بازاریابی مدرن این است که شما دقیقاً محصول خودتان را بشناسید و بدانید برای چه افرادی مناسب و کارایی دارد.

به عنوان مثال من یک لیوان عتیقه را در یک مغازه پلاستیک و لاک فروشی بگذارم هیچ وقت نمی‌توانم آن لیوان را با قیمت خودش بفروشم. چرا ؟؟؟ چون که افراد مناسبی را برای محصول خودم نتوانستم پیدا کنم و شاید مدت ها بگذرد و هیچ کس حتی قیمت آن لیوان را از من نپرسند.

 

دومین اصول بازاریابی مدرن شناختن و ارزیابی شاخص های کلیدی است.

 اگر بخواهم شاخص کلیدی را به شما توضیح دهم این است که، من برای کسب و کارم یک چارچوبی را تعیین می کنم و همیشه قدمی را که برای کسب و کارم  برمیدارم با آن چارچوب یکی می کنم تا ببینم آیا در مسیر درستی حرکت کرده‌ام یا خیر!!!

اصول آخرین این است که بعد از این که خریدار محصول شما را خرید کرد آن خریدار را رها نکنید و همواره مشتری یا خریدار را تبدیل به خریدار محصول بعدی خود کنیم.
یکی از بزرگ‌ترین تفاوت های بازاریابی مدرن و سنتی این است که در بازاریابی مدرن فروش آخرین مرحله بازاریابی نیست، اما در بازاریابی سنتی فروش آخرین مرحله بازاریابی است.

بازاریابی مدرن - آکادمی مومنی

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: روش های کسب درآمد اینترنتی

 

جمع بندی و کلام آخر

اگر شما کسب و کاری دارید که سنتی است، این را باید بدانید که هر چه زودتر باید وارد دنیای دیجیتال و کسب و کار اینترنتی شوید، چرا که بازاریابی مدرن میتواند دری به دنیایی از مشتریان جدید برای شما باشد.

 تنهاترین نکته‌ای را که باید بدانید این است که باید حتماً اصول بازاریابی مدرن را بدانید و درک درستی از دنیای اینترنت و دیجیتال مارکتینگ داشته باشید.
اگر شما دنبال موفقیت در بازاریابی مدرن و بازاریابی اینترنتی هستید حتما باید فردی را به عنوان مربی یا منتور یا کوچ در کنار خود داشته باشید تا بتوانید در کمترین زمان به موفقیت های بالای دست یابید، من رسول مومنی هستم، مشاور کسب و کار و افراد زیادی بوده ام و می توانم به صورت یک مربی در کسب و کار شما حضور داشته باشم و کسب و کار شما را به یک سود بالای برسانم
ممنون که یک مقاله دیگر را از آکادمی مومنی مطالعه کردید اگر سوالی داشتید می توانید در قسمت کامنت یا نظرات همین صفحه سوالتان را بپرسید

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت هدیه ساخت بی نهایت   اکانت KWFinder

 فقط 4 ثانیه تا بی نهایت اکانت  KWFinder
همین حالا این ویدیو را به ایمیلم بفرست
نگران نباشید ما هم از ایمیل های اسپم متنفریم
close-link